Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık avına gidebilmek uğruna ... ( Hassas bir konu )

özcan bolat

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bende sıkıntı yok arkadaşlar birde zamanım çokmuş gibi üniversiyede müzik dersi vermeye başladım e hafta içi çalış hafta sonu derse git ben ne zaman balık tutacağım

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Benim birkaç taktiğim var.

- Balığa gitmeyi kafaya taktığım günün bir gün öncesi evde asabiyet yapıp ,terör estiriyorum. Sen çok gergibnsin yarın ablığa gitte stresini at diye kendileri gönderiyorlar :D
- Uzak yerlere,diğer şehirlere gittiğimde dönüş yolunda o yöreye ait malzemelerden alıyorum eve.Mesela İstanbuldan Ayvalığpa gittiğimde
dönüşte Gemlikten zeytin ve zeytinyağı almıştım. 3-5 ay sonra bunlar bitince , Ayvalığa neden balığa tekrar gitmiyorsun diye evden soruyorlar :D
-Balıkçıdan paraya kıyıp taze Deniz levreği alınır,bir güzel fırında pişirilir.Parmakları ile birlikte levreği yiyen ev ahalisi, birkaç zaman sonra tekrar isterler.
Sen o deniz levreklerinin kg.si kaç para biliyormusun denir. En iyisi ben balığa gidip kendim yakalayayım denir. 3-5 kez gitme izni almış olursun.Ama eve levreksiz dönülünce bu 3-5 gitmede, tekrar balıkçıdan paraya kıyılıp alınır ki tadını unutmasınlar :D

Birol senin bu önerilerini okuyan genç evliler bu fıkrayı hiç unutmazlar sanırım...

yeni evlenen genç kız ,,babası ile yaptığı konuşmada kocasından dertlenir,,
-babacım valizi toplayıp geliyordum,,hayırdır kızım...
-eşim kumara başladı...
-hımm ,sen şu dediklerimi uygula bir daha görüşelim,,
bir müddet sonra kız yine arar,
-ne oldu kızım,,kumarı bıraktımı...
ne gezer,,bu seferde alkol ve gece hayatına başladı,,ben bavulu toplayıp geliyorum..
-dur kızım şunları şunları da yap sonra yine konuşalım...
bir süre sonra kız yine arar .babası sorar..
nasıl gidiyor kızım,alkolü ve gece hayatını bıraktımı..
-ne gezer babacım..bu seferde "balığa" başladı..sabah erkenden gidiyor ertesi gün geliyor hiç görüşemiyoruz...
-anlaşıldı kızım sen"BAVULU" topla gel....:):):D

seagull

Üye
Adı
CA

- Balığa gitmeyi kafaya taktığım günün bir gün öncesi evde asabiyet yapıp ,terör estiriyorum. Sen çok gergibnsin yarın ablığa gitte stresini at diye kendileri gönderiyorlar :D
- Uzak yerlere,diğer şehirlere gittiğimde dönüş yolunda o yöreye ait malzemelerden alıyorum eve.Mesela İstanbuldan Ayvalığpa gittiğimde
dönüşte Gemlikten zeytin ve zeytinyağı almıştım. 3-5 ay sonra bunlar bitince , Ayvalığa neden balığa tekrar gitmiyorsun diye evden soruyorlar :D
-Balıkçıdan paraya kıyıp taze Deniz levreği alınır,bir güzel fırında pişirilir.Parmakları ile birlikte levreği yiyen ev ahalisi, birkaç zaman sonra tekrar isterler.
Sen o deniz levreklerinin kg.si kaç para biliyormusun denir. En iyisi ben balığa gidip kendim yakalayayım denir. 3-5 kez gitme izni almış olursun.Ama eve levreksiz dönülünce bu 3-5 gitmede, tekrar balıkçıdan paraya kıyılıp alınır ki tadını unutmasınlar :D
Eskiden ben de Birol gibi :)) yoğun stres (evde terör estirmek haricinde) taktiği yapardım. Bazen işe yarıyordu.

murat48

Aktif Üye
Adı
murat

İlahi Birol bey, çok yaşayın. :harika:
zeytin ve zeytin yağını az alın. 3-5 ay yetecek kadar değil . 1 ay idare edecek kadar alın.
Levrek taktiğinize ise bayıldım.

Mert Yılmaz

Daimi Üye
Adı
Mert Yılmaz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Benim taktik önce sen izin ver..
Akşam Kızımla spor salonuna gidiyorlar.1 saat hafta içi her gün.
Cumartesi umutsuz ev kadınları grubu öğlene kadar kahve ve sinema.Ben oğluma bakıyorum tabi bu arada aslında bakmıyorum onunla harika vakit geçiriyorum.oda eğlenceli yani.Cumartesi akşam suyu ve pazar balığa izinli.ekstra bir durum oluştuğunda bacanak yan blokta oturuyor oğlum teyzeye mert gezmeye.

toprak126

Üye
Adı
BAKİ TOPRAK
Balıkçının parası puldur,karısı duldur.