Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balıkçının Takım Çantası? Takım Çantanızda Neler Var? Herkes Yazsın Lütfen

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
yalnış hatırlamıyorsam daha önce bu konuyla ılgılı guzel bı çalışma vardı hamdı bey paylaşmıştı galıba. benzer konu oldugu ıcın bakıp fıkır beyan etmemış olabılırler. ama senın çantada baya eksıkler var gıbı.forumda bununla ılgılı bılgı bulabılırsın rasgelsın avlarında başarılar ..
Çantamda Ne Gibi Eksikler Var Forumu Aradım Ama Bulamadım Böyle Bir Konu İnşallah Konuya İlgi İyi Olur.

yeğenim şimdi kalkıcan takım çantasını bulucan onun birde içindekilerinin fotoğraflarını çekicen,sonra hepsini küçültücen daha sonra hepsini upload edicen sonra hiç hız kesmeden onun içindekileri tek tek yazıcan,bunları yaparken evin içerisindeki insanlar yada çocuklar ortada cirit atıcak, cık bu ehtiyar balıkçıların hiç biri bunu yapmaz benden söylemesi :p:p
Valla Abi Sık Balığa Çıkanların Çantası Rahat Bir Yerdedir sorun olmaz Ama Herkez Çantasında Neler Olduğunu Az Çok bilir Bence Biraz Yazsanız İyi olur.
sanırım buna benzer kamış ve makinalarla ilgili bir paylaşım vardı fakat bulamadım herkes surf kamış spin kamış sahtelerini falan yazmış ve fotolamıştı
Hmm Evet Güzel Bir Konu İnşallah Tekrar Açılır Forumda Çok Faydali Bir Bilgi olucaktır.

Faruk Usta

Daimi Üye
Adı
Faruk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
genelde demirbaşlar yazılmış bende ekstra olanları yazayım

yorgan iğnesi ,fosfor ,kamış ucuna fosfor tuturma aparatı ,kıstırma kurşun çeşit li ebetlarda,para bantı ,tırnak makası (misnayı daha iyi kesen bir alet bulunana kadar en iyisi bu )yapışkanlı alımınyum folya varak ,sıyırtma kurşunu,kırmızı renli pamuk ipliği makara (gezer iğne bağlamak için) çeşitli boylarda mantar,mıknatıs( rüzgarlı havalarda takım bağlarken iğnenın peşinden koşmamak içim ) :)

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Mıknatıs iyimiş mesela benim için çok faydalı oldu bu

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Abi iyi hatırlattın yaa.
Bende diyordum çantamda kendimce her şey var,
ama bir şey eksik diye.
O eksik ''Mıknatıs''mış meğersem.
En kısa zamanda onuda tedarik edeyim.

Benim çantamdada herkesle hemen hemen aynı olmakla beraber
denizde kullanılan malzemelerden farklı olarak göl malzemeleride var.
-Kamışı koymak için toprağa saplanan ve kamış koyulan destek parçası.
-İçine hamur ve çeşitli yem koyulacak lüks gömleği yada kadın çorabı. (Malzemecide yeni gördüm plastik yumurta boyutunda kuş kafesi gibi olanı çıkmış)
-Çeşitli boylarda zil
-fosforlar
-kafa lambası
Vs... Vs...

Not: Takım çantamda olan ve ek olarak yedek torbamda o kadar malzemem olmasına rağmen,
her zaman balığa gitmeye fırsat bulamamak ve gittiğindede balık çıkmaması çok hüsran verici oluyor...

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ava göre hazırlıyoruz da. Genelde bir kutu 5 cm rapalalar bir kutu 7 cm rapalalar bir kutu 9 cm rapalalar toplam 3 kutu 100 den fazla çeşitli renkli oyuncaklarım. Bir ajandaya koyduğum çapari kösteklerim palamut çinekop istavrit için çeşitli çapariler fakat çaparilerimi orada bağlarım mantara sarmam kurşunlar görünmez misinalar vs. bir sürü ıvır zıvır pazar arabama 15 kg lık kavamı koyup bunları yerleştiriyorum ve termosum ufak çorbalarım falan :):p

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Benim avlağımda İskelenin girişinde Pastane revir Büfe bar her şey var o yüzden Sağlık ve yiyecek malzemem hiç yok ama Bir takım çantası alınca muhakkak koyacağım birde birşey sormak istiyorum takım çantası alıcam ama av bayilerinde çok para istiyorlar normal bir alet çantası alsam fark varmıdır ?

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Benim avlağımda İskelenin girişinde Pastane revir Büfe bar her şey var o yüzden Sağlık ve yiyecek malzemem hiç yok ama Bir takım çantası alınca muhakkak koyacağım birde birşey sormak istiyorum takım çantası alıcam ama av bayilerinde çok para istiyorlar normal bir alet çantası alsam fark varmıdır ?
Evet fak var.
Benim ilk takım çantam içinde bölme olmayan hırdavat çantası idi.
Ve hiç kullanışlı değildi.
Sonra küçük ama katları ve bölmeleri olan balık için olanını aldım.
ve inan bana rahat ettim.
Aradığımı aradığım yerde buluyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam 4 yıl önce 17.500tl ye almıştım.
Pazarlık yap. Yakınlarında malzemeci varsa oradan al.
İstanbul'da olsan istoç'ta falan uygun olurdu dicem ama,
Yol parası gel git yine aynı masraf.
Şimdilerde altı renkli üstü şeffaf kibar ve sana uygun olanları en fazla 25-30tl.ye alırsın diye düşünüyorum.
Ve sana yeter.

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Bencede Yeter Avmarketi sitesinde ufak bölmeli bir iğne kutusu 2 Tl aynısı bizim burda 7-8 Tl Başta bilmiyordum aldım ve çok pişamn oldum Ufacık kutuya 7.5 Tl verdim Şuan ebatı ufak olan tüm malzemelerim onda ama çok ufak.Dediğiniz gibi bir takım çantası 25-35 Tl arası burda ve sadece bir çantaya o kadar bütçe ayıramam önce bir kamış almam lazım maddi durumdan da öğrenci olduğum için zorluk yaşıyorum.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Hayırlısı olsun.
Ufak ufak ayarlarsın artık.
Ama şunu sakın yapma.
Şimdilik işimi görsün şunu alayım.
Buda şimdilik işimi görür alayım. Deme..!!!
Sonra bir işe yaramıyor kenarda, köşede bekliyor.
Malzemelerini bir poşete koy öyle balığa git.
Paranı biriktir ve takım çantanı bir kere al, tam al.
Daha güzel olacak inan bana.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Valla ben takım çantası hiç almadım. Kardeşime ait eski bir sırt çantası vardı o'na dolduruyorum her şeyi. İğneleri rapalaları ise 2 tl ye aldığım bir organizer var o'na koyuyorum. Balıkları ise kedilerin eski bir 5 kg lık mama kutusu vardı o'nu temizledim ona dolduruyorum. Çaparileri ise ufak cırt cırtlı poşetler var onların içinde saklıyorum. Dip oltalarını ise çoğu zaman gittiğim avlakda yapıyorum 2 dk lık iş.
Bu işin bana maliyeti 5 tl yi geçmedi.