Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BALIK TUTKUNUYSAN OKU

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Serkan Akalın tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Akalın

Serkan Akalın Üye

Açıtığın rapalanın takımın kılıfını çöpünü ve dolaşan misananı açtıktan sonra orada bırakıyorsan oltacı olamamışsın....

Ailenle hem balığa hem pikniğe gidip yedini içtini orada bırakıyorsan insan olamamışsın.....

Bunların hepsini yapıp banane toplasınlar işleri ne diyorsan hayvan dahi olamamışsın.

(Unutma bıraktığın her çöp, misina bir canlıya zarar veriyor)

Haltox, Hamdi, beetl38 ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Böyle bir konuda dikat çekmek çok önemli, lütfen sahiller de yapanları görürsek de uyaralım

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serkan Akalın bunu beğendi.
  4. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Bu konuylaa hemen hemen alakalı olarak Havyarlı balıkları tutmayın başlıklı konu açmıştım 3 günde bir elin parmakları kadar arkadaşımız ziyaret etmiş konuya duyarlı arkadaşlar lütfen etrafımızdakileri uyaralım, Ben Pikniğe bile gitsem aracımda çöp torbaları hazırdır, hemen mıntıka yaparım birileri görürde utanır diye ama o yer herzaman çöplük içindedir, İster balık olsun ister Piknik muhakkak etrafımızı temiz tutalım, bugün olmasa bile yarınlar güzel olacaktır

beetl38 ve Plankton bunu beğendi.
  5. Serkan Akalın

Serkan Akalın Üye

Aynen Mehmet Abim duyarlılık şart ....dün gölde bir martı kovaladım zar zor yakaladım 3 iğneli rapala heryerine batmış ayanın delmiş üstüne bide misina dolanmış yetmezmiş gibi birde 1 metrelik bez parçasına takılmış baya saldırdı bana ama tertemmiz ettim onu saldım

pars, Can_Ordu, KalamA ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Allah razı olsun

7. Plankton

Plankton Aktif Üye

Atık misinaları elimizde toplayıp bıçak yardımıyla kesip parça parça 5-10 cmlik hale getiriniz.1 dakikanızı almaz bu işlem. Bu sayede hiç bir canlının koluna, bacağına , kanadına dolanmazlar.

Paslı ve atılacak olan iğnelerinizi küçük bir kutuda biriktirip, uçlarını kapatıp yine kutu içinde atınız.

Bunları yapmadan poşete atıp, atsak ne olur? demeyin
    Çöplerin gittiği şehir çöplüklerinde de bir çok yiyecek arayan kedi , köpek, kuş gibi hayvanlar olduğunu unutmayalım.

Zaten etraf pislikten geçilmiyor deyip, bir çöpte biz atmayalım.

8. eylmz

eylmz Daimi Üye

Bunun en guzel ornegini barajdan çıkardığım Pehlikanda yasadım suda ters donmuş koskoca hayvan suya girip çıkardım misina öyle sarmiski heryerini kurtulmak degil düz dahi duramıyor misiniyani açtıktan sonra özgürlüğü koşması ayrı bir güzeldi
    dikkat etmezsek onlardan çaldığımız doğayı kendimiz icin dahi kullanılmaz hale getirirz

pars, Serkan Akalın, oktay16 ve 2 kişi daha bunu beğendi.