Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Bulucular İçin Portatif Montaj Aparatı

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında avcilik tarafından paylaşıldı.

1. avcilik

avcilik Yeni Üye

Arkadaşlar balık bulucu montaj aparatı resimleri aşağıdadır. Hem nasıl olduğunu merak edenler görmüş olur .
    Hemde bu işlerden anlayan arkadaşlara sorum en sondaki resimde görüldüğü gibi balık bulucunun suya giren kısmı metal plakadan taşıyor bu problem olur mu?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Nisan 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eraysarac

eraysarac Üye

Arkadaşlar bende bir balık bulucu aldım.Ancak teknede nereye nasıl montaj edileceği,montaj aşamaları hakkında bilgim yok.

Bu konuda yardım istiyorum.

Selamlar..

4. avcilik

avcilik Yeni Üye

bende yorum gelmeyince sipariş verdim .Elime ulaşınca resimlerini gönderirim.

5. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

Şöyle ifade etmek gerekirse takılı halde seyir yapamazsın yaparsan ıslanırsın ....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. marule

marule Üye

Tekne montajı hakkında değil ama güç kablosunun aküye bağlanması konusunda ben şöyle yaptım.

İlk olarak resimdeki kablo pabuçlarından uygun olanı kırmızı ve siyah güç kablolarına taktım. Bir makaron ile kablonun kırılmaması için sağlamlaştırabilirsiniz. Sonra aküye bağladım. Foto gönderirim bir ara.

Eğer akünüz 12v akü ise aşağıdaki resimdekiler iş görecektir. Benim kullandığım bu oldu.

Fotolarını ve kullanım deneyimini paylaşırsan çok iyi olur. Benim de bir balık bulucu var, portatif bir hale getirmek istiyorum.

Kıç aynaya takılırsa ıslanma yapmaz gibi geldi ama bilemiyorum.

7. avcilik

avcilik Yeni Üye

resimleri ekledim ama balık bulucunun montajı için biraz mudahale gerekli sanırım. Yorumu- tavsiyesi olan varsa güzel olur

8. marule

marule Üye

Metal plakadan taşması sorun değil, esasında taşması lazım zaten. Aynanın (suya giren kısım, transdüser) tekne ile pozisyonu şu resimdeki gibi olmalı. Eğer tekne altınız düzse soldaki resim, eğimli ise sağdaki resim gibi

bir başka örnek (ingilizce)
    Bassing.co.za Fishing Community

Balık bulucuyu aküye bağlamayı daha önce anlatmıştım. Eğer motorun aküsüne bağlayacaksanız o başka tabi, onu bilen bir arkadaşın anlatması lazım. Ben 12v luk ayrı bir aküye bağladım.

Balık bulucuyu aparattaki siyah plastik yere monte etmek için bulucunun marka modelini verirseniz, kullanım klavuzunu bulup ondan bakalım. Basit olarak vida ile sabitleniyor o kadar.

Garmin için şu şekilde mesela (malesef bu da ingilizce, türkçesini bulamadım)
    http://static.garmincdn.com/pumac/echo_v2_installation_instructions_EN.pdf

Esas merak ettiğim bunu teknenin yanına takarsanız yüksek hızlarda içeriye su alacağını düşünüyorum. Kıç aynaya takmak lazım ama bu durumda da balık bulucu arkanızda kalacak, ekranı göremeyeceksiniz. En iyisi deneme yanılma yapmak.

9. eraysarac

eraysarac Üye

Aslında montajı bende sizin gibi yaptım ama transducer hangi pozisyonda duracak onu bilemedim.Yani parlak metal aşağı doğru dururken transducerin duruşu nasıl olacak.
    Bunu montaj yapmış biri olsada resimleyip yollasa ne güzel olurdu.

Selamlar..

10. avcilik

avcilik Yeni Üye

benim sorduğumu yanlış anlamışsınız. yeni eklediğim resimdeki kırmızı ile işaretlediğim yer.titreme filan yaparmı diye sordum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mayıs 2014
  11. avcilik

avcilik Yeni Üye

Balık bulucu ile beraber aparatı ; ben bunun montajını yapamadım siz yardımcı olurmusunuz diye sorduğum marintekteki arkadaş direk bize gönderin size ikisinin birbirine bağlayıp gönderelim demesiyle direk onlara gönderdim. Sağolsunlar birbirine monteleyip göndermişler merak eden olursa son halinin resmini ilk fırsatta buradan yayınlarım.