Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balıkta kullansak olurmu.

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Sökeli tarafından paylaşıldı.

1. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Arkadaşlar balık ağzından igne çıkartmak için Ameliyathanelerde kullanılan Endoskopik Aplikatör kullanılabilirmi bu konuda bilğisi olan varmı.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ameliyat makası kullanıyorum ben işe yarıyor. Ama Endoskopik Aplikatör olurmu bilemiyorum. Ucu nasıl sağlammı bilemiyorum.

4. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

O alet kaç para bilginiz varmı acaba?

5. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Nihat fiatını ve ucunun kıstırma sıklıgını bilmedigimden soruyorum neden onu merak ettin dersen ameliyat ekipmanlarının küf yapmayacak meteryalden olması dolayısıyla uygun olursa neden olmasın diyorum pense vs. bir süre sonra oksitlenip küfleniyor.

6. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

O zaman itiraf edeyim ben zamanında endokopi telleri.potregüler ve daha bir çoğunu kullanıdım.Şöyle anlatayım kullanılan ameliyathane malzemeleri tatlı su ile temizlenip sıcak hava ile steril edilirler ama biz balıkcılar daha çok tuzlu suda çalışıyoruz diğer aletler gibi korozyona ve pasa dayanıklılar ama bir süre sonra onlarda işlevlerini yitiriyorlar fiyatı ise istediğiniz aletin 12 euro kadar orta sınıf olanları.Bir araştırayım isterseniz uygun birşeyler bulabilirim

7. kefalci

kefalci Aktif Üye

En saglıklısı budur..

8. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

eğri moskito fiyatı 8 euro diş yapısı düzdür 0,5 ml mesafeli kilitlenebilir 1,0 ml killeme patı vardır iğneye zarar verebilir diye düşünüyorum.

9. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

sağdan ikinci alete ne dersiniz adını şu an hatılayamadım ama yarın işte bakabilirim.

Ekli Dosyalar:

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu tarz aletler küçül balıklardan, nispeten küçük iğneleri çıkarmak için kullanılabilir.
    Büyük balıklardan iğne çıkarmak için ele daha çok oturan, balık çırpınsa bile elinizden kaçmayacak tipte aletler kullanmak gerekir ki bence en uygunu uzun burunlu bir pensedir.

11. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Muvaffak bey resimdeki aletin aynısı bende var küçük balıkta güzel büyük balıkta maalesef iş görmüyor igne balıgın agzına oturunca çıkartmanız çok zor aplikatör avucunuzda pense gibi sıkıyorsunuz ucu kapanıyor müsait zamanda İzmir'de tıbbı cihaz satan yerlerden araştırıp bakıcam.