Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Sevdanız Nasıl Başladı? Anlatın Paylaşın!

Konu, 'Genel Konular' kısmında Levreko tarafından paylaşıldı.

1. Levreko

Levreko Aktif Üye

Merhaba balık sevdalısı arkadaşlar :) Bugün malzemeleri falan gözden geçirirken sık sık aklıma gelip hatırladığım balık sevdamın nasıl başladığı o çocukluk günlerim aklıma geldi daha sonrada acaba sizlerinde balık sevdası nasıl başladı diye merak ettim forumdaki bütün arkadaşların balık sevdası nasıl başladı burada paylaşırsa ve bu paylaşımları okumak çok hoş bir mazi köşesi olur diye düşündüm hadi anlatın paylaşın ilk ben anlatıyorum.......... Ben karabük te doğdum büyüdüm orada 2 tane çay var biri soğanlı çayı biride araç çayı benim köyümde Bolu Gerede de çay kenarında güzel bir köy içinden gerede çayı geçer. Benim babam karabükteki çaylarda ve yazları gittiğimiz Gerede deki köyümüzde serpme ağ ile balık tutardı. Ben daha çok küçükken okula bile gitmiyordum kaç yaşındaydım hatırlamıyorum çay kenarında piknik yaparken babam tutduğu balıkları leğenin içine su doldurup koyardı bende o canlı balıklar oynardım bazende çaya kaçırırdım benden 8 yaş büyük olan dayımın oğlunun fasulye deyneğinden yapmış olduğu oltayla balık tutmaya çalışırdım bazen babam suya girip bana çaktırmadan oltanın iğnesine balık takar bende balık tuttum zannedip sevinirdim babam beni ve biraderimi daha ben 7 yaşındayken bile serpme ağ ile balık tutarken yanında getirir biz çay boyu peşinden gider o da suyun içinde tuttuğu balıkları kıyıya atar bizde koşup poşete koyardık ama ben hep oltayla büyük balıklar tutamayı hayal ederdim ve ilk oltamı 8 yaşındayken köy bakkalında şamandıralı hazır bir el oltası gördüm kaç lira diye sordum 20 bin lira dedi cebimdede o kadar para vardı hatırlarsınız kağıt kırmızı renkte eski 20 bin lira hemen aldım oltayı sonrada solucan buldum soluğu çay kenarında aldım solucanı iğneye takıp suya saldım rahmetli babaannem balık tutamazsın gibisinden baktı bana ama oltayı suya saldığımda balıklar hemen yeme saldırdı şamandıra kıpır kıpır ettikçe benimde kalbim kıpır kıpır etmeye başladı sonra o şamandıra birden suya battı hiç aklımdan çıkmaz nasıl suya battığı bende hemen heyecanla asıldım misinayı ve ilk tasmayı o gün taktım balığa :) bir karış büyüklüğünde bir balık tutmuştum ama 8 yaşındaki bir çocuğun bir karışı büyüklüğünde tabiki :) dünyalar benim olmuştu sanki :) sevinçten hopluyor zıplıyor balık tuttum diye bağırıyordum :) babaannem afferin benim oğluma dedi ama arkasından dediği laf şu oldu '' o balık daha çok küçük suya geri sal büyüsün dedi! tabiki ben salmak istemedim ama o da bana ''ölmeden sal çabuk çok günah o daha yavru balık '' dedi bende bayağı düşündükten sonra istemeyerek üzelerek saldım suya ama balık suda yan yattı ölmüştü suda yan yatmış akıntıda giderken arkasından baka kaldım öylece :( ilk olta takımı mıda 13 yaşındayken aldım karabükte bir akvaryumcu olta takımı satıyordu vitrinindeki oltalara bakardım bayram haşlıklarımı biriktirip o dükkana gittim 25 lik bir makina ve 2.10 boyunda bir kamış aldım hiç unutmam 13 dolardı fiyatı ve o olta takımını hala saklıyorum evimde... İşte dostlar benim balık sevdam böyle başladı ya sizinki NASIL BAŞLADI HADİ SİZDE ANLATIN PAYLAŞIN :harika:

Son düzenleme: 12 Eylül 2015
    cemiltonguç, coner ve eylmz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Babam eve her pazartesi balık alırdı memleket samsuna yakın olunca surekli taze balık gelirdi bende Buyuk bir heyecanla seyrederdim ve denizin Altın'da baska bir dünya Oldugunu hayal ederim.
    Kimden ögrendim kimden duydum bilmiyorum ama eskiden evlerde ecza dolabı olurdu Dikiş yapılsın diye de misina o misinanin ucuna toplu iğne bağlamıştım ilk oltam oydu
    Golde başladım balık tutmaya 10 lu yaslarımda ilk balığımı hatırlamıyorum ama 5-10 kg arası sazanları Yıllarca tuttum :) o balıklara bir daha denk gelemedim.

coner ve Levreko bunu beğendi.
  4. Levreko

Levreko Aktif Üye

denizin altında çok güzel bir dünya var ve umarım o dünya bozulmaz çünkü o dünyanın değerini bilmeyen çok insan var

eylmz, coner ve cihan drums bunu beğendi.