Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balıksevdam Nereye Gidiyor?

Konu, 'Öneri ve Şikayetleriniz' kısmında yeknet tarafından paylaşıldı.

1. yeknet

yeknet Aktif Üye

Yeni forumun açılmasına hepimiz çok sevindik hemen yeniden üye olduk paylaşımlarda bulunduk ama forumun gittikçe amatör balıkçılık forumu yerine bir arkadaşlık sitesi haline gelmesini ben şahsen hoş bulmuyorum. Facebook'tan bir farkımız kalmamış. Bakınız bazı istatistikler :
    -Balıkçı Anayasası konusuna atılan mesaj sayısı : 14
    -Denizlerimizde yaşayan canlılar ve av teknikleri : 6 alt önemli başlıklarda atılan toplam mesaj sayısı :138
    -Tatlısularda yaşayan canlılar ve av teknikleri : toplam 39
    -Olta ve malzemeleri : 148
    -Fly ile balık avı : 0 (evet Sıfır)
    -Tekne ve botlar : 53
    -Balık avı fotoğraflı hikayeler : 38 başlık 629 mesaj %95 i tebrik
    -Tanışalım bölümü :1983
    -Genel konular : 332
    -Sohbet: 368

Forum Kuralları 9.madde
    "Hoşgeldiniz", "tebrikler", "afiyet olsun", "güzel av" şeklinde yazılan mesajlar tabi ki samimiyetten ama +1 'in açılımı budur. Kurallarla sınırlayalım sohbet tanışma bölümünü kaldıralım demiyorum ama herkes biraz otokontrolu sağlarsa forum amacından sapmamış olur. Burada saygıdeğer moderatörlere büyük iş düşmekte. Forumu daha teknik taktik ve faydalı bilgilerle donatmak ustaların ve onların elinde. Şu msn de yazışır tarzı biraz frenlersek hiç fena olmaz bence.
    Foruma ilk gelen kişinin baktığı yer bugünün mesajları bölümü en azından burada tanışma ve sohbet konuları dışarda tutulsa aranılan cevaplara daha kolay ulaşılabilir. yeni üyelere de söz hakkı tanınmış ve teşvik edici olur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhabalar Yekta.

Bildiğin üzre uzun soluklu bir yolun başındayız.Diğer sitemizin kapanmasının ardından okadar yoğun istek ve talep ile karşılaşıldıki bu forumun kurulmasının gerekliliği zaruri olmuştu inan.Bunca dostu bu sevdadan ayırmak haksızlık olacaktı.
    Bu nedenle sitemizi kurduk.Gördüğün üzre eski dostlar sağolsun bizleri yalnız bırakmadı.

Dost denincede, muhabbet tabiki olmazsa olmaz.:) Bu nedenle şu andaki katılımcılarımız birbirini tanıyan ve belli samimiyeti olan arkadaşlarımız.Bu nedenle sohbetin fazla olması son derece normal.Üstelik bunun sitemize bir zararıda olmaz.İlerleyen zamanlarda katılım arttıkça konularda değişecek,artacaktır.

Yukarıdaki yazdığın konuda bu nedenden kaynaklanıyor.İşin aslı istatistik olarak diğer benzerlerinden çokda farklı değil.

Tek ihtiyacımız olan zaman.Eski günlere kavuşmak sandığımızdanda çabuk olacak eminim.;)

4. Volkan

Volkan Daimi Üye

Sevgili Yekta Bey;

İşin özünde çok haklısınız fakat atladığınız bazı noktalar var.

Öncelikle bildiğiniz gibi forumumuzun açılması henüz 2 haftayı bulmadı, yani bizler ne kadar eski olsak da, forumumuz henüz yeni doğmuş bir bebek.

Biz de bu yeni doğmuş bebeğimizi, tecrübelerimiz ve geçmişten aldığımız dersler doğrultusunda, en güzel şekilde biçimlendirmek istiyoruz.

Bunun için ince eleyip, sık dokuyoruz. Açtığımız sabit başlıkların, öylesine açılmış olmasını istemiyoruz. Başka sitelerde yayınlanan bilgileri kopyala yapıştır yapmak istemiyoruz, bizlere ait bir şeyler olsun istiyoruz.

Örneğin kendi adıma, geçen açtığım Kalkan Balığı konusunu hazırlamam, 2 günümü aldı. Ben o konuyu 2 resim, 2 kopyala yapıştır yarım saatte de hazırlayabilirdim. Bunun gibi yapıp, günde 15-20 tane balık konusu açabilirim, ama bizim istediğimiz bu değil.

Geç olsun, yavaş olsun, ama sağlam olsun.

Tanışma bölümünde açılan konuların yoğunluğuna gelince.

Yeni forumumuza, sağolsunlar, eski forumdan arkadaşlarımızın yoğun bir ilgisi var. Bu sebeple de herkes tanışma konuları açıyor. Biz kimseye tanışma konusu açmayın diyemeyiz, takdir edersiniz.

Tanışma konusu açıldığına göre de, herkes bir merhaba diyecektir muhakkak. Aksi pek hoş olmazdı, değil mi?

5. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Forum açılalı 7 gün oldu daha. Bir de önemli bir farklılık var sitemizde.

Baliksevdasi.com sıfırdan başlamıştı hem konu sayısı hem de üye sayısı arttıkça gelişmesini de ona göre tamamladı.

Şu an ise Baliksevdam.com ile daha önce 10bin civarı üyesi olan bir sitenin devamı gelmiş gibi oluyor. Diyelim ki aktif 1000 üye vardı, bu üyelerin henüz 200-300 kadarı siteye tekrar giriş yaptı ve yeni yeni haberdar olunuyor. Daha hiçbiryere haber de verilmedi bu açılıştan. Atılması gereken binlerce e-posta hala beklemekte.

Şu haliyle de zaten müdavimi olan 200-300 kadar insan da zamanında bu birliktelik içinde birçok paylaşımı yaptı zamanında, merak ettiği sorulara da cevap buldu. Zamanında merak edip sorduğu ve açtığı konuları belki şimdi açma gereği duymadı. Çok ama çook farklı bir durum gelişti. Bundan dolayı da işleyişde bariz farklılıklar olacaktır.

Baliksevdasi aslında ne kapandı ne de kapanmadı, Baliksevdam.com da ne kuruldu, ne kurulmadı.

Yani gittiği yer gibi görünen yer "Zaten bilgiye doymuşluğun verdiği güven ile hasret ve samimiyetle yapılan muhabetlerin çokluğundan sebep".

Bence bir sorun yok yani:)

6. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

Aslına bakarsanız endişelenmek için henüz çok erken. Malumunuz Balıksevdam yeni kurulan ve şuanda hali hazırda bir yere gitmeye çalışan değil, temelden kurulup kökleşmeye çalışan forum.

Bizler her ne kadar birbirimizi Balık Sevdası platformundan tanıyor olsakta, yeni bir oluşumun içine girdiğimiz için ister istemez adettendir diyerek tanışma mesajları ve karşılamalar içinde bulunuyoruz. Muhabbetin sebebiniyse, kısa süreliğine de olsa herkesin birbirinden ayrı kalmasına bağlayabiliriz.

Tanışma ve genel muhabbet konuları ağırlıkta olsa da hiç şüphesiz görmüşsünüzdür, yönetimdeki ve diğer birkaç üye arkadaşlarımız forumun ilerleyebilmesi için temel konuları hızla paylaşıma açmıştır ve elbetteki bunlar paylaşacaklarımızın sadece ilk ve başlangıç aşamasıdır. Balıktan söz edebilmek için üyelerimizin kendilerine fırsat yaratarak av günceleri yaşamalarını beklemeliyiz. Evet, bu biranda gelişecek bir süreç olmayacak ama bu sürenin çokta uzayacağını düşünmüyorum.

Balıksevdam'ın yol alıp biryerlere gidebilmesi için şuanki yerinde sağlam temellerle kurulması gerekmektedir. Bu süreçte de eminim ki herkes elinden geleni fazlasıyla yapacaktır.

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili Yekta bu bildigimiz gibi çok yeni bir oluşum,Burda banada çok fazla gibi geldi tanısma bölümü, merhaba yeniden ,yine yeni yeniden,bende varım,nerde kalmıstık, daha onlarcası aaa yeter artık cıvımaya basladı dedim, dedim ama sonra düşündümki alışkanlıktan sebep söylemişim bunları,burda herkes seviyeli ,dürüst, samimi, ama bol balıklı ama balıksız bir sürü konuya alışık ve açtı. tabiki herkes sevdeğine tekrar kavuşmuştu ve sevinip şımarması doğaldı,1 hafta içinde kaç kişi balığa gitti ve rapor yazdı bunu düsünmek lazım.

E Vedat üstat da İstanbula geldi can alıcı raporlar yok bende dedimki kendime sabır biraz daha sabır tabiki bu ortam gececek ve forum gerektigi gibi kaldığı yerden misyonu sürdürecek.

Bu serzenişi 6 ay sonra yapmana gerek kalırsa beraber serzeniriz. Saglıcakla kalmanı dilerim.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sevgili Yekta,

Senin ne anlatmak istediğini gayet iyi anladım.

Açıklayıcı olması için şöyle bir giriş yapayım. Balık Sevdasını kuran kişilerden biri olduğumu biliyorsundur. O siteyi üyelere tam 47 gün sonra açtık. Neden 47 gün, çünkü siteyi bilgiyle donatmak istemiştik. Gayette güzel bilgiler hazırlamıştık.

Ama burada durum farklı idi, kapanan bir sitemiz vardı ve tekrar bir arada olmak için üzerimizde büyük baskı vardı. Onun için boşta olsa sitemizi açtık. VE hergün yeni özgün bilgiler gelmekte.

Sıfır Konu diye belittiğin başlıkları istesek 100 veya daha fazla konuyla doldurmak hiçte zor değil. İki dakikada yüzlerce konu yükleriz. Arkadaşlarımızda bunu bahsetmek istemişler.

Diğer konu Facebook benzetmesi, tabiki yeni açılmış bir sitede bayram havası olacak ve herkes birbiriyle bayramlaşacaktır. Bayramlarda öyle değilmidir. Hergün gördüğün insanla bayramda farklı kucaklaşırsın. Bu süreç belirli bir süre gidecektir. Ben bu süreçten mutluluk duyorum. Arkadaşlarıma tekrar kavuştuğum için. Tüm açılan Tanışalım konularına hoşgeldin demek için gayret gösteriyorum.

Konu bulma konusunda ise, her konuya detaylı ayrı başlık açılmıştır. aradığınız bir konuyu bulmak gayet kolay. Sürekli yeni mesaj butonunu tıklama alışkanlığımızdan dolayı. Çoğu bilgi aşağılarda kalıyor.

Eğer senin dediğin mantıkta, "tebrikler" ve "güzel av" vs. mesajları yazılmasa o zaman önemli olan bir konu yeni mesajlarda görünmeyecek.

Bir hafta bile olmayan bir geçmişimiz var bunları düşünerek acele açılmış bir stem konusu olarak görüyorum :)

Bu açılardan bakarsan hakvereceğini umut ediyorum..

Keyifli paylaşımlar..:)

9. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili Yekta merhaba,

Evet işin özünde haklısın ancak daha 2,inci haftasını doldurmamış yeni bir yuva,
    kurduk kendimize daha önceki sitenin kapanmasıyla herkezde bir hüzün ve özlem vardı.

Bizler ve bir çok arkadaşımızın bu özlemin samimi aile tablosunun tekrar sürmesi,
    için tekrar bu sevamızın paylaşımları için burdada yeni yuvamızda,da beraberiz.

bu vesileyle bahs etiğin konular çoğunlukta buda daha önceki samimiyet ve dostlukların
    olmasından kaynaklanmakta arkadaşların bir birine olan özlem ve,
    muhabetlerini bu şekilde ifade etmeleri kadar doğal bir şey olamaz.

farz etki sen 2.haftalığına yurt dışı ve ya uzun bir yere seyahate çıktın,
    bu süre zarfında ailenize dostlarınıza olan özleminiz nasıl olurdu.?

Seyahat sonrası döndüğünüzde nasıl bir tabloyla karşılaşırdınız.?
    sarmaş dolaş hal hatır sorma vs..:)

Zaman herşeyin ilacıdır sağlam ve emin adımlarla yavaş yavaş yolumuza,
    devam etmekteyiz taşlar yerine oturdu çimler yeşerdi az kaldı bu güzel,
    ağaçın meyve vermesine.

Bu konuda herkezden anlayış ve tüm dostlarımızın desteklerini bekliyoruz.
    sevgiyle kal selamlar.:)

10. löngöz

löngöz Daimi Üye

değerli arkadaşlarımın bu konuyla ilgili yazılarını okuduktan sonra ,benim de fıkrim aynı doğrultuda "biraz acele ediyoruz arkadaşlar" taşlar yerine oturacaktır ,,zaman herşeyin çözümüdür...
    eğer konuysa aklıma gelen hemen 2 konu açtım ibasit konular ama arkadaşlarımın işine yarıyacaktır ..
    sanırım İshak bey de aynı şekilde düşünmüş konular açıyor ,,bence tüm arkadaşlar basit de olsa konular açmalı.....

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

konular açıyoruz ama hiç ihtibar görmüyor ,,en azından konuyu okuyan arkadaşlar bir iki satır birşey yazarsa "balık avları ile ilgisi olmayan" konular gibi daha güncel kalacağaan inanıyorum..