Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık mıknatısı fener ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında dgnymn95 tarafından paylaşıldı.

1. dgnymn95

dgnymn95 Yeni Üye

Herkese merhaba, aranıza bugün katıldım. 18 yaşındayım ve galiba en genç üyelerden biriyim. Atalar sahilden avlanıyorum. İlk konumda bir soru sormak istiyorum.

Bu gibi ışıkların gerçekten bir etkisi var mıdır? Görüş ve tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tomy77

tomy77 Aktif Üye

tek mantıklı açıklaması sularımızda istavrit ve zargana için olabilir yoksa diğer balıklarda bırakın suyu aydınlatmayı suya en ufak bi ışık düşürmeniz balığı kaçırır diğeri ise derin sularda yemli avlarda kullanılır çok derin sular için kllanımı etkindir..

4. dgnymn95

dgnymn95 Yeni Üye

zaten istavrit için sormuştum. bir de başka sitelerde büyük balıkları topladığı iddia edilmiş bilen deneyen var mı?

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sürekli sabit bir şekilde yanarsa önce küçük planktonlar, sonra onları yiyen küçük balıklar, en sonrada büyük avcılar toplanır. Böylece av yapılabilir ama bence etik değil o yüzden yapılmamalı. Eşkina avında hiç kullanılamaz bu arada, eşkina gecelerin balığıdır ışığı sevmez.

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Benim bildiğim mavi değilde yeşil renk topluyordu ufak balıkları ve planktonları.

7. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

bu yanıp sönen zıkkım adı her neyse.satıcı 15000 ışık çakma ömrü var dedi.gece güneş batınca kendince kısa aralıklarla yanıp sönüyor.kullanım alanı ise bize göre çok ters.alamana avcılarının bırakma ağlarının mantar yaka kısmının en ucuna bağlı şekilde duruyor.içine su girmesin diyede pet şişe içine konuyor.amacı ise gece ağların ucunu gösterme kolaylığı.

8. dgnymn95

dgnymn95 Yeni Üye

abi neden etik değil canlı yemden daha mı kötü bir şey ?

9. Fishman07

Fishman07 Üye

dgnymn95, etik olmaması şu, balık avı yada av yapılacaksa ( oltayla ) balığa kaçma şansının da verilmesi gereğidir. Tüfek avında gece fenerle av yapmak ne kadar kötüyse ışıkla balık avıda öyle. Kaldı ki böyle bir ışıkla balık toplanacağına ben inanmıyorum vermiş olduğun 2. linkteki ışık derin sular için kullanılıyor. güneş ışığının ulaşamadığı derinlikler için.