Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Sevdam YöneTEAM - Bandırma Minekop Avı Çıkarması - 08.09.2013 - Yayında...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında TekAdam tarafından paylaşıldı.

1. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Değerli Balık Sevdam üyelerine merhaba,

Dün açmış olduğum bu http://www.baliksevdam.com/forum/ba...rma-minekop-cikarmasi-08-09-2013-a-10493.html konunun devamıdır.

Balık Sevdam YöneTeam - Bandırma Minekop Çıkarması - 08.09.2013

Uzun aradan sonra tekrar sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığım şu günlerde her türlü aktiviteye katılmak için yönetimdeki arkadaşlarım ile devamlı dirsek temasındaydım. Yaptığımız bir iki organizasyona katılmama rağmen halen bir şeyler yapma arzum yönetimdeki arkadaşlarımı da hareketlendirdi ve önceden konuşulmuş ama zamanı belli olmayan bir "Bandırma Organizasyonu" olduğu ortaya çıktığında çok sevindim. Bu organizasyonun hayata geçmesini söylememle birlikte değerli kardeşim Selahattin programı yapabilmek için yoğun bir telefon trafiğine girdi. Birkaç saat sonra bana "abi program tamam, cumartesi gecesi Kuruçeşme Organizasyonu'na katılıyoruz, oradan da Hamdi ve yakışıklı oğlu Çağatay'ı alarak Bandırma'ya gidiyoruz. Celal, Mustafa, Bülent, İrfan ağabeyler ve Oktay'ım bizleri bekliyor" dediğinde sevinç çığlıkları attığımı hatırlıyorum.

Sonrası herkesin yaptığı gibi bir an önce hazırlanmak oldu. Cumartesi gecesi Kuruçeşme Organizasyonu'na katıldıktan sonra Hamdi ve Çağatay'ı da alarak Bandırma'nın yolunu tuttuk. Eskihisar'dan feribota bindiğimizde saat 02:56'yı gösteriyordu. Arabayı park ettikten sonra hemen kafetaryada aldık soluğu, sıcak kahvelerimizi alıp Körfez'in havasını solumaya terasa çıktık. Muhabbettimiz tabiki balık ve yaşayacağımız günün üzerineydi. Kahvelerimizi bitirdiğimizde Topçular iskelesine yanaşmak üzereydik ve arabaya binerek kapakların açılmasını beklemeye başladık. Nihayetinde Bandırma yolu açılmıştı ve bize düşen o yolu sağ salim bitirip arkadaşlarımız ile buluşmaktı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte buluşma noktamıza vardığımızda sessizlik hakimdi, kim bilebilirdiki o sessizlik bir saat sonra sevinç çığlıklarımız ile bozulacak ve ortamımız bayram yerine dönecek.

Mendireğin üzerinde at-çek ile Lüfer ve Palamut yakalamak için yerlerini alan bir çok sevdalı vardı. Bu esnada arkadaşlarımız İrfan, Oktay, Bülent, Celal ve kıymetli babası Ömer ağabey gelmişlerdi. Onlarla ben yeni tanışacağım için çok heyecanlıydım ama ilk görüşmemiz olmasına rağmen kırk yıllık dost gibi yaklaşımlarıyla beni alıp başka diyarlara götürmüşlerdi. Liman içindeki hareketlilik dikkatimizi çektiğinden hemen spin takım hazırladık. Yemli takımlarımızda hazırdı ama henüz Mustafa gelmediği için yemimiz yoktu ve boş durmaktansa at-çek yapmak en iyi seçenekti. İstanbul'da bulamadığımız Lüfer ve Palamut'u belki burada yakalayabiliriz düşüncesiyle at-çek yapmaya başladık. Ben biraz daha fenere doğru gittiğimde Mustafa gelmiş, tabii yeni çıkarılmış Sülünez yemlerimizde gelmiş.

Kamp yerimizde kalan arkadaşlarım hemen yemliye dönmüşler ve kahvaltılık için Oktay'ın elleriyle hazırladığı sandöviçleri yemeye koyulmuşlar. Bunlardan benim haberim olmadığı için güneş doğana kadar at-çek yapmaya devam ettim. Etrafımdakilere ve bana gelen bir şey olmayınca kamp yerine yürümeye başladığımda Minekop yakaladığımızdan halen haberim yoktu, ta ki, Oktay "Celal ağabey ve Hamdi bir tane aldılar, Celal ağabey balığını saldı" diyene kadar. Oktay'ın söyleme şekline göre ufak tefek bir balık düşüncesiyle fotoğraf makinamı alarak Hamdi'nin yakaladığı Minekop'u resimlemeye gittim. Hamdi livarı çektiğinde gözlerimin yerinden fırladığını hatırlıyorum, 4 kg.'lık bir Minekop'a bakıyordum. Hemen başlıyorum resimlerini çekmeye ama aklımdan da Oktay'ın söyleme şeklini geçiriyorum, salınan balık 1 kg. kadar, livara aldığımız balık ise 4 kg., tabii onlar için normal boyutta bir Minekop, öyle söylemesi gayet normal ama bana göre muhteşem ötesi balıklar, bu balıklar için ben ortalığı ayağa kaldırabilirdim. Resim çekme işini bıraktıktan sonra hemen yemli takımımı suyla buluşturdum ve beklemeye koyulduğum anda benim de sandöviçimi verdiler, afiyetle yediğimi hatırlıyorum.

Sadece afiyetle yediğimiz bu değildi, misafir perverlikleriyle gönlümüzde taht kuran arkadaşlarımızın ikramlarının ardı arkası kesilmiyordu. Ne ara aldılar bilmiyorum ama fırından yeni çıkmış kol böreği ve meyve suyunun arkasından enerji vermesi için Höşmerim tatlısını çok güzel ve sıcak muhabbetle nasıl yediğimizi hatırlamamak mümkün değil. Oltalarımızın yemlerini durmadan yenilemeye devam ediyorduk, zira takımları yatırdığımız için minareler yemlerimizi temizliyordu. Bülent'in ne ara getirdiğini bilmediğim çaydanlığı gördüğümde sırada çay olduğunu anladım ve çayın demlenmesini sabırla bekledim. Beklerken bir ara dalmışım, "çaylarrrrr" çağrısını duyduğumda gözlerimi açtım. Hamdinin balığı nasıl yakaladığını konuşurken sıcacık muhabbet eşliğinde doya doya yudumladığımız tavşan kanı çaylarımız ile hayaller kurmadan yapamıyorduk.

Zaman ilerliyordu, öğlen olmuştu ama halen beklediğimiz vuruşları alamıyorduk. Daha önceden edinilen tecrübelerle balığın saat 15:00'dan sonra liman içine gireceği konuşuluyordu. O saati beklerken temiz havanın etkisiyle açıkan karınlarımızı doyurmak için yine fırından yeni çıkmış devasa simitlerle ve ona eşlik eden yörenin meşhur peynir ve kavunuyla donattığımız masamızın başında toplanmıştık. Muhabbetin koyulaştığı yemek masamızın etrafında kahkahalar eşliğinde karınlarımızı doyurduğumuzda balık saati de gelmiş, çatmıştı. Artık herkes olaya kilitlenmiş vaziyette oltalarının başındaki yerlerini almıştı. Ara ara yemlerimizi değişitirerek gelecek olan Minekop'ları bekliyorduk ama ilk gelenler İstavrit'ler oldu. Yakaladığımız üç beş İstavrit bile bizleri heyecanlandırmaya yetmişti ama gözümüz Minekop'lardaydı. Oranın Minekop hastalarının da limana gelişleriyle ortalık panayır yerine dönmüştü. İlerleyen saatlerden sonra başka vuruş olmayınca Minekop yakalamamız sadece hayallerde kalmıştı. Artık dönüş yoluna koyulma vakti gelmişti, zira ertesi gün hepimiz işlerimizin başında olacaktık.

Hızlıca toparlandıktan sonra günün unutulmazlar arasında yerini alabilmesi için fotoğraf çekimlerimizi yaptık. Bu esnada Celal bir tane Mırmır yakaladı, onun da resimlerini çektik. Minekop'un kendini bozmaması için güzelce temizliğini yaptıktan sonra suyunun akmaması için paketledik. Yola çıkmak için vedalaşmaya başladığımızda içimizdeki burukluk gözlerimizden okunuyordu. O kadar güzel bir günün sonunda geriye dönmek ve ayrılmak zor geliyordu ama herkesin işi gücü vardı. Haliyle o günün anısını hafızalarımıza yer etmesini düşünerek candan dostlarımız ile bir bir vedalaşarak dönüş yoluna koyulduk. Topçular'a geldiğimizde iskeleye girmenin imkanı yoktu. Kara yolundan İstanbul'a doğru yolumuzu devam ettirdik. İstanbul'a vardığımızda önce Hamdi ve yakışıklı oğlu Çağatay'ı, ardından da değerli kardeşim Selo'canı evine bıraktıktan sonra ben de sağ salim evime girmiş oldum.

Bir maceramızın da böylelikle sonlaması beni fazlasıyla memnun ve mutlu etti. Tüm bu güzellikleri yaşamama vesile olan değerli ve candan dostlarım, Ömer ağabeye, Mustafa'ya, Celal'e, Bülent'e, İrfan'a, Oktay'a, Hamdi'ye, Selo'cana ve Çağatay kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki, varsınız ve iyi ki, hayatımdasınız, sizleri seviyorum.

Hafızalarımıza yer eden bu muhteşem günün bir kaç kare resimlerini ve videosunu siz değerli Balık Sevdam üyeleri için ekte sundum.

Her zaman rast gelmesi dileklerimle, keyifli seyirler dilerim…

Feribotta kahve keyfi :)

Bandırma'da tan vakti...

Hamdi'nin Minekop keyfi :)

4,01 Kg, maşallah kuzu gibi :)

Eline çok yakıştı :)

41 kere maşallah :)

Askere giderken öpüşseydiniz :)

Sülünezleri hazırlamak gerek :)

Eline sağlık Selo'can :)

Livar da sağlam kazığa bağlanmış :)

Muhabbete devam :)

Yoklamaya devam Bülent'cim :)

Beklemedeyim İrfan :)

Yemleri değiştir Hamdi :)

Hazır Kıta :)

Düşünme o kadar askerliği :)

Çağatay, boş durma :)

Kahvaltı hazır :)

Tamam, geldik :)

Uyumuyorum, sadece gözlerimi dinlendiriyorum :)

Başında bekleyince gelmiyor yahu :)

Biraz daha muhabbet edelim :)

Maşallah'ın var Ömer ağabey :)

Sırlar açığa çıkıyor :)

Güzel manzara :)

Kaptan'ı derya gibisin İrfan'ım :)

Yok bir şey, "don't panic" :)

Arada takımları yoklamak lazım :)

Aaaa, ne gelmiş :)

Yeme de yanın da yat :)

Höşmerim yemeden çıkmam abi :)

Dalın arkadaşlar, afiyet olsun :)

Çok yedik Selo'can :)

Şimdi çay zamanı :)

Çay olmuştur Selo'can :)

Çaylarrrrrrr :)

Tavşan kanı bunlarrrrrr :)

Çay sıcak, muhabbet ondan sıcak :)

Norveç'te üşümeyen ben :)

Ama dikkat :)

Balığı kaçırdılar Hamdi :)

Kandıramzsınız beni :)

Yemek hazır arkadaşlar :)

Sıcak sıcak devasa simitler :)

Yenemz mi bunlar :)

Neredesin Mustafa :)

Dinlenmek senin de hakkın Selo'can :)

Bu deniz babası olmuş :)

Boğaz balıkçısı mısın kardeşim :)

Güneş kaçıyorum ama halen üşüyorum :)

Nihayet gelebildin Mustafa :)

Nerede bu balıklar konferansı :)

Istakoz olacaksın dedim sana :)

Kısmetini arayanalar :)

Sensiz olmuyor be Mustafa :)

Hazır kıtayım ama balık yokki :)

Konferansa devam :)

Şiiişşşttt, ne oluyor orada :)

Kaynatıyoruz :)

Günün kahramanı ile imza töreni :)

Temizleme ve paketleme operasyonu :)

Ayrılık vakti :)

Kandıramazsın bizi Celal :)

Yollara düştük :)

Mola :)

Boynuz ve kulağı :)

Mutlu son :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tüm ekibe tebrikler
    Sohbet, muhabbet gırla, balık da var..
    Daha ne olsun.
    En kötü gününüz de, en kötü avınız da böyle olsun..
    Her zaman rastgelsin

4. Melih

Melih Aktif Üye

Süleyman Abi Çok Keyifle Okudum. Organizasyon Müthiş Olmuş Diyemeyeceğim , Şahane Olmuş Çünkü :)

Balık İse Mükemmel , Keyif Baldan Tatlı :)

5. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

tek kelimeyle muhteşem bir organizasyon..gitmek istediğim meralardan birisi orası..resimlerden anlaşılan çok keyif almışsınız..en kötü gününüz böyle olsun..emeğinize sağlık..saygılar..

6. tırtıl

tırtıl Aktif Üye

Sohbet, muhabbet var, balık da var. Daha ne olsun

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Harika resimlerle bezenmiş keyifli bir rapor okudum eline sağlık Süleyman abicim, Her zamanki gibi dostluğun ve paylaşımın önde olduğu bir org. olmuş, aranızda olmayı çok istesemde bazı sebeplerden dolayı gelemedim, ama daha önümüzde bir çok plan var...
    Katılan tüm dostlarıma selamlar sevgiler.

8. echoes

echoes Aktif Üye

Fotoroman tadında bir Muhteşem bir sunuş.Keyifle okudum..

9. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler beyler görüntüler harika muhabbette öyle görünüyor nice bereketli avlar dileğiyle

10. mesutaksu

mesutaksu Aktif Üye

Tebrikler güzel bir gün yaşamışsınız.

11. frenist

frenist Aktif Üye

Muhabbette süper, paşa da :) Tebrikler, güzellikler daim olsun :)