Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balikmarketim alışveriş sorunu :(

Konu, 'Genel Konular' kısmında tunc68 tarafından paylaşıldı.

1. tunc68

tunc68 Üye

Tatile çıkmadan önce bir bot alarak yeni yöntemler yeni meralar denemek için 3.60 lık bir şişme bot aldım.
    işin bot almakla bitmediği ve yapılması gereken birçok şey olduğunu bilmeme rağmen bu kadar detay olduğunu tahmin etmiyordum

-Botun ve motorun CE belgeli olması faturalı olması gerekiyor (Liman kaydı için)
    -Kişi sayısı kadar can yeleği (takmanız gerekiyor teknelerde ki gibi bir kenarda dursun diyemiyorsunuz)
    -ip çapa ve diğer güvenlik aksesuarlarını saymıyorum
    -Uygun ebatlarda sağlam yıpranmamış bir bayrak

Can yeleğiniz ve bayrağınız takılı değilse sahil güvenlikle sorun yaşamanız olası

Aldığım bot bir Türk firmasının Çin de ürettirdiği bir ürün olmasına ve Üzerine motor takılan deniz araçlarına bayrak takılması zorunlu olmasına rağmen bayrak takılacak bir yerin olmaması ayrı bir konu :(

Balikmarketim sitesinde botlar için satılan bayrak direği ve alt parçasını 02-08-2011 tarihi ile sipariş ettim (sipariş no 19381) 04-08-2011 tarihinde bir kargo zarfının içinde hiçbir koruma veya paketleme zahmetine girilmeden paketlenmiş olarak (kargo parasınıda ben ödedim) ürünleri teslim aldım, paket içeriği bir adet eğri direk ve bir adet rafta durmaktan rengi atmış hertarafı çizik içinde bayrak direği alt parçası çıktı.
    Yaptığım yazışmalar ve telefon konuşmalarında bu ürünün ellerinde ki son ürün olduğu yenisini bulmaya çalışacakları söylendi

Bugün 15 Ağustos ben tatilden döndüm bayrak direğini bota takmak zorunda kaldım, Firmadan hala haber yok

1- Eldeki son ürün olduğunu söylemeleri gerekmezmiydi
    2- Sağlam bir paketleme yapmak bu kadar zormuydu.
    3- Hala aramadıklarına göre demekki hiçbirşey umurlarında değil

İyi Haftalar
    Tunç

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Umarım gerekli açıklamayı yapıp mağduriyetinizi karşılarlar.

Nedir bu marketlerden'den çektiğimiz,bir ara gine konu açılmıştı,vurdum duymaz tavırlar sergilemeleri beni ziyadesiyle rahatsız ediyor,benimde şahsi problemim olmuştu,malesef duyarlı kişiler çok fazla omuyor bu yerlerde,hakbuki duyarlı kişi çalıştırmaları her zaman kendileri kazanacakları anlamına gelecektir.

Meseleye objektif bakıyorum,sezarın hakkını gine sezara vermek gerekir,Cengiz balıkçılık'dan almadığım ürünü sıfırıyla değiştiriyorlarsa,yine oradan almadığım kırılan kamışımı üç defa (kırık)değiştiriyorlarsa varın hesabını yapınız.

Bazı ürün vardırki üç kuruştur ama mesele onun üç kuruş olması değildir,konuyla ilgilenmeleridir,herkes iyi bilmelidirki alışverişlerin çok büyük çoğunluğu Forum'lar ve İnternet aracılığı ile yapılıyor ve bulunuyor.

Niyetim asla ve asla bu firmayı kötüye çıkarmak değil,ben net bir şekilde yaşadığım durumları özetledim,lütfen ilgili arkadaşlar konuya cevap hakları doğduğu için açıklamayı yapsınlarki yargısız durumu oluşmasın,
    Selamlar.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

MAlesef esnaflık artık ölmüş ve günü kurtarma politikaları ile iş yapıyor firmalar.
    Bizde neden bir Cabelas,Basspro yok diye düşünürken, daha en basit ve yapmaları gerekeni yapmayan firmalar ile Cabelas'ın C'si olunamayacağı yüzümüze şaklıyor.

5. onder

onder Aktif Üye

Umarım sorununuzu çözerler. Ben bu konuda avmarketi sitesini tavsiye ederim yurt içinde. Ben oradan alışveriş yaptım ve gayet memnun kaldım. Bir daha alış veriş yapmadan önce mail veya telefon yoluyla stok durumunu sorarsanız daha iyi olacaktır. Bazen olmayan stokları var gibi yazabiliyorlar.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Bu kalın harfle belirttiğim tesbitin çok,çok önemli Önder.
    Bu durum mutlaka dikkate alınarak siperiş daha garanti olacaktır.

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Esnaflık dışarıdan görüldüğü kadar kolay bir iş değildir, Herkez yapamaz. Sabırlı olmak lazım, etrafına gülücükler saçmak lazım :) ve herzaman müşterinin haklı olduğunu hissettirmek.

8. onder

onder Aktif Üye

Evet abi, daha önce başıma geldi çünkü. Cengiz balıkçılığı arıyorum bir kamış için ithalatçisi onlar, elimizde yok üretimi durduruldu diyor. Ama siteye bakıyorum var görünüyor. En sonunda mail attım elinizde var mı diye? Ertesi gün olmadığı yönünde cevap alınca siparişi erteledim.
    Heee bu arada Spot balıkçılık da ilgili onu yazmayı unuttum şimdi geldi aklıma. O kamışı ararken onlara da telefon açtım. Gelin çayımızı için, başka modellerimize de bakın dediler. Bu gerçekten önemli bir şey alıcılar için. Eğer alaak olursam internetten birşeyler tercih önceliğim Avmarketi ve Spottan yana olacaktır bundan sonra benim.

9. hunter

hunter Daimi Üye

Çok doğru bir tesbit Oktay'ım,

Ben bir telefon açmıştım,genç yaşlarda tahmini (23-25) eleman çıktı,aman yarabbim bir konuşmalar,bir ukalalıklar,konuşmana fırsat vermemeler,lafı ağzına tıkamalar....akabinde şikayet mail'i yazdım,yada başka bir telefonmu çevirdim hatırlamıyorum orta yaşlarda bir beyfendi bu kez özür konuşması yapmaya çalıştı,durumu özetliyorum...biliyorsunuz telefonu açan kişi demek ilgili kişi demektir,siz buradan ekmek yiyorsunuz nedir bu ahkam kesmeler dedim !!!

Enteresan durumlar,ben şikayet için size bildirimde bulundukdan sonra çok geç olmasına rağmen gine dönmeleri iyiydi,ancak herkes naz çekmez,müşteride müşteriyim diye sanırım karşısındakini ezmeye çalışmaz,şahsen ben yapmam.

10. hunter

hunter Daimi Üye

Esnaf böyle olmalı,Firma ismi ön plana çıkarmak istemiyorum,bak yukarıda ne demiş? bu sayede hem senin gönlünü kazanıyor,hem bu sayede senin mağazaya gittiğinde büyük olasılıkla görmediğin bir ürünü orada görüp,onuda almanı sağlamış oldu bu sayede. :)

11. oktay16

oktay16 Moderatör

İşimiz bu Mustafa abi, :D

Merhaba nasılsınız,
    Çok merci bizlerde iyiyiz,
    Nasıl beğendinizmi ? varmı bir eksiğimiz..
    hı hı çok nazıksınız afiyet olsun
    hı hıh hı hı hhhııııııııııııııh :mad::mad::mad:

akşama kadar gülmekten yanaklarım kırışıyor, :D:D