Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balıkları canlı canlı yutuyorlar..!

Konu, 'Genel Konular' kısmında Hasan79 tarafından paylaşıldı.

1. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde Kaz Dağları'nın kuzey yamaçlarındaki köylüler, kırmızı benekli alabalık yavrularını canlı canlı yutarak mide ve bağırsak rahatsızlıklarına şifa bulduklarını söylüyor.

Endemik bitki türleriyle ünlü Kaz Dağları'nın derelerinde yetişen kırmızı benekli alabalıkların bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılıyor. Evciler Köyü'nden 43 yaşındaki Şenol Erdoğan ve 30 yaşındaki Teyfik Türel, canlı canlı yuttukları balıklar sayesinde mide rahatsızlıklarına şifa bulduklarını söyledi.

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Şenol Erdoğan, senede birkaç kez kırmızı benekli alabalık yavrusu yuttuğunu kaydederek, "Mide rahatsızlığıma iyi geliyor. Köyümüzden de benim bildiğim birkaç kişi aynı şekilde mide rahatsızlıklarına bu yöntemle şifa arıyor" dedi.

Teyfik Türel de, yeni başlayan mide rahatsızlığına karşı kırmızı benekli alabalığı yuttuğunu, canlı yutulmasının nedeninin ise balığın mideye salgıladığı salgının tedavi edici özeliği bulunduğuna inanılması olduğunu söyledi.

DOKTOR: PSİKOLOJİK

Bayramiç Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Doktor Ali İhsan Palaz, tıbben böyle bir şeyin olmadığını belirterek, "İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Tedavi ettiği iddialarının psikolojik olduğunu düşünüyorum. Tam tersine balık yutmanın mahsurları olabilir. Faydası olabileceğine inanmıyorum" diye konuştu.

kaynak: Balıkları canlı canlı yutuyorlar - Milliyet.com.tr

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Balığı yasal olmayan yollarla ve limitlere uymayarak tuttuk,
    Denize açıldık dibini kazıdık,
    kıyıdan yavruları topladık,
    Şimdi derelere girip yavruları yutmaya çalışıyoruz,
    Bize her şey müstahak ...

yorumsuz.!

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Mide sorunları için canlı yutulan fare yavrusu en iyi çözümdür.
    Alabalık yavrusu iyi gelmez.:D

Çinin bir bölgesine canlı fare yutmanın hazımsızlığa iyi geldiğine inanılıyor.
    Aşırı yiyip midesini şişirenler, gaz yapanlar yuttukları canlı farenin mide içindeki kurtulma kaçma hareketlerinin sorunlarına iyi geldiğine inanıyor.

Denemek lazım.

5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

yanlış biliyorlar. Bu yöredekilere kırmızı alabalık yavrusunun basur ve prostata iyi geldiği acilen telkin edilip yutma yerine zerk etme uygulamasına başvurmaları sağlanmalı, kıvranmaları videoya çekilip youtube'a konmalı. Viral olması kesin bu videolarden elde edilecek gelirle de belki birkaç alayı kurtarırız.

6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Yapma ya, duyarlarsa şimdi de fitil olarak kullanırlar. :D

7. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Bölgede balık çok galiba , nerelerine ne yapacaklarını şaşırmışlar

8. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Daha önce de duymuştum, inanmamıştım şimdi inandım ;)

9. alisami

alisami Aktif Üye

Temmuz ayında Bayramiç'deydim. Ayazma inanılmaz güzel, doğal ve ilginçliklerle dolu bir yer. Aynı zamanda kırmızı benekli alabalığın da yetiştiği bir yer ve yanlış hatırlamıyorsam endemik bir canlı türü.
    Elinde hafif bir kamış seti olan birini görünce sormuştum "ne avlıyorsunuz" diye. Arkadaş kırmızı benekli alabalık avlamaya çalıştıklarını söyledi ama o kadar ender çıkıyormuş ki kilosu 400-500 liralara alıcı bulabiliyormuş.
    Bu sebepten ben yavrularının çiğ çiğ yendiğini pek sanmıyorum. Ayrıca nerede bulacaklar yavrularını ki yakalayacaklar. Gazetelerin ve televizyonların her zaman ki gibi abartması olabilir diye düşünüyorum.
    Nacizane görüşüm :)