Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık avında kullandığımız ekipmanın onarımı, yedek parça temini ve şikayetlerimiz

kgndz

Üye
Adı
Kemal
Öncelikle tüm üyelere selamlar,

Bildiğiniz üzere balık avına gönül veren biz sevdalılar avda kullandığımız ekipmanlarla ilgili olarak dönem dönem sıkıntılar yaşarız. Bazen makinalar bozulur, bazen kamışlar hasara uğrar. Bizler de bunları tamir ettirme yoluna gideriz.Bu noktada ekipmanı aldığımız yerlere gider destek isteriz. Bazı firmalar bize hızlı ve kesin çözüm sunar, bazıları da aylarca bekletir. İşte benim sıkıntım burada başladı ve başımdan geçeni sizlerle paylaşmak istedim. Çok uzun yıllar beni bütçe olarak zorlamayan kamışlar kullandıktan sonra, geçen sonbaharda 1 adet Shimano Beastmaster kamış edindim. Ancak ne yazıkki geçtiğimiz Şubat ayında balık avında iken bir arkadaşın takılması neticesi kamış yere düştü ve kamışın üzerindeki 3 adet fuji halkasının oturduğu metal aksam kırıldı ve ben haliyle kamışı tamir ettirmek için aldığım yer olan Üsküdar'daki Yıldız balıkçılığa gittim ve tamir edilmek üzere kamışı teslim ettim. Yetkili kamışı tamir edilmek üzere Shimano'nun distribitörüne göndereceğini söyledi. Ben de takibe başladım ve Şubat ayından sonra en az 7-8 kez Yıldız'a gidip kamışın akibetini sordum, bana parça beklendiği, henüz gelmediği gibi bilgiler verildi. Tarihi kontrol ettim, bugün itibariyle 2.5 ay olmuş kamışı teslim edeli. Bugün çalışmamamdan fırsat gidip kamışı alayım dedim. Gidince kamışın geldiğini ve tamir edildiğini söylemeleri ile sevindim. Ancak kamışı inceleyince ne göreyim. Fuji halkaların oturduğu metal aksam değişmemiş ve fuji halkalar bu metal aksama bali ile yapıştırılmış ve tamir oldu diye gönderilmiş. Tabi ben sinirle Yıldız'ın yetkilisi Ahmet'ten Shimano'nun Türkiye distribitörü olan Okyanusta çalışan Mehmet Ali isimli kişinin telefonunu alıp irtibata geçtim. Kendisi bana hemen yardımcı olacaklarını, bu bali ile tamir olayını en geç önümüzdeki P.Tesi'ye kadar düzelteceklerini söyledim. Ben de Pazartesi'ye kadar takip edeceğim. Yine benim gibi 2 arkadaşım muhtelif Shimano kamışlarının kırılan uç parçaları için 2 ay civarında beklemek zorunda kaldı. Nihayetinde bu durumdan memnun olmadığım için mevcut sıkıntıyı siz değerli üyelerle paylaşmaya karar verdim. Sonuçta çok sevdiğimiz bu hobiye dünyalarca para döküyoruz. Ürünleri peşin peşin alırken problem yok, ancak destek istediğimizde facia.

Hepimiz bazen bu problemlerle karşılabileceğimizden, site yönetimi ve admin arkadaşlar da uygun görürse bu tamir, yedek parça ve şikayet konusunu sabitleyebilirler ve üyeler bu başlık altında yaşadıkları sıkıntıları paylaşıp, balık av malzemeleri satan firmaları destek ve onarım konularında daha disiplinli olmaya zorlayabilirler.

Bu vesile ile tüm çalışanların işçi bayramını kutlarım.

Kemal Gündüz

Hyacinth

Üye
Adı
Ozan Hamsioğlu
"Ürünleri peşin peşin alırken problem yok, ancak destek istediğimizde facia"
Haklısın Kemal abi

TEKNOTURK

Daimi Üye
Adı
Erkan Keskin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Olta malzemeleri sektöründe yedek parca ithalatında gereken önem verilmiyor bence. Tamirinin olmayacağını bile bile satın alınan ürün ve markalar var. Kanıksamışız bir de ki bu çok üzücü.

oltacı hasan

Yeni Üye
Adı
Hasan ŞAHİN
Alabalık avı için Spro Pasion 2.70 kamış aldım uçtaki parça çatladı.İthalatçı firma TURAÇ ı aradım.malesef parça yok.bu nedenle Turaç firmasının ürünlerini almıyorum.

vetburak

Üye
Adı
Burak
İki hafta önce izmir'den pek araştırmadan acele olarak aldığım shimano catana telespin kamışı eve geldiğimde 2. kez açışımda 2. ve 4. parçaları kapanmadı.Çok zorlamakta bir lüzum görmediğimden fazla uğraşmadım. Ekipmanlarımı çok dikkatli ve titiz kullanmama rağmen bu durum haliyle canımı sıktı.Aldığım yeri aradığımda ürünü satan arkadaş kullanıcı hatasından kaynaklandığının üstünde durdu.Ben ise kullanmadığım bir ürünün nasıl bir hatayla bozulacağını anlamadığımı belirttim:sonunda tamiratı için razı oldu ve ürünü getirmemi istedi. Giresun'a dönmem gerektiği için nişanlıma gitmesi gereken yeri söyleyip durumu açıkladım.Kullanıcı hatası üzerinde yoğunlaşan arkadaş o anda tamirat işine girip kuvvet denemesiyle kapama çalışmalarının 1. dakikasında kamışı kırmış. Allah'tan başka bir personel olaya müdahil olup fazla polemiğe yol açmadan ürünü yenisiyle hemen değiştirivermiş.Profesyonelce yaklaşımı için kendisine buradan teşekkürlerimi gönderiyorum. Vel hasıl daha sonra yaptığım araştırmada shimano catana telespin kamışın nemlendiğinde kapanmama sorununun kronik hale gelebildiğini öğrendim.Araştırmalarımı sürdürmekle birlikte bu kamışı alacak olan arkadaşların bu olayı göz önünde bulundurmalarını şiddetle tavsiye ederim saygılar sunarım.

NACİ.BABA

Üye
Adı
Naci AL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
istanbuldan alınmış olan ryobi marka makinama 4-5 aydır rulman bekliyorum fazla lafa hacet yok,en iyisi distribütörden alınabiliyorsa almak

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Eminim o rulmandan karakoy pazarinda binlerce vardir.

NACİ.BABA

Üye
Adı
Naci AL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Eminim o rulmandan karakoy pazarinda binlerce vardir.
evet var çin işi 5 lira orjinal rulman 17 18 lira ee ne anladık biz bu işten her makina alan aldığı yerden yedeği veya çözümüne mi? bakacak,yoksa 300 500 lira verip karaköyde rulman veya yedek parça mı? arayacak