Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BALIKLARI KURTARALIM

Konu, 'Genel Konular' kısmında Serkan Akalın tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Akalın

Serkan Akalın Üye

SEVGİLİ BALIKCILAR istanbulun bir çok gölünü gezerim dişli bitikten sonra turna ve levrek avına giderim spinle bir arkadaşımın vasıtasıyla güzel bir göle gittim KULAKÇAYIRI ve her gittiğimde bir çok levrek ve turna yakaladım hiç boş göndermedi beni fakat bu göl şimdi HAVAALANI İNŞAATI İÇİN KAPATILIYOR bütün yolları kesildi hiç bir yerden giriş yok ve hergün yüzlerce kamyon harfiyat dökerek gölü kapatıyorlar BÜTÜN BALIKLAR ÖLECEK bir çok siteye ilgili kuruma mail attım greenpeace ve çevre bakanlığına henüz bir sonuca ulaşamadım duyarlı bir grup olduğunuzu düşünerek bu konuda yardım etmenizi istiyorum balıklar taşınabilir tonlarca su istanbula su ihtiyacı olabilir LÜTFEN DOĞAMIZA YARDIM EDİN

sabriyazici, Musti.barut ve around deep bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Merhaba serkan...
    Öncelikle duyarlı yaklaşımın için teşekkür ederim...

Biz Arnavutköy Sportif Avcılar balıkçılar Derneği olarak tüm yetkilirere gereken hassasiyti ilettik iletmeyede devam ediyoruz belediye Başkanımız Sayın AHMET HAŞİM BALTACI bu konuya da hassasiyeni sağolsun dile getirdi yaşanabilir doğal alanları koruma ve yapan hayatı ile ilgili bir çok proje hayata geçerilmek üzere çalışmalarının devam ettiğini şahsen biliyorum..

Ancak berilttiginiz gölde av yasağı vardır ve bu göller doğal olarak değil sonradan açılmış suni göller dir ( taş ocağı, kum ocağı vs) bu göllerin kullanım işletim hakkı ISTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE sine aittir.. KULAK CAYIRI ve bunun gibi bir çok göl I.B.B tarafından harfiyat yaptırıp onlara göre islah edilip ağaçlandırılmsaı yapılmıştır vede yapılmıştır...

Ancak berilttiginiz üzere bir çok canlı telef edilmiştir işte bizde bu yönde devreye girerek bir çok balık çeşidini civar göllere aktarılması için bir proje hazırladık yeterli ekipman ve desteği aldığımız an bu proje hayata geçecektir
    Ben bütün çalışmaları.. yapan tv katılımı olacaktır ki bende resimli ve videolu yoneticilerimizin izni ile burdan paylaşmak istiyorum

Saygilarimla

Mert Yılmaz ve sabriyazici bunu beğendi.
  4. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Imza kampanyasından başka neler yapılabilir ?
    Şimdiye kadar attığımız imzalardan ne gibi sonuclar çıktı ?
    Yasa ile ismen belirlenmis bir yerden baska yere canlı nakli yasakken bu yasayı nekadar zamanda degisirler (kendilerine yaptıkları zamlar ornek teskil etmez maalesef) :(
    Takipteyim serkan

Mert Yılmaz ve Musti.barut bunu beğendi.
  5. Serkan Akalın

Serkan Akalın Üye

bu konuda başta kardeşlerim olmak üzere bir çok arkadaşım yardıma hazırız gerekirse tek tek elimizle taşıyalım inanın gittiğim en verimli göllerden biri çok turna ve levrek var madem susuzluk gibi bir sorunumuzda istanbulda neden bu su kullanılmıyor orada belkide 1 aylık su gideri var istanbul canlıları kurtardıktan sonra yada kurtarabldiğimzi kadarıyla daha sonra kapatsınlar gölü

Musti.barut ve Mert Yılmaz bunu beğendi.