Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Tutamama Raporu, Bodrum Gündoğan :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında cenkozatay tarafından paylaşıldı.

1. cenkozatay

cenkozatay Üye

Herkese Merhaba,
    Yaklaşık 1 aydır Bodrum Gündoğandayım. Nerdeyse gün aşırı, kimi zaman gece kimi zaman ögleden sonra bazende sabah 6da tüm olta takımlarımla balık tutmaya gidiyorum. Botla açılıyorum, kıyıdan dip oltayla taze kalamar, kuru madya, kuru sülünez (malesef tazeleri burda yok) atıyorum, özellikle sabah 6da gittiğimde rapala husky jerk ve rover 98 gr15 sahte deniyorum ama malesef bir türlü istediğim gibi bir balık tutamıyorum (sadece çok bol kaya balığı geliyor). Ancak bu avlardan sıkılıp ekmek veya çiftlik yemi atarsam küpes yakalıyorum. Sabah 7de ağdan gelen balıkçılara bakıp takılan sinarit, torik, mercan, bol melanur ve karagözleri görünce çıldıracak gibi oluyorum :) Acaba bende mi bir hata var ve ne yapmam gerekiyor diye siz tecrübeli balık sevdalılarına danışmak istedim. Bu dönemde bu bölgede hangi balığa hangi yem ve tekniklerle çalışmalıyım. Geçen senelerde daha basit kasnak oltalarla ekmek, çiftlik yemi ve dip olta kalamarla güzel karagöz, melanur ve çipura tutabiliyordum. Şimdiden teşekkür ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

sardalye, mamun ile çok denedim ama kupes dışında ben de balık yakalayamadım. Bu hafta sonu çipura için yemcide yengeç bulursam bir de onunla deneyeceğim.

4. Adonis

Adonis Üye

Yemlerin tazelerine gec' kalamari unut' kuru madyayi unut' boru kurdu ve canli yengec ile canli mamun alman sart' botla ciftlik yanlarina eger varsa gidebilirsin pelet calismasi lazim' yemleri bodrum dan canli temin etmen gerek bu zamanda ancak canli yem ile netice alirsin.Rastgele

5. weasel

weasel Aktif Üye

Bende Bodrum Güllükteyim madem botunuz var 6-7 cm silikon sahtelerle sırtı ile levrek alabilirsiniz gündüz renk olarak en uca yeşil renk sonrakilere beyaz takabilir akşamları ise bunun tersini yani en uca(avci) sedefli beyaz silikon deneyin.
    Beklemeli avlar için (İspari, iri lidaki,çipura vs.) mamun veya topladığınız midyeleri yem yapın netice alırsınız.özellikle midyeye hayır demezler.Rast gele.

Bledax bunu beğendi.
  6. levrekci

levrekci Üye

eylül ayının ortasına kadar gündoğan'da balık yakalaman lottodan ikramiye çıkması kadar şans gerektirir :)

eğer sessiz yakalama şansın olursa küçükbük'te muhtar mustafanın iskelesiden tek iğne gezer kurşun yem mamun avlanmanı tavsiye ederim

havatemiz bunu beğendi.
  7. Akyosun

Akyosun Üye

Yalıkavakta bi malzemeci var canli mamun satiyor fakat takip etmelisiniz mamun geldiği gibi almaniz lazimki canli olsun yoksa bi kaç günlükler yumuşak oluyor ve iş yapmiyorlar!
    Bence numarasini alin ve mamun geldimi diye sorun paketi 10 liraydi sanirim geçen sene.
    Onlari deneyin eminimki iş yapacaktir. bol şanslar.

8. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Balıkçılarda Eylül ayı ortalarına kadar balık olmaz diyor. Balık çiftliklerinin yanına kadar gittiğim halde kupez dışında balık yok. Yengeç bulursam onu deneyeceğim. O da olmaz ise sirtıya devam.

9. cenkozatay

cenkozatay Üye

Herkese verdikleri cevaplar için çok teşekkür ederim.

Şu anda botta motor olmadığı için sırtı yapamıyorum, ancak yakın yerlere açılarak denemeler yapıyorum. Aslında tekne almayı düşünüyordum ancak yaz aylarında balık kısıtlı olunca şu anda kararsız kaldım.

Elimden geldiğim kadar canlı yem bulup veya su üstü sahtelerle denemelere devam edeceğim. İnşallah yakın zamanda balık tutabildiğim bir rapor açabilirim.

Yardımları için herkese tekrar teşekkür ederim. Rastgelsin...

CRD ve KalamA bunu beğendi.
  10. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

geçen senelerde kaya midyesiyle çipura alıyordum kıyıkışlacıktan bu sene daha gitmedim tatile 1 haftaya kadar başlarım ava bende bilgilendirme yaparım size rastgelsin :)

11. cenkozatay

cenkozatay Üye

Teşekkürler, rastgelsin. Bol balıklar tutarsınız inşallah.