Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balıksevdam Nereye Gidiyor?

tanbey41

Aktif Üye
Adı
Tanbey
Moreratörlerimize kesinlikle katılıyorum.
Şu anda üyelerimizin %90 doksanı zaten önceki site üyeleri. Bu kadar mesaj yazılması formun kuruluşu ile ilgili sevinç ve ortak düşünce paylaşımıdır. zamanla yeni üyelerin sayısı bu kadar yoğun olmayacak ve balık sezonunun hareketlenmesi ile üyelerin av paylaşımları ve balıkçılık paylaşımları büyük çoğunluk olacaktır.

Mesela ben bu gece foruma bir rapor daha koymak için ta nerelere ava gideceğim,

balık tutmayı kendim için istiyorsam .....

yeknet

Daimi Üye
Adı
Yekta
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Mesajımı bir sitem olarak görmeyin. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. yeniden başlayan birşey yok bence. 2 hafta mı forumsuz kaldık.? zaten herkes birbiriyle irtibatta dostluklar arkadaşlıklar bir anda bitip ayrılmadık ki neyin özlemi neyin hasretle kucaklaşmasını yaşıyoruz. Zamanla herşey umarım yoluna girecektir. Eksikler var daha, mesela Reşit Gerçeker .
Daha bu serzeniş değil, 6 ay sonra bu konuyu hortlatacağız Nejat Beyle :)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Mesajımı bir sitem olarak görmeyin. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. yeniden başlayan birşey yok bence. 2 hafta mı forumsuz kaldık.? zaten herkes birbiriyle irtibatta dostluklar arkadaşlıklar bir anda bitip ayrılmadık ki neyin özlemi neyin hasretle kucaklaşmasını yaşıyoruz. Zamanla herşey umarım yoluna girecektir. Eksikler var daha, mesela Reşit Gerçeker .
Daha bu serzeniş değil, 6 ay sonra bu konuyu hortlatacağız Nejat Beyle :)
Sevgili Yekta,
Öncelikle sitemizin şu anki durumu konusunda anlaştığımıza sevindim..:)

Şunu hemen ilave etmek isterim.Balık sevdam forumu Balıksevdasının benzeri olsada birebir kopyası asla değil.Yani Pekçok yüz,pekçok kişi birbirini tanıyor olsada herşeyiyle aynı değil.

Balık sevdam forumu, en az Balık sevdası forumu kadar kaliteli ve nezih olacak.Kendi kimliği,kendi varlığıyla yaşayacak.Bunu siz sevgili dostlarımızla hepbirlikte yapacağız.

Sevgili Reşit ağabeyim,çok sevdiğim Ahmet Tahir abim (hakikaten çok kıymetlidir) ve kıymetli dostum Cenk ile halen görüşmekteyiz.Daha bugün Reşit ağabeyimi arayıp konuştum.Kıymetli bir ağabeyimdir ve saygımız asla forum sınırları içine haiz değildir.

Kısacası bizler yine eskisi gibi görüşmekteyiz.Çünkü bizler dostluğa önem veren insanlarız.Reşit ağabeyim henüz katılmadı ancak Balıksevdam forumunda herzaman yeri hazır.

Bu nedenle kişilerin isimleri üzerinden konu açılması,Doğru yada yanlış fikirlerin yazılmasını doğru bulmuyoruz.Kapımız ardına kadar açık iken, neden burada yada neden burada değil gibi sonu olmayan konular başkasının tasarrufunda olan konulara müdahele etmek anlamı taşır.Biz Dostlarımızı burada görmekten mutlu oluruz.Görememek ise bizi üzer.Ancak herkesin kendi kararına saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir hususunda olmadığını üzülerek belirtmek isterim.

Benimde aramızda olmasını istediğim pekçok kişi var.Nedenlerini burada hortlatmak yerine telefon açıp soruyorum.Neden gelmiyorsun? diye.Bu dostlarımda neden gelmediklerini anlatıyorlar.Anlattıkları nedenlere katılmasamda saygı duyuyorum.Bu nedenleri öğrenmek bu kadar basitken burada konu açarak cevap aramak bence doğru olmaz.Bulacağımız cevapta tahmin olur:)

Balıksevdam Forumu herkesin eşit olduğu,herkese dost elini uzatan bir forum.Burada istavrit raporu koyanda,10 kiloluk Sinagrit fotoğrafı koyanda bizler için aynı derecede önemli.Balık avı hobisi niteliklere değil,niceliklerede bağlı bir hobidir.Haftasonu boğazda istavrite olta atan ile haftanın 5 günü Saroz'da olta atan kişinin avlarını aynı tartıda ayrı kefelerde ölçmek ve sonuca göre paye vermek çok adil olmaz.Bundan daha önemli olan nokta ise ,Buradaki paylaşımların dostluk,karşılıklı saygı ve samimiyet içinde devam etmesidir.Burada egolarımızı değil,Avlarımızı,saygımızı paylaştığımız sürece amacımıza ulaşabilmiş oluruz.Aksi takdirde kavganın çok,kırılmanın bol olduğu,Sevgi ve saygının olmadığı,hakaret,iftiralara varan konularda boğulur gideriz.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
balıksevdasının varlığından kimse haberdar değilken , bizler Hamdininde dediği gibi tam 47 gün uğraş verdik ve Balıksevdasının kapısını açtığımız gün , dopdolu bir içerik ile hatta şu an aylarca-yıllarca varolan birçok forumun içeriğinden daha kaliteli,daha doldun bir içerikle merhaba demiştik.
Balıksevdam ise farklı bir ortamda dünyaya geldi ve beklemeye hiçbir dostumuz tahammül edemezdi.Gerek telefonla gerek sanal ortamdan bizlere bunları bildirdiler. O yüzden gereken yapıldı ve kapılar açıldı.Önemli değil BS'nin içeriğinide bizler hepimiz oluşturmuştuk, şimdi de burada oluştururuz.Aslolan dostane ve paylaşımcı ruhumuzu muhafaza edelim.
Vedat abiyi çoğunuzdan daha uzun zamandır tanıyorum.Defalarca biraraya geldik.Gün oldu deniz kıyısında olta salladık,günoldu masabaşında sohbet ettik.
Kısaca kendisi ile dostluğum bakidir,sever sayarım.
Ama Vedat abi istanbula geldi , can alıcı av raporu artık yok forumda demek , öncelikle kendisinin içinde bulunduğu şartlar çapında av yayıp bunu raporlayan tek tek her üyemize karşı hoş bir tutum olmamış bu cümle.NAsıl Vedat abi birkaç yüz gramlık sardalyaların peşinden koşarken , başka bir değerli dostumuz 5-10 kg.lik trofesini raporladığında her ikiside bizim gözümüz ve gönlümüzde çok değerli dostlarımızsa, şimdi de vedat abi öyledir.Yoksa son dönem avlarının niteliğinden değil.
Bu forum geçmişte de gelecektede herhangi bir kişinin değil, tüm üyelerin varlıkları ile yücelecektir. Bu lütfen böyle biline.
Büyüğümüze saygımızdan , küçüğümüze sevgimizden taviz vermeyeceğiz, isimlere bağlı değiliz.