Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balık tutmaya heveslendim! Tavsiyeleriniz...

Konu, 'Tanışalım' kısmında nuvanda tarafından paylaşıldı.

1. nuvanda

nuvanda Yeni Üye

Merhaba, Aydın'a yeni taşındım, boş zamanlarımı güzel bir şekilde değerlendirmek için tekne ile balık tutmaya gideceğim arkadaşlarımla. Foruma birşeyler öğrenmek ve paylaşmak için üye oldum. Konuyu bilen arkadaşlardan biraz fikir istiyorum.

Tekneyle balık avında mercan türü balıklar tutacağız galiba.
    Benim olta setim yok şuan ve 1 haftadır internette araştırıyorum. Bulduğum bir kaç seçenek var tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Seçenekler;
    Kamış-1: Effe Crocodile 180cm 2 Parçalı Olta Kamışı
    Kamış-2: 150cm RODER IGUANA 2 parça tekne kamışı

Makina-1: Shimano Catana 4000FB
    Makina-2: Okuma Avenger AV 55 B Olta Makinesi

tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hepsi de olur Mehmet

4. nuvanda

nuvanda Yeni Üye

teşekkürler. peki bunların yanında nasıl bir misina almalıyım. kurşun, iğne, çapari gibi malzemelerden de hangisini almalıyım. birde misinayı makinaya sarması basit mi acaba?

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

MAkinanı malzemeciye götür orada misinayı özel makinalardan senin olta makinana 1 dakikada sararlar.Hemde sıkı sarılmış olur.
    Esneme payı daha düşük olan misina kullanmanı tavsiye ederim.

6. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Mehmet alacagın kamış 1.50 ile 1.80 arası iyi seçim kamış üzerinde LB çeker agırlıgına bak 20-30 lb arası biraz kalın uç 10-20 lb yazanı al derim,

Makina da catana gücü 500-600 gr lık balıkta seni zorlar, Okuma daha iyi, Makinaya 0.35 lik misina sardır, Köstekleri 0.30 luk yaparsın

Pazar günü tekne ile akbükten çıkacagız uygun olursan 0.532.252 23 68 den beni ararsan yardımcı olurum.

7. nuvanda

nuvanda Yeni Üye

teşekkürler bilgi için. bizde 7 ekim tarihinde tekne planı yaptık. bu hafta sonu misafirlerim gelecek gelemem büyük ihtimalle. 0,35 lik misina herhangi bir çeşit veya marka önemli midir?

8. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Mehmet sana saglam misina tavsiyem pelikan dozer olur, netten getirtebilirsin, gözlemlerim teknede pek öyle misina koparana denk gelmedim o yüzden markayı pek sorun etme hepsi iş görür.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Shimano Catana 500-600 gr.lık balıkda zorlar mı ? :eek:

10. nuvanda

nuvanda Yeni Üye

Kamış-1: Effe Crocodile 180cm 2 Parçalı Olta Kamışı ve
    Makina-2: Okuma Avenger AV 55 B Olta Makinesi aldım. 100 ve 125gr ağırlık, ip misina bağladım. bu gece balığa çıkıyoruz, ilk deneyim bakalım nasıl geçecek.

11. nuvanda

nuvanda Yeni Üye

Cumartesi gecesi aydından didim/akbük kazıklı koyuna balık tutmaya gittik. günün sonunda 3 kg. kadar balık tutmayı başardım. tuttuğum balıklar; mercan, karagöz, lidaki ve patlak göz diye bir balık galiba mercan ayarında bir balıkmış. doğayla içiçe olmak muhteşem bir şeydi, balığın oltaya vurup yukarı çekmek ise tarifsiz bir heyacandı. biraz önce balıkları temizleyip afiyetle yedik, hatta iki komşumuza da koca bir tabak verdik. tekrar balık tutmaya gitmek için sabırsızlanıyorum.