Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balığın cinsi nedir..?

darkai

Üye
Adı
Tolga AĞANOĞLU
Keşke bıraksaymışsınız bu güzelliği. Bildiğim kadarıyla çok büyük boyutlara ulaşabilen balıklar bunlar.
Yazili hani de karar kildik en fazla 25 cm oluyormus abi benimki 20 cm idi. Şimdi internetten baktim bilgileri aşagida...

Uzunluğu en çok 25 cm. olabilen Yazılı Hani kendi türünün tipik bir örneğidir. Belli bölgelerde yalnız yaşar. Levrek Balığı ailesindendir. Kendinden küçük balıklar, karides gibi kabuklularla beslenir. Yaklaşık 30 m. derinlerde, belirli bölgelerde yalnız yaşar. Baş kısmındaki, çeşitli renk ve süslemelerden ‘yazılı’ ismini alır. Üremeleri Mayıs – Haziran arasında olup, cins ve türlerine göre 18.000 – 900.000 yumurta döker.

ÜREME DÖNEMİ

Eşeysel olgunluğa 12 cm iken 3 yaşında erişirler. Karadeniz’de Haziran, Marmara Denizi’nde Mayıs-Haziran, Ege Denizi’nde Nisan-Ağustos, Akdeniz’de Mayıs-Ağustos aylarında ürerler.

TÜKETİM ŞEKLİ

Özellikle tavası güzeldir.

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA

O zaman bu. Karın bölgesindeki mavilik net belli oluyor.

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Senin balık tam olgunluğa erişmemiş olabilir. O yüzden türünün tüm özelliklerini henüz taşımıyordur.

hasandh

Aktif Üye
Adı
Hasan
balık bana rastgelse zehirli balık diye elimi bile sürmem :D

menopiko

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜÇLÜ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
maket balık gibi duruyor...