Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balığı hissetmek?

fokumus1990

Yeni Üye
Herkese rast gelsin diyorum öncelikle. Arkadaşlarım abilerim 3 farklı spin olta kullandım ve bunlar sırası ile
Okuma fina pro
Shimano alivio
Okuma v system
Bunların arasında kesinlikle ve kesinlikle en güzel hassasiyete sahip olan shimano alivio oldu ve gerçekten sudaki taşı daahi hissettirdi bana. Okuma modellerinde 50 - 60 cm arası turna balığı çektiğimde sanki olta ucunda yoruma takılmış hissi verdi. Ben bu oltalar arasındaki farkı balık malzemeleri satan yerlerde dahi sorduğumda açıklama getiremediler 😊
Değerli bilgilerinizle beni bu konuda kamış seçimi de ne gibi değerlere bakmam gerektiğini yada ne gibi bir yol izlemem konusunda aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca LRF, SPIN ve SURF kamış başına 500 TL civarı tavsiyeleriniz açığım

Rast gelsin

Ziya21

Aktif Üye
Adı
Ziya öngören
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba. Ben de shimano alivio dx 270 cm 10 30 gr atarli kamis. Bu kamisla wtd yapmak cok yorucu. Jig kasik ve vibrasyon icin ise cok iyi. Daiwa legalis kamislar 500 liraya alinabilecek en iyi kamis bence.

fokumus1990

Yeni Üye
Şuanda lrf olarak shimano fx xt modeli gözüme çok çarpıyor sanırım tercihimi ondan yana kullanıcam, alivio 2.40 modeli spin tercihim olur okuma fina pro ve okuma g force den sonra alt segment olarak alivio şahane geldi her anlamda ama kırıldı işte 🙈

Ziya21

Aktif Üye
Adı
Ziya öngören
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben de alivio 270 spin ve 210 lrf kamisi var. 210 kamis ilk atista kirildi. Hayal kirikligina ugramistim. N11 de yorum yapan 2 kisi de ayni sekilde ilk atista kirmis.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fokumus1990

Yeni Üye
Bir çok kamış yorumunda bende görüyorum Bi terslik olmuştur diye umuyorum

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Alivio 270 10-30 çok memnunum , vibrasyondan verim aldım WTD denemedim, ama legalis veya fujin boreas'la wtd yapmak daha mantıklı.
Alivio DX 210'dan da memnunum, bunu da dar alanda vibrasyon ile kullandım memnun kaldım.
Genel olarak alivio fiyatına göre kefiyli bir kamış.
LRF için savage gear CCS önerebilirim, legalis'te değerlendirilebilir.
Fiyat performans için Kudos kullananlar memnun inceledim kamış güzel ama mera da denemedim.

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Ben de alivio 270 spin ve 210 lrf kamisi var. 210 kamis ilk atista kirildi. Hayal kirikligina ugramistim. N11 de yorum yapan 2 kisi de ayni sekilde ilk atista kirmis.

[/QUOTE
Alivio kamışların ortak özelliği çabuk kırılmak demekki. Halkaları da çok kalitesiz. Kimseye tavsiye etmem.

Ziya21

Aktif Üye
Adı
Ziya öngören
Kan Grubu
O Rh Pozitif
270 cm 10 30 luk kamis cok sağlam. Alivio zaten başlangıç ürünüdür. Kalitesiz demek haksizlik olur. Ama 210 lrf kamisi kalitesiz olabilir