Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık Tutmam için yardımcı olurmusunuz

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında paramedicselcuk tarafından paylaşıldı.

1. paramedicselcuk

paramedicselcuk Aktif Üye

Merhabalar. Uzun zamandır forumu takip ediyorum. Çok faydalı bilgiler edindim ancak sizden bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Balık sevdası bende de burdaki diğer üye arkadaşlar kadar baskın vede vaz geçilmez bir tutku. Ancak benim bu tutkumu hayata gecirebilmem için sizlerin yardimci olmasını istediğim konu, malesef bu kamışlar rapala spin vs hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim hepsinin ne olduğunu burda öğrendim. Emin önünden 20 liraya kamış alır balığa onunla giderdim. Ne kadar çahilmisim forumu görünce onu öğrendim. Ben balıkla ilgili çok fazla teknik bilgi sahibi değilim bu yüzden daha halk ağzı ile derdimi anlatacağım size.

Ben hem tatlı suda hemde denizde avlanıyorum tatlı suda sazan ve Turna (Bu arada henüz Turna tecrübe yok) deniz de ise babam çıksa yerim tadında avcılık yapmaya çalışıyorum. (Tabiki de yasal ve yasaklara uyarak) sizden ricam bana öyle bir kamış önerin ki hem denizde hemde tatlı suda bu hobimi gerçekleştire bileyim. Yani iki tane kamış alacağım bu ikisini denizde spin yapmak, dip atmak ve tatlı suda sazan avlamak için kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü acaba ? Birde kamış için makina önerilerinizi almak istiyorum. Ayrıca ip içinde birde hangi tür rapala almam lazım ? Yani çok oldu biliyorum ama bana 400 veya 500 lira bütçeli tam bir takım adı yazarsaniz önerirsiniz çok sevinirim. Boyum 1.78 rapala nin da uzağa gitmesini kamış ve motorun da hem hafif hemde saglam olmasını istiyorum. Saygı ve sevgilerimle iyi avlar diliyorum hepinize

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Selçuk önemli olan 20 tl kamış değil bu yüzden kendini kör cahil olarak nitelendirme lütfen.
    20 tl aldığın bir kamışta balık tutar 1000 tl aldığın bir kamışta.
    Bu biraz kişisel tercihe ve zevke dayalı bir durum.
    Kısmen de avlanacağın disipline yetersiz kalabilir ama cahillik değil asla.

Selçuk bence sitemiz içerisinde bulunan Makineler, Olta Makaraları Özellikleri İle açıklamaları - Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam , Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri - Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam , Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri - Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam bu gibi konuları gözlemlemeni rica ediyorum.

İçlerinde çok yararlı konular ve bilgiler bulacaksın.
    Tatlı su avcılığım olmadığı için net bir takım önerisinde bulunamıyorum maalesef.

Bilgisi dahilindeki arkadaşlarımız yardımcı olacaktır mutlaka.

4. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba Selcuk,
    Dundar'in dedigi gibi oncelikle takim taklavatin ozelliklerini bilmen daha faydali olur.
    Sonrasinda ihtiyaclarin dogrultusunda tecrubeli arkadaslara fikir almak acisindan opsiyonlar sunabilirsin.

Nacizane, sayet bogazda At-Cek tarzi av yapacaksan bir surf kamis edinmelisin ve bu surf kamisi Sazan ve Turna avinda da kullanabilirsin.

Demek istedigim av bolgesi ve avlanma stili malzeme tedarik etme konusundan daha onemli. Ortama uygun malzeme alman hem kullanis yonunden avantajli ekonomik olarak ta hesapli olur.

Yok ben bir suru avlak degistiririm farkli yerlerde avlanirim dersen o zaman baska takimlara ihtiyac duyarsin.
    Sonuc olarak;
    bogazda At-Cek, tatli suda Sazan,Turna avi yapacaksan bir takim da isini gorecektir. Yok ben yine de almak isterim dersen Sazan icin uretilmis kamislara goz atabilirsin.
    Hali hazirsa satista olan bir cok urune de http://www.baliksevdam.com/forum/sicak-firsatlar-ve-ikinci-el/ bolumunden ulasabilirsin.

Umarim en kisa surede gerekli ekipmanlara sahip olursun, her zaman rast gele.

Duzeltme: ''Eminonu'nden kamis aldim'' dedigin icin bakmadan Istanbul'da oldugunu varsaydim. Canakkale olayi tamamen degistirir. Gelibolu Levrek avcilari spin takim hakkinda gerekli bilgiyi verecektir.

KalamA ve paramedicselcuk bunu beğendi.
  5. paramedicselcuk

Çok teşekkür ederim. Önümüzdeki hafta istanbula gideceğim Istoç yakınlarında olacağım. Halı hazirda Çanakkale de çok pahalı olduğu için takimlari Istoç tan alıp av için hazırlığımı yapmak istedim. Söylediğiniz bütün bölümleri takip ediyorum ama kafam karıştı herkesin bir fikri herkesin beğendiği bir takım var. Kafam da şu var bir surf birde spin kamışı alırsam sanırım bana yeterli olacaktır.

6. around deep

around deep Aktif Üye

O halde soyle diyelim;
    boyunuza uygun olacaktir 2.70 cm 10-40gr (asagi yukari) iki parcali bir spin kamis ile 25-40 kalibre 5-6kg dragli 5.0:1 ya da daha hizli bir spin makine sizin isinizi gorur.
    Bu ozelliklere gore butcenize uygun urun bulup bizimle paylasabilirsiniz.

KalamA bunu beğendi.
  7. paramedicselcuk

Tamam teşekkür ederim en kisa süre de aldigim ürünleri burda paylaşacağım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. onder

onder Aktif Üye

Benim görüşüm de şöyle, 400-500 tl çok iyi bir bütçe bence. Bu bütçeyle hem Surf, hem de Spin için çok güzel başlangıç seviyesi malzemelerden alabilirsiniz. Çünkü açık atışlarda kamış boyunun; bulunduğunuz bölgeye ve avlandığınız derinliğe göre en az 360 cm olması gerekir. Tabi böyle spin kamışlar da var ama aksiyon verdirme muhabbetleri işin içine girince spin için 360 cm biraz uzun ve atarı bakımından hafif kalabilir. Marka-model araştırmadım ama bakınca ideal takım yazabilirim dilim döndüğünce.

9. paramedicselcuk

Bekliyorum Önder bey. Teşekkür ederim ilginiz için. Çanakkale de avlanacağım. Avlanmak için. Her derinlikte ve her sığlıkta yer mevcut.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi