Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balik bulucu fikir danisma

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında mnzr16 tarafından paylaşıldı.

1. mnzr16

mnzr16 Üye

Herkese merhaba.
    450 bir teknem var. Mudanyada avlaniyorum. Genelde uzun olta ile lufer tutuyorum. Fakat artik baska yontemler ve baska baliklar yakalamak istiyorum. Bunun icin de bir balik bulucu edinmek istiyorum. Fakat bu konuda biraz fikir ve yonlendirmeye ihtiyacim var. Aslinda almayi dusundugum model furuno fcv 627. Kullanan birkac tanidigim da var. Fakat bu cihazi yorumlayamamaktan korkuyorum. Bu konuda herhangi bir tecrubem yok. Urunun TR fiyati da baya yuksek bildiginiz uzere. Bir arkadasim bu urunu aldi:

Dragonfly - 4 PRO - CHIRP & DownVision Sonarlı Balık Bulucu / GPS Bileşimi (C-MAP Haritalı) - Balık Bulucu,Hemen Teslim Balık Bulucu-GPS

Fakat arkadasimin da bu konuda bir tecrubesi yok. Bu hafta levrek aldi 2 tane cihazda gorup aldigini soyluyor.

Isin ozu bir fikre ihtiyacim var. Avlanacagim derinlik max 50 metre. Yazdirmak istedigim balik lufer cinekop levrek. Fcv 627 yerine linkteki cihaz isimi gorur mu? Yoksa ille de furuno mu dersiniz :) herturlu yorum ve oneriye acigim.

Okudugunuz icin tesekkurler.
    Emre.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Bu cihazı arkadaşınmı kullanıyor emre

4. mnzr16

mnzr16 Üye

Evet abi dragonfly 4 ü arkadaşım kullanıyor.

5. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

bence yanal tarama yapan cihazlara bakmalısınız. Gerçektende son yıllarda sonar teknolojisinde fark yaratan bir teknoloji. Yeni meralar keşfetme konusunda üstüne yok. Taşın yapısı büyüklüğü şekli konusunda fotoğraf kalitesinde bilgi verir.

6. mnzr16

mnzr16 Üye

Side imaging olsun diyorsunuz yani..
    Onerebileceginiz bir cihaz var mi butce olarak furuno fcv 627 seviyesinde.

7. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar bu balikbulucular tatlı suda iş yapar mı yayın da felan

8. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Bu aralar Humminbird ün Yeni çıkan Helix serileri ithalatçısı marintek e ulaşacaktı! eğer 50 metre sınırın ise sana Helix 9 sı olur, daha ufak ekranları 30 metreye kadar yanal taradığı için senin işini görmez. Bunun fiyatını sorabilirsin. Çok şık bir ürün.
    Humminbird | HELIX 9 SI GPS

Son düzenleme: 19 Ocak 2016
  9. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Bildiğim kadarıyla balık bulucular için tatlı su tuzlu farketmez. Hatta humminbird lerin nenüsünün içinde tatlı su tuzlu seçeneği olduğunu hatırlıyorum.

10. sungur

sungur Yeni Üye

Arkadaslar bi soruda benden bende bitane balık bulucu almak istiyorum ama forumda okuduğum kadarıyla balık bulucular genelde dipde balık anlayanlar için yada denizler için çok faydalı. Ben göl yada nehirde avlanıyorum bana etrafinida tarayan bi cihaz lazım bu konuda çok pahalı olmayan işimi görecek cihazı tavsiye edermisiniz.

11. mnzr16

mnzr16 Üye

Fuarda cihazı görme şansım oldu. Güzel bir cihaz ama çok fazla büyük. Bir de fiyat konusu biraz sıkıntılı :) Bütçemi baya aşıyor.
    Helix 7 SI hakkında fikriniz var mı? fuarda yine o cihazı da görme şansım oldu o da güzel bir cihaz.