Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık çağırma tekniği

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında necmi fidan tarafından paylaşıldı.

1. necmi fidan

necmi fidan Aktif Üye

Balık çağırma tekniği

--------------------------------------------------------------------------------

Daha önce denediğim ve güzel sonuçlar aldığım bir sistem.Önce balık çifliklerinde üretme balıkları çupra ve levreklere verilen palet yemden temin edin.Birtane ince bayan çorabının parmak ucunu keserek içine isteğe göre 50 60 75 100 gr kurşun koyarak yanına 15 20 civarında palet yem koyarak çorabı büzerek ince misina veya iple bağlayın.Nikah şekeri gibi.Daha sonra dip takımına bağlayarak denize atarak bekleyin mutlaka faydası olacaktır.Çorabın içindeki yemler erimeye başladıktan sonra saldığı kokuyla balıkları etrafında toplamaya başlıyor.2 yıl önce kamışın ucuna sadece bu yemli kurşunu takarak attım 1 saat sonra gözlük ve şinorkelle baktığımda etrafında ispari karagöz mırmır lapinlerin dolaştığını gördüm.bu sistemle çok balık yakaladım.dün 2 kalkan 25 cm civarı onları saldım.1 tane deniz pisisi 30 cm o limitler dahilinde olduğu için onu aldım.rastgele.Kıyı balıkçısı.Necmi Fidan.

alperserttas bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. beyhan

beyhan Aktif Üye

necmi abi bu yöntemi göllerde uyguladık hakikaten süper faydası var denizde işe yararmı bilmiyordum yem nasıl elde edilir bilgi verirseniz minnettar olurum

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Mazmozun hazır yemlisi..Özellikle çiftliklere yakın bölgelerde verimli olur diye düşünüyorum..Paylaşım için teşekkürler abi:)

5. okan

okan Yeni Üye

evet necmi abi ben geçen gün yaban tv izlerken seni gördüm ve bu tekniği nasıl yaptığınıda gördüm..tuttuğun kalkanlar güzeldi.keşke herkes senin gibi bilinçli olsada ülkemizdede balık çeşitleri bu kadar azalmasa insanlar ufacık balıkları atmak yerine alıyorlar halbüki herkes senin gibi bilinçli olsa ülkemizdeki balık türlerinin soyu tükenmez ve daha çok balık çeşidi olurdu...

6. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Geçen gün bende izledim tekniğini Necmi abi.Akıllıca bir teknik.Sevgili Okan zaten sitemizin amacı da insanları bilinçlendirmek,doğaya ve çevreye karşı saygılı olmayı aşılamak elimizden geldiğince.Senin gibi genç kardeşlerimizi de aramızda görmekten ve bir nebsede olsa bilgiyi paylaşabilmek kadar güzel bir şey yok bence.

7. seco

seco Üye

Necmi Ağabeyimin söylediğini ben uyguladım ; sardalya yı hamakta macun kıvamına getirip Bayan ten çorabı ile birlikte kurşuna bağladım.Çok kısa sürede 3-4 kg yakın izmarit aldım, lapin iskorpit,kaya balığı,gelincikler de misafir oldular.Tek sıkıntı kısa sürede çorabı parçalıyorlar.Ava çıkarken bir çorap ve yem alırsanız,sürekli yırtılanları yenilemeniz avınızı bereketli kılacaktır.

8. okan

okan Yeni Üye

teşekkürler tolga abi benim gibi genç ve balıkçılık ile ilgilenen bütün arkadaşlarıma siteyi tavsiye ediyorum..çok güzel bir site

9. Tolga

Tolga Aktif Üye

Yöntem güzel ve mantıklı. Necmi Ağabey'i bende tv de izledim ve bu tekniği gördüm. Benim sorum peki bu palet yemleri nereden temin edeceğiz?

10. nebi_16_42

nebi_16_42 Yeni Üye

yine yılların tecrübesini konuşturmuşsun necmi abicim ,teknik 10 numara ve mantıklı umarım bigün seninle bu sstemi deneme imkanımız olur .en kısa zamanda arno 16 ile tekrar ziyaretine gelicez senide bekleriz rastgele sana..

11. enis59

enis59 Daimi Üye

necmi abi söylemiş olduğun taktiğini yaban tvde izledim ve sonuçlarınıda gördüm bende kalkan mevsiminde aynı taktiği deneyeceğim