Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık çok ama oltaya gelen yok !

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar bugün köyüme 50 km mesafede bulunan İliç ilçesine yapılan Bağıştaş barajına gittim. Barajın iskelesinde biraz takıldım fakat öğlen saatiydi çok aşırı sıcaktı ve balıkların boyutu çok küçüktü. Civardaki arkadaşlara balığı nerede tutabiliriz diye sordum. Onlarda baraj kapaklarının yaklaşık 2 km aşağısını tarif ettiler. Serinlik olsun diye bir köprünün altına indim. Balıklar bir o yana sıçrıyor bir bu yana sıçrıyor, öyle böyle değil. Arada bir kıyıya kadar gelen balıklara baktım boyutları da bir hayli güzeldi. Ama ne yaptım ettiysem bir türlü kandıramadım. Kaşık mı dersin, meps mi dersin, slikon mu dersin. Envai çeşit sahte, çekirge sahtesi vs. hiç biri sonuç vermedi. Yanımda bir arkadaş tavuk ciğeri takıp attı oda sonuç alamadı. Balığı kenara alamadığım için ve etraftada kimse olmadığı için hangi balıklar olduğunu bir türlü öğrenemedim.

Sizce bu balık ne olabilir ? Sürekli sıçrayıp durdular ve acaip moral bozdular :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Kadife veya kefal olabilir.. Bende çorumda obruk barajındaydım silikonu takip ediyor daha sonra birden kaçışıyor su üstüne.. Büyük bi ihtimalle o balıkları da avcı bir balık kovaliyodur.. :)

4. 1onderozen1

1onderozen1 Üye

orta boy kefalse ekmeğe, hamura, kırmızı silikona gelir. büyük boy kefallerse istediğin kadar uğraş ekmeğe silikona dönüp bakmıyorlar. ancak;
    en küçük boy gümüş renk döner kaşığın, 3'lü kancasını çıkarıp, yerine 5-6 cm kadar misina ve ucuna siyah renk 6 numara çapraz tek iğne tak. bu iğneyede boyu 4 cm yi geçmeyecek bir kırmızı kurt, silikon vs. tak.
    o büyük kefalleri ben sadece bu yöntemle yakalayabildim. balıkesir akçayda.

Red Snapper, ino ve gsozata bunu beğendi.
  5. Nobalik

Nobalik Yeni Üye

http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1Nr25...ng-b-font-Hooks-12pcs-set-Butterfly-Style.jpg

https://www.avmarketi.net/prd_images/cn/2519360.jpg

Onların ılacı sinek olta fly diye tabır ettıklerı tuylu kucuk sınege ve kurtcuga benzeyen kus tuylerınden yada ıplıkten yapılan kucuk ebatlı ıgnelerdır. Catalcada bende bu tur durumlarla karsılastım bır cok kez sonunda bır adet dere oltası aldım 5 mt ve ucuna yaklasık 2.5 3 mt ınce mısına ve bu bahsettıgım sınek olatarı baglayıp sadece su ustune ufak dokunuslarla yuzlerce kasna tuttum mutlaka dene kesın balıgı kandırırsın.

Not : Misinan kesınlıkle 0,20 yı gecmesın kalınlık olarak merak etme balıklar ne kadar buyuk olsada kamısın ucunun esneklıgı absorbe ederdırencı.

Son düzenleme: 10 Temmuz 2016
    gsozata bunu beğendi.
  6. gsozata

gsozata Aktif Üye

Değerli yorumlar için teşekkürler. Çantamda bir kaç adet sinek var ama kamışım lrf kamışı olmasına rağmen atabilmek mümkün değil. Daha doğrusu istediğim yere kavuşması mümkün değil, dediğiniz gibi uzun bir kamış gerekli sanırım. Zaten balıklar 5 6 metre kadar önümde sıçrayıp duruyor. Bir kaç gün daha bilgi toplayıp tekrar gitmeyi düşünüyorum.

7. trkc

trkc Aktif Üye

O sinekleri zargana topunun arkasına bağlayıp atanları gördüm. O şekilde denenebilir.

gsozata bunu beğendi.
  8. gsozata

gsozata Aktif Üye

Hava muhalafeti nedeniyle ne balıktan keyif alabildim nede doğru düzgün fotoğraf çekebildim. Ekteki kuzu şamandıralı takım ve tarla solucanı ile alınmıştır. Bu arada kova belli olmuyor 10 litrelik kovadır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Levreko, eylmz, ino ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. gsozata

gsozata Aktif Üye

Bugün balık yok davar sırası bizde. Dağda kara demlik ile çay isteyen var ise buyursun. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Koza

Koza Aktif Üye

Of be kardeşim. O çaydan içmek için neler vermezdim. Allah kolaylık versin.

gsozata bunu beğendi.
  11. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Imece usulü çobanlık ve odun ateşinde çay.. Abi tatilin hasını tadıyorsun.. Afiyet olsun..

gsozata bunu beğendi.