Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık Sevdasının Kapanması ile Hisssettiklerimiz...

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
Demek istediklerini çok iyi anlıyorum. Zaman zaman hevesli başlıyorum yazmaya sonra bir satır sonra yazdıklarımız tamamen silip, boşver ben mi çekicem elin sorunuyla neden uğraşıyorum ki diyorum... Büyük bir kırgınlık var.
İleride ne olur ne biter bilmiyorum ama şimdilik içimde hiç heves yok. Belki tek tük rapor koysam bile Eskisi gibi uzun uzadıya keyifli keyifli anlatacağımı düşünmüyorum. Neyse kısmet diyelim.. Çok şeyler öğrendim paylaşım ortamında öğrendiklerimi aktarmakta herkesin olduğu gibi benimde boynumun borcu ama aktardıklarınızın bir gecede çöpe gitmesi büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor ve geri dönüşü imkansız kararlar aldırıyor.
Merhaba Emre Kardeşim,
Balık Sevdası sitesinden üye olduğum gün , kovulmuştum.Hamdi Bey ve o zamadan burada olan Mod.arkadaşlarım belki hatırlarlar.Hiç bir suçum yoktu ( Köpekbalığı adında bir hikayeyi paylaşmıştım - Biraz sonra onu tekrar konu olarak açacağım );her neyse karşılıklı mailleşmeler sonucu lütfedip tekrar almışlardı beni.Yaklaşık 2 yıl boyunca hemen hemen hiç yazmadım hep okudum; serde kırgındım,serde balık konusunda bilgisizlikte vardı ( bilmeyen ne verebilirki )...Ama kopamıyordum da siteden, her ne kadar sıcak karşılanmasamda üyelerle aile gibiydim.Hiç bir organizasyonada katılmamıştım.Ama bu kırgınlığımın bana hiç fasydası olmadı,kimse umursamadı da...
Her neyse velhasıl şimdi burayadız,ne paranın,ne şanın,ne bilgiçlik taslamanın ( bilgi toplumunda bunu çok iyi biliyoruz,her toplum,şirket,toplulukta ve hatta ailede de bu kural geçerli ) kişye hiç faydası yok.Bilakis insanı yücelten Paylaşımcılığıdır.Aşağıdaki hikaye de bunu anlatıyor.( Don't worry,be happy)

''Vedalar yeni baslangıçların, yeni baslangıçlar da, gelecek günlere dogan ısıgın turunculasacagının habercisidir.''

yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder. genç adama yaklaşır;

- neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?
genç adam yanıtlar;
- birazdan güneş yükselip, sular çekilecek. onları suya atmazsam ölecekler.

yazar sorar;
- kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var. ne fark eder ki?
genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatıp, şöyle der;
- onun için fark etti ama...
Bu cevap bilgeyi şaşırtmış ne söyleyeceğini bilememiş. Geriye dönmüş, yazısının başına geçmek üzere kulübesine gitmiş. Gün boyunca birşeyler yazmaya çalışırken genç adamın görüntüsü gözünün önünden hiç gitmemiş. Aklından çıkarmaya çalışmış, ama bir türlü olmamış. Nihayet akşama doğru farketmiş ki, bu gencin davranışının özünü kavrayamamış. Cünkü bu gencin asıl yaptığının; evrende bir gözlemci olmayı ve olup biteni gözlemeyi değil, evrende bir oyuncu olmayı ve fark yaratmayı seçmek olduğunu sonradan anlamış ve utanmış. O gece sıkıntı içinde yatmış. Sabah olduğunda birşey yapması gerektiğini bilerek uyanmış. Yataktan kalkmış, giyinmiş, sahile inmiş ve o genci bulmuş. Ve bütün sabahı onunla okyanusa deniz yıldızı atarak geçirmiş.

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
''Vedalar yeni baslangıçların, yeni baslangıçlar da, gelecek günlere dogan ısıgın turunculasacagının habercisidir.''

yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder. genç adama yaklaşır;

- neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?
genç adam yanıtlar;
- birazdan güneş yükselip, sular çekilecek. onları suya atmazsam ölecekler.

yazar sorar;
- kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var. ne fark eder ki?
genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatıp, şöyle der;
- onun için fark etti ama...
Bu cevap bilgeyi şaşırtmış ne söyleyeceğini bilememiş. Geriye dönmüş, yazısının başına geçmek üzere kulübesine gitmiş. Gün boyunca birşeyler yazmaya çalışırken genç adamın görüntüsü gözünün önünden hiç gitmemiş. Aklından çıkarmaya çalışmış, ama bir türlü olmamış. Nihayet akşama doğru farketmiş ki, bu gencin davranışının özünü kavrayamamış. Cünkü bu gencin asıl yaptığının; evrende bir gözlemci olmayı ve olup biteni gözlemeyi değil, evrende bir oyuncu olmayı ve fark yaratmayı seçmek olduğunu sonradan anlamış ve utanmış. O gece sıkıntı içinde yatmış. Sabah olduğunda birşey yapması gerektiğini bilerek uyanmış. Yataktan kalkmış, giyinmiş, sahile inmiş ve o genci bulmuş. Ve bütün sabahı onunla okyanusa deniz yıldızı atarak geçirmiş.

Önceki mesajımda anlatmaya çalıştıklarımı özetlemiş bu hikaye. Gerçekten çok teşekkür ederim, güzel bir hikaye.'' Onun için farketti ama.. '' :harika: