Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balıkları gösteren kamera ve avcılıkta teknoloji

mindofrain

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar.

Ben deniz ve göllerde suyun altını ve canlıları araştırmak için sualtı kamera yaptım. :rolleyes: 30 metre kablolu kamera ve monitörden oluşuyor. Kendi çantasında akü ve şarj aleti gibi ekipmanıyla portatif bir cihaz oldu. Satmak için internete koydum ve bir kişiye denemek için gönderdim (365tl).

Balıkçılık ve sualtı araştırmaları için herkesin alabileceği ekonomik cihazlar geliştirmeye çalışıyorum. Yemleme botu yada olta bırakma botu üzerinde de çalışıyorum. Sizlerinde bu konularda fikirlerini almak istedim. Sualtı kamera ilgi çekici mi? Yoksa boşa mı uğraşıyorum :harika:

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• 75.5 KB Görüntüleme: 811

Sökeli

Aktif Üye
Adı
Sami Sökeli
Ugraşman kesinlikle boşuna degil fakat önce denemeyi kendin yapmalısın örnegin 30-50 metre derinlerde deneyip görüntüler almalısın ve bunları paylaşmalısın ki bizlerde fikir sahibi olup yorum yapabilelim, begenilirse elbette alıcısı olacaktır.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Ugraşman kesinlikle boşuna degil fakat önce denemeyi kendin yapmalısın örnegin 30-50 metre derinlerde deneyip görüntüler almalısın ve bunları paylaşmalısın ki bizlerde fikir sahibi olup yorum yapabilelim, begenilirse elbette alıcısı olacaktır.
Belli bir derinlikten sonra renkler tamamen mavi-gri ve tonlarına döner, ve özel ışıklandırmalı kameralarla görüntü alınabilir, fakat sığ sularda balık hareketlerini izlemek için mera durumunu gözlemlemek için keyifli ve merak dolu bir deneyim olacaktır bence. Benim birkaç denemem var bu konuda kalem kameralarla kıyı avlarımda bazı aldığım ama istediğim sonuca erişemediğim bu denemelere busene yaz aylarında daha ağırlık vererek devam edeceğim.

mindofrain

Yeni Üye
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler. Sakarya nehrinin doğduğu yer ola eskişehir-sakarbaşında görüntüler almıştım. Yüklediğimde sizlerle paylaşırım. Saygılarımla.

OOsman

Yeni Üye
Adı
Osman Öcalan
Tebrik ederim, görüntüleri izledim su altını ve taban yüzeyini incelemek için gayet güzel. Ürünü dahada geliştirmeniz dileği ile çalışmalarınızda başarılar dilerim.