Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık işi kısmet işi...:)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mfishing tarafından paylaşıldı.

1. mfishing

mfishing Üye

Merhaba Değerli Üyeler;

Öncelikle geç rapor için kusura bakmayın, yoğunluktan raporu zamanında koyamadım. Aslında bu ava ne yazsam bilemedim de..:) Benim için şu ana kadar yakaladığım en büyük avlardan bir tanesi.

Bu sene ne yazık ki muhtemelen sularda henüz soğumadığı için beklenen akyalar bölgeye gelmemişti. Arada bir - iki av haberi, oynak haberi gelse de geçtiğimiz seneler kadar yakalayan yoktu. O sebeple günleri kalamar yakalayıp, turna yakalayıp, onları uzun yolculuklara çıkartıp, sonrasında da serbest bırakarak vakit geçiriyorduk...:)

Babamlar ertesi gün dönecekleri için sabahtan kalamar ve başka yem yakalayıp kırmızı yakalamaya niyetlendik. Sabahtan sandalı indirip kalamar için dolaşmaya başladık. Bir tane ufak ve bir tane irice yakaladıktan sonra babam biraz üşüdüğü için, büyük kalamaları sırtıya takalım, sonra da dönelim dedik. Bizim oralarda akıntı fazladır, yemi takıp ayarlayıncaya kadar 40 metrelere çıktık. Neyse ben zaten kimse yakalamıyor, biz mi yakalayacağız modunda, kalamayı ayarladım, yavaş yavaş kıyılamaya başladım. Bir taraftan babama balık bulucuyu anlatırken bir taraftan da hadi dönelim diye düşünüyordum. Tam o sırada kamış eğildi ve müthiş ses...:) Tasmaladıktan sonra motoru da boşa aldım ve mücadeleye başladık... Ben tam ne kadar sürdü bilemiyorum ama babam 25 dakika civarı dedi, son kalamasını alırken daha önce hiç bu kadar almadığı için misinanın karışmış olduğu yere kadar (karışmış olduğunu bilmiyordum) geldi, o an biraz daha üzerine motorla gidip en azından bu şekilde kaçırmayacağıma söz verdim..:) Ve sonunda mutlu sona ulaştık. Uzun mücadele sonunda akya zaten yorulmuş olarak yüzeye çıktı, babamla beraber kakıçla içeri aldık ve eve dönüşe geçtik..

IMG_7448.JPG

Oflarken ki bir video...:)

Av beklenmedik olunca, videosu da acemice oldu..:)

Babamın güzel bacakları yanında :) bir ara balık bulucunun ekranında kurşunu ve akyayı görebilirsiniz...:) butun yaz gopro ile çekim yapmaya hazırlan, cep telefonuna minnettar ol..:) Ufak bir hatırlatma ve tavsiye, mutlaka videoları (cep telefonu ile çekiyorsanız) yan tutarak çekin.

Eve döndüğümüzde herkes biraz şaşkın ama gururla bakıyorlardı..:)
    Balık kaçmamış, düğümler kopmamış ve sağ salim eve döndüğümüz için de mutluyduk.. Paylaşınca resimleri daha da mutlu olduk tabüüü..:)

Balık 42 kg geldi, daha önce 20 küsür civarıları yakalamıştım, boya çok fazla değil de ene gittiğine ben de gözlerimle şahit oldum..:) Kullanılan makine Penn Senator, 65 lb Power Pro ve 30 lb Seaguar FC. İğneler de Owner Offshore Live Bait. Yem olarak da kalamar kullandık..

Şimdi tekrar gitmek için fırsat kolluyorum..:)

IMG_7451.JPG

Sağlıklı günler dilerim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Ekim 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Keyifli ve harika bir av olmuş. Daha iyileri rastgelsin!!!

4. maskot321s

maskot321s Üye

Abim cok güzel bir av olmuş gerçekten hayallerimi süsleyen bir balık biz istanbulda olduğumuzdan anca fotoğraflarda görüyoruz :)) daha iyi avlar dilerim rastgelsin

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel bir balık, öncelik ile tebrik ederim :)

Bir sorum olacak, makinayı neden ters kullanıyorsunuz?

Adonis, maskot321s, PİNA ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. fishlover

fishlover Aktif Üye

Yerinizde olmak için dünyalar verirdim:) Tebrik ederim ; daha güzel avlar dilerim.

7. mfishing

mfishing Üye

Güzel soru Hamdi Bey..:) Sol kol ile sarmak daha kolay geliyor ama makineyi ters yapıp denemek de aklıma hiç gelmedi. Hemen gidip denemek için başka bir neden...:)

Hamdi bunu beğendi.
  8. mfishing

mfishing Üye

İyi dilekleriniz ve tebrikleriniz için çok teşekkürler... Kısmet işi, profesyonellerle beraber dolaştık hiç bir şey gelmedi, o gün babam istediği için oldu belki de, kırmızı balık peşine gitsek başkasına kısmet olacaktı...

Hamdi bunu beğendi.
  9. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Maşallah şöyle bir kuzu tutmak isterdim herzaman rasgelsin

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bence o tarz balıklar için makinanız yanlış, o avı zevke dönüştürmek güzel bir makinadan geçer :)

Sanırım Kamışınız zaten Çıkrık kamışı değil?

11. berkerbaris

berkerbaris Üye

Tebrikler, harika bir trofe.