Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balıklara Eziyet Etmeyelim Lütfen

Konu, 'Genel Konular' kısmında sessizdenizci tarafından paylaşıldı.

1. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Arkadaşlar Merhaba,
    Çarşamba günü akşam saat 23:00 gibi Avrupa tarafında cuma akşamda 21:00 gibi Anadolu tarafında boğazda bir kaç noktaya uğradım. Biraz çay içip boğaz havası alıyım dedim, bir yandan da oltacılara gözüm takılıyor, yemli avlananlar vardı. Bir olay çok rahatsız etti!!!

Eşkina için teke takıyorlar ve tekeye avuç içinden küçük iskorpitler atlıyordu yarım saat içinde her iki günde 4-5 yavru iskorpit geldi. Kimi üstüne basarak kimi orasından burasında çekiştirerek iğneyi çıkartıp balığı denize attı ve bu balıkların yaşayacaklarını sanmıyorum. Tavsiyeye açık kişiler gibi görünmediklerinden gecenin köründe münakaşa etmek istemedim.

Emin ki bir çoğunuz bu gibi durumlarda ne yapacağınızı biliyor veya ekipmanınız vardır. Arkadaşlar lütfen çantanızda pense yada en azından benim yaptığım gibi 4-5 liralık inşaatlarda kullandıkları eldivenlerden bulundurun. İskorpit gibi balıklar geldiğinde zavallılara eziyet etmeyin.

coner, NRT75, cemiltonguç ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

İskorpiti ben ağzından elimke tutup karga burnuyla çok yutmamışsa elle çıkartıp geri iade ediyorum. Büyükse kovaya tabi :). İskorpiti ağzından elle tuttuğunuz zaman kedi gibi uysal olur iğneyi çıkarana kadar ses etmez.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  4. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Bende aynı şekilde ağzından tutarım ama yine de tedbir olsun diye iskorpit avında eldiven yanımda olur, geldiği zaman zaten tekini giyerim, ne olur ne olmaz yine dikkatli olmak lazım.

Mesut1903 ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O gördükleriniz avcı falan değil, etçi... :(

lufermania ve Mesut1903 bunu beğendi.