Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Bulucu Kullanımı

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında ufukxxx tarafından paylaşıldı.

1. ufukxxx

ufukxxx Üye

Yeni aldığım fiber tekneme fishfinder 565 aldım,tekneyi denize indirirken balık bulucunun ayna montajını unuttuğumu farkedip aceleleyle teknenin arka alt kısmına vidaladım ama yönünü tam alta bakacak şekilde değilde biraz teknenin burun kısmına bakacak şekilde montajladım ? yani tam altı değil biraz ön kısmı gösteriyor.cevaplarınızı şimdiden anladığım için,müsait bir zamanda aynayı tam alta bakacak şekilde düzeltmeyi düşünüyorum ! asıl sormak istediğim tekneyle giderken ekranda balık gösteriyor ama durup motoru kapatınca balık bulucu ekranında balık göstermiyor,(gösteriyor ama az sayıda)motoru çalıştırıp hareket edince ekranda balık sürülerini tekrar görmeye başlıyorum ama hareket halindeykende ara sıra boşluklarda oluyor ?
    Not : Bu modeli(fishfinder) nasıl kullanmam gerektiğiyle ilgili yorum bekliyorum
    Not : fiber teknem içten takma motorlu

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hamzadan

hamzadan Yeni Üye

Mehaba kardeşim;Yeni teknen hayırlı olsun.Transdukeri acil ayarlaman lazım çünkü derinliğini devamlı yüksek görürsün.Motor titreşiminden veya dalga köpüğünden yol yaparken balık gösterebilir.

TekAdam bunu beğendi.
  4. ufukxxx

ufukxxx Üye

Bugün maske takıp aynayı biraz düzelttim ama,aynanın takılı olduğu zemin düz olduğu halde aynanın aparatı yüzünden ayna tam olarak zemine bakmıyor,az biraz öne bakıyor.Bulucunun neden çok fazla balık gösterdiğinide buldum ! teknenin motoru içten takma olduğundan aynada pervanenin çapraz üstünde olduğu için tam yolda ayna kabarcıklar içinde kaldığından fazla balık gösteriyor,ama rölanti'de giderken sorun yok ! doğru gösteriyor !

osmançubuklu bunu beğendi.
  5. dusty35

dusty35 Aktif Üye

Bunun bir nedeni var.
    Tekne hızlandıkça suyun ayna altından daha az dirençle geçebilmesi içindir.