Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

BALIK BULUCU + GPS KONUSUNDA TAVSİYELERİNİZ

ozgurarslan

Daimi Üye
bende humminbird 570 modeli var. bir cihazı tavsiye etmek için hem onu çok iyi bilmek hem de başka cihazlar da kullanmış olmak gerekiyor. bu sebeple yol gösteremem sana. daha önce eagle cihazım vardı bu ondan çok daha iyi. araştırdığım zaman bu işin ağası paşadı furuno, sonra lowrence diye hatırlıyorum. üç boyut dip göstermeler galan, ama motor parası. benimkinin derinliğini bilmiyorum ama 55 mt den de derine gitmedim zaten. çift açılı aynası var, şimdi anlatması uzun, nette manueli vardır, download et, çizimlerle anlatıyor. ben taş bulnak hususunda verimli kullanamadım ama bu benden kaynaklanıyor, bu sene inşallah bu yönde çalışacağım. gri tonlamalıdır. sürü balığını görürsün, istavritte derinliği de gördüğün için, balık yoka yer değiştirerek üzerine bindiğin için verimi ikiye katlıyor kör balıkçıya göre. menüler kolay ve anlaşılır. övmek için yazmadım, benim işimi görüyor. soru şu ki; sen ne istiyorsun? senin işini ne görür? bütçen ne kadar? ve bütçen geniş olsa da ne sıklıkta kullanacaksın ki hangi miktar parayı o alete bağlamaya değer? sen bunları sormalısın? yoksa furuno nun en iyi modelini al, bakma arkana...:)

ozgurarslan

Daimi Üye
. garmin gps kullanıyorum, ancak telefon da gayet olur. çok güzel android uygulamalar var. combo düşünmüyorsan telefonla idare et. benim vardı, kullanıyorum. bendeki aplikasyonlarda olmayan route belirleme ve waypoint belirleme, rota hafızası gibi özelllikleri var, çok mu işine yarıyor desen, yok, ileride belki, acemi kullanıcıyım hala. gps gps tir telefondaki de aynı cihaz da aynı bu özellikleri kullanmazsan. ha yaşanmış farklar şunlar: seyir halindesin ya da rüzgarla sürükleniyorsun diyelim, ilginç bir dip hareketi gördün balıkbulucuda, ben kolumu uzatıp koordinatı tek tuşla kaydederim. sen telefonunu ıslanmasın diye korduğun fermuarlı çantayı açarsın. ıslak işaret parmağını t–shirt üne silersin, ana ekran , slide, uygulamalar, slide, gps apps, uydular bulunuyor, bekle, sonra kaydet. kaydettiğinde kaydetmek istediğin noktadan ne kadar uçtuğunu düşün...

dusty35

Aktif Üye
Merhaba arkadaşım,
Herşeyden önce ben sana combo cihaz tavsiye etmem. Furuno'nun combo cihazları var ,mesela FCV 620 ducer 600W

İlave olarak marin tipi bir GPS alman daha doğru bana göre (garmin).
Akıllı telefonlardaki GPS sensörü veya karada kullanılan GPS'ler denizde pek doğru sonuç vermez.

Balık bulucu tavsiyesine gelince;
- ne kadar derinde avlanmayı düşünüyorsun ?
- hedefin çoğunlukla orta su ve yüzeye yakın balıklar mı yoksa dibe çok yakın duran balıklar mı?
- bu cihaz için ne kadar bir bütçen var sorularını aydınlatman lazım.

sağlıkla kal ,