Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık tutarken gıcık olduğumuz durumlar...

Konu, 'Sohbet' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Balıkçılığın kendi içinde veya dışında murphy kanunları nında etkisi ile bir çok komik veya dramatik sinir bozucu olay yaşarız, kendimizce gıcık olduğumuz durumları yazarsak eğer bir şekilde avlakta karşılaşırsak eğer o gıcıklığı yapmayız filan.

1- Gelip kovanın içine dik dik bakmaları. Şimdi arkadaşım tamam meraklısın lakin o kovanın içine balıkları sayarmış gibi bakmanın sebebi ne? Bir gün bir kapak yapacam üstüne de çizecem ..ok'u bak bir daha bakıyormu.
    2- Burada ne çıkıyor amcaları vardır birde aslında hani gelip sorsalar gitseler sorun değilde konuyu uzattıkça uzatıyorlar. Bir gün bir baktım adamın torunun asker arkadaşının kızı kaçırıp evlenmesini filan dinliyorum. İyi de bana ne yahu.
    3- Olta elimizde ya rapala ya çapari yapıyoruz bir şeyler gelir eleman dibimizde durur. Çan çan konuşur durur bir git yaw.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ape

Ape Üye

Ben gençken ne balıklar tutuyordum bee 2tanecik kefalmi, tuttun//////Kedilere versen yemezler bunları.Sanane be amca demek geliyor ama birşey demiyorum. 1. durumu balık kovaları var kapaklı linefeeninde var galiba onlardan al bitane şeffaf olmasına rağmen kararınca balık gözükmüyor.Ama bazıları gelip onu bile açıp bakıyorlar:D ozaman işte gıcık oluyorsun

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Balık vurmaz , vurmaz , vurmaz ... Ne zaman telefon çalar yada sigara yakmaya kalkarsın o zaman vurur :)

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kesinlikle telefonun çalması.
    Hele teknede iken balık çekiyorsun,car car çalar.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Evde 2 saniyede attığın şok düğümün avdayken bir türlü tutmaması... Len tut :D

popeye1907 ve emrah3305 bunu beğendi.
  7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

1. Kovanın üzeri kapalı olduğu halde açıp bakmaya çalışanlar. Poşet geçirirsin poşeti açmaya çalışırlar. En sonunda kilitli bir kova yapacağız sanırım. Ve fare kapanı koyacağız üstüne belki anlarlar :D
    2. Balık çektiğinizi görüp 7-8 mt ilerde boş bank olduğu halde takımlarını sizin 1 mt yanınıza koyanlar. (Sebebi balığın sizin yanınızda olduğunu sanarlar.)
    3. Balık varken tanımadığınız birinin sizi uzun uzun lafa tutması. 1 saat sürenini hatırlarım. :) Kovaya balık atıyorum adam da benimle kova ile sahil arasında mekik dokuyor :D

Bir keresinde biri lüfere bakabilirmiyim dedi , e tamam dedik. Adam eline aldı baktı baktı, ölünce sertleşmiş taş gibi güzelim balığı eliyle düzeltmeye çalışmazmı...Hadi bir daha izin verin birinin balığa bakmasına.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Eylül 2011
  8. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

ben onların hepsini yapıyorum, vermiş olduğum sıkıntılardan dolayı özür dilerim

9. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

isparozlar

10. coredon

coredon Aktif Üye

Daha akşam oldu.Denizde atacak ter kalmamış gibi üzerine çapari atanlar.iirde üstüne birader bak beni çekiyorsun .Uffff gıcık oluyorum.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bunların hepsi olağan şeyler.
    Ben elinde olta gördüğüm herkese yaklaşır kovalarına bakarım, rastgelsin derim, var mı bişeyler derim, ne çıkıyor derim, neye atıyorsun derim..
    Genelde de çoğu kuru kuru cevaplar verir.
    Demek onlar sizlermişsiniz. :D

emrah3305 ve arif_balık_peşinde bunu beğendi.