Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Aynı Yerdemidir

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Yiğit Kocamanlar tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Kocamanlar

Yiğit Kocamanlar Yeni Üye

Daha önce balıgı tuttugumuz bölgelere olta atsa yine tutmaya devam edebilirmiyiz?mesela gecen sene tuttugum bölgede bu sene 1-2 sefer olta atmama ragmen pek verimli sonuc alamadım. genelde mırmıra ve sargoza atıyorum.klasik dip takımı ,sürtünmeli takım hepsini denedim bütün yazılarıda okudum ama hala istedigim sonucu alamadım.Kıbrısta bulundugum için kurt teke bulma şansımız yok , genelde karides,kalamar,sibya(mürekkep balıgı),tavuk göğsü kullanıyoruz.Birde kapsül şeklinde ağırlıklar var içine kokulu yem konuluyor bunları denesem iş yaparmı?
    Şimdiden Teşekkürler;
    Rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Daha önceleri sonuç aldıysanız bence aynı bölgede ısrar etmekte fayda vardır..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Birileri gelip o bölgeyi kurutmadıysa her sene aynı yerden aynı balıkları alabilmeniz gerekir.
    Gerekir ama mutlaka istisnaları da var. Daha o taşa girmenin zamanı gelmemiştir, suyun sıcaklığı uygun değildir, dip yapısı bozulmuştur vs vs

5. compressa

compressa Üye

sürekli avlandıgım bir mera vardı.. sessiz ışıksız insansız.. oraya ınerken bıraz cesaret gereklıydı...

bılıyordum benden baska hıckımsenın olmayacagını en ufak çıt sesınde sagımı solumu kontrol eder bu ses te nereden geldı dıye tırstıgım bır mekandı 1,5 sene oncesıne kadar...

gece fenerle dalan mı dersın.. botla volecıler mı dersın......
    derken en verımlı av meram 1,5 sene ıcerısınde kurutuldu agartan abımızın soyledıgı gbı...

kısmet herseyden once fakat kuruyan toprakta agac ta cıkmaz bırader.. denemen lazım...

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

kanımca şeref abiminde dediği gibi orası bıraktığın gibiyse meranın tabiatı bozulmadıysa hala balık yatagıdır,

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Balığın o meraya gelmesinin sebepleri vardır, yem bulabilmesi, korunaklı olması gibi. Şeref abinin dediklerine ilaveten bu şartların ortadan kalkması durumunda da balık merayı terk edebilir.

8. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

herkesin kanati ortak

9. Yiğit Kocamanlar

öncelikle verdiginiz cevaplar için tek tek teşekkürler. ilk fırsatta yani havanın uydugu ilk zamanda oraya gidip tekrar olta atmak olucak inşallah yapısal olarak bozulmamıştır.insanların pek gittigi bi yer degil ucsuz bucaksız biyer.peki bu kapsül olayı iş yaparmı acaba ? internette resmını bulabılırsem burayada eklicem

10. compressa

compressa Üye

bence kapsülü boşver de 3 5 sardalya ez bir poşet içerisinde hamur gıbı olsun sapanla avlanacagın bolgelere savur gıtsın amaç gercek anlamda yemlemek degıl sadece cezbedıcı koku salmak. bu yuzden sardalyaların tane degıl de ezılmıs yogurulmus olmasına dıkkat et...
    gercekten verım alacaksındır

11. Yiğit Kocamanlar