Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Avcılığı ve Cezalar

Konu, 'Duyurular' kısmında İsmail Gürlen tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Gürlen

İsmail Gürlen Yeni Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

Tesekkurler ismail bey gerekli bir belge...........

4. İsmail Gürlen

İsmail Gürlen Yeni Üye

Hepimize gerekli gerçekten.Saygılarımla.

5. sokrates

sokrates Aktif Üye

Teşekkürler İsmail abi sevgiler...

6. boru

boru Üye

Tiriskadan cezalar. Uygulama, denetleme yoksa ne ise yarayacak !

Tv de balik sektöründe calisanlar yakiniyor ekmek parasi kazaniyoruz falan diye
    10 sene sonra balik iyice azalinca görecekler yaptiklari tahribatin karsiligini.

7. İsmail Gürlen

İsmail Gürlen Yeni Üye

Tirişkadan cezalar olsada uyguluyoruz .Uygulama ve denetleme yapmayanların sorunu deyip geçmeyecek!!!neden yapmıyorsun demesini bileceksin(resmi müracat)BALIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLARIN VE EKMEK PARASI,NE YİYİCEZ DİYENLER!!!!USULSÜZ AVCILIĞIN HESABINI VEREMEYEN,AVLANMA TEZKERELERİNİN HARCINI YATIRMAYAN,DENİZDE GÜNÜNÜ GÜN EDENLER ETMESİNLER KARDEŞİM DİYEBİLMELİYİZ!!.DEDİĞİNİZ GİBİ!!BALIK AZALINCA SEBEBİNİ DÜŞÜNMEYEN DENİZ BOHCACILARI AÇIZ DİYE BAĞIRMAYA DEVAM EDECEKLER Kİ VARSIN ETSİNLER..
    BU DENİZLER HEPİMİZİN..!!PEKİ NE KADAR DUYARLIYIZ????GELİN BU TAHRİBATA GÖZ YUMAN ARKADAŞ CALSI DOSTLAR OLARAK BİRAZDA ÇUVALDIZI KENDİMİZE BATIRALIM..
    HEPİMİZ BALIKÇIYIZ FAKAT NE KADAR DUYARLIYIZ???

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bilgilendirme için teşekkür ederim İsmail abi.

Müsadenizle küçük bir not düşmek isterim.Bu cezalar ticari balıkçılara uygulanabilecek cezalar.Biz amatörlerin ceza kapsamı 200tl'ye yakın bir miktarla sınırlı.Bunun dışında oltasına,makinesine,zıpkınına el konulamıyor.

Hal böyle olunca, amatörlük bahsettiğiniz bohçacılar için şemsiye gibi kulanılıyor.Gelişen teknoloji ve av yöntemleri ile zaman zaman ticarilerin gıpta ettiği avlar da amatörlerce yapılabiliyor.Amatör tebliğdeki ceza yaptırımları gözden geçirilerek suç unsuru sayılan vakalar net olarak tarif edilmeli ve karşılığındaki ceza caydırır nitelikte olmalıdır.Şu anki mevcut cezalar çoğu bohçacı için önemsenemeyecek kadar az.

9. celiközden

celiközden Aktif Üye

her şey boş kendi şahsım adıma konuşuyorum ben senede toplam 5 veya 6 kere balık avı yapıyorum çoğu hep sıfır çekiyorum konuyu şuraya getireyim gazetenin birinde okudum adam ticari teknesi ile bir gecede 36 ton balık avlıyor ise biz amatörler için ayda yılda bir gidenler için limit ne olabilir ben tutamadığım halde kıyıdan limit söz konusu olabilirmi acı ama gerçeği ben söyleyeyim ufak hariç limit tanımam diyorum ama önüme tek çıkan engel vicdan içim elvermiyor yapamıyorum

10. İsmail Gürlen

İsmail Gürlen Yeni Üye

Galiba haklısn Erdal..Kesilen cezalarla birlikte zap edilen balık avalama araçlarını tekraren alabiliyorsun!!!Uygulama şekline bakılacak olursa!!GÖREVİNİ YAPMAK İSTEYEN GÖREVLİYE BAĞLI ki!!!tutulan tutanağa bağlı olarak aslında malzemelerine el koyuyorsun fakat mahkeme aşamasında şahış malzemelerini alıyor ve kestiğin cezanı hç bir hükmü kalmıyor.Bu arada bölgesel olarak yorumlama farkını (resmi)katacak olursak!!!kimse(resmi görevli)bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabıyla evet malzemelere dokunmuyor. ÖRNEĞİN :Mırı vurduğu için kömür limanında bir arkadaşın zıpkınına el koydum.Kişinin avlanma ile ilgili verdiği bilgide önemli...Örneğin;Kişi zararlı olacağı veya bana zarar verebileceğini düşündüm!!!desede!!!!avlandığı saat,yer,dalış nedeni(gereklimi),neden dalıyor?? gibi kıriterleri değerlendirmek gerekiyor!?!

11. İsmail Gürlen

İsmail Gürlen Yeni Üye

Çelik bey diyorsunuz ki!!!ben senede 5-6 kez baığa çıkıyorum!!ve şuna cavap vermek gerekir???ne tür balık teknesi?avlanma yetkiniz ve belgeleriniz?,Amatör BALIKÇI nın avlanma limiti 5 kg.(günde)kıyıda aynı şekilde amatör ve sportif avcılıkta 5 kg.
    VİCDAN VE DUYARLILIK SZİE BAĞLI..YİNEDE DUIYARLI OLDUĞUNUZA İNANIYORUM..