Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

balık bulucular hakkında tavsiye

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında bilhane. tarafından paylaşıldı.

1. bilhane.

bilhane. Yeni Üye

öncelikle herkese merhaba,

benim gibi amatörün amatörü bir balıkçı için çok cazip gelen balık bulucular ile ilgili tavsiyelere ihtiyacım var.

aslında her ne kadar bu cihazın işin asıl keyifli noktasını kaçıracağını düşünüyor olsamda benim gibi bir aceminin iyi bir av yapmadan eve dönüş yapması daha da keyif kaçırıcı bir nokta.

konuya dönecek olursak, küçük bir araştırma yaptığımda bu cihazlardan piyasada 250 tl den 7000 tl ye kadar çok çeşitli aralıklarda bulmak mümkün. ama zaten acemi olduğumdan üst düzey bir cihaz almam sanıyorum ki gereksiz olur. açıkçası 250 tl lik cihazlarda iş görüyor mu şüpheliyim.

not olarak eklemek gerekir diye düşünüyorum, avcılığı çoğunlukla tatlı sularda ve kıyıdan yapmaktayım.

bu konu hakkında cihazı kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan nasıl bir cihaz almam gerektiği konusunda tavsiye rica ediyorum.
    şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Balık bulucular genellikle tekneden kullanıma uygun cihazlardır. Kıyıdan uygulaması var mı bilemiyorum ama varsa da çok kullanışlı olacağını düşünmüyorum.

Dündar ve TekAdam bunu beğendi.
  4. NiGHTMaRe07

NiGHTMaRe07 Aktif Üye

Yanlisim varsa kusura bakmayin ama benim bildiğim balik bulucunun prensibi radyo frekansı yayarak geri gelen sinyale göre bulma yapıyor ( yunus baliklari gibi ) bu yüzden kiyidan ise yaramayacagini düşünüyorum..

Discovery cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

5. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

bilhane., KalamA ve Dündar bunu beğendi.
  6. musti1903

musti1903 Yeni Üye

İyi günler herkeze kolay gelsin 1-2 sorum olacaktı babama balık bulucu almak istiyorum 4,80 fiber teknesine bir arkadaşım amerikadan gelecek 2-3 marka arasında kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim. Limitler de hemen hemen aynı markaların pek fazla anlamadığım için aralarında tercih yapamadım

LOWRANCE MARK-5x DSI 5" LCD FISHFINDER 455/800 kHz

Garmin - echo 200

Garmin echo 300c Fishfinder GPS (Limitten bi 50$ pahalı)

Humminbird 561 DI

TekAdam bunu beğendi.
  7. bilhane.

bilhane. Yeni Üye

teşekkürler Tekadam. tam olarak o tip bir şey bakıyorum. ama anladığım kadarıyla bazı makinelerde suyun dibini seçebilmek konusunda sıkıntılar oluyormuş. sanıyorum bir iki satıcıyla görüşüp fikir almakta yararlı olacak...

TekAdam bunu beğendi.
  8. TekAdam

Bu güne kadar birkaç değişik marka cihaz kullandım ama böyle bir cihaza hiç ihtiyaç duymadım. Son aldığım cihaz (tekne için) Lowrance HDS9 Gen2Touch ama henüz deneme şansım olmadı. Yakın gelecekte aldığım cihaz ile güzel yerler bulacağımı ve bereketli avlar yapacağımı düşünüyorum

Baktığın bu cihaz için satıcılardan ne çıkar bilemem ama sana malı satmak için uğraşacaklardır. İnternet üzerinden de araştırmalar yapmanı ve kafana yatarsa almanı tavsiye ederim ;)

Her zaman rast gelsin...

KalamA bunu beğendi.
  9. TekAdam

Mustafa merhaba,

Bu seçeneklere göre çift frekans özelliğiyle Humminbird 561 DI tercihi daha doğru olacaktır.

200/455 kHz 2D Sonar ile 600 ft, 455/800 kHz Down Imaging 350 ft deniz dibini tarayabilirsiniz

musti1903 bunu beğendi.
  10. musti1903

musti1903 Yeni Üye

Teşekkürler usta denizde kullanacaz hep bi sorun çıkmaz heralde yani deniz, tatlı su için farklı bi ayna almaya gerek var mı bilmiyorum

TekAdam bunu beğendi.
  11. TekAdam

Farklı bir ayna seçeneği bu cihazlarda yok, paket içeriğindeki aynaları rahatlıkla kullanabilirsin

Ancak, bu cihazı alıp, kullanmaya başladığında çok fazla bir beklenti içine girmemeni şimdiden söyleyebilirim ;)