Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

balsa levha

Konu, 'Balık Avında Kullanılan El Yapımı Sahte Yemler' kısmında ayarsiz tarafından paylaşıldı.

1. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Arkadaşlar bu balsa levhayı uygun fiyata nasıl tedarik ederiz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. MezarKabul

MezarKabul Üye

Koctaş vs yapi marketlerde var.ben dis fircasindan sahte yapiyorum simdilik

4. Corydorass

Corydorass Yeni Üye

Balsa levhalar artık hemen her yerde bulunuyor. Koçtaş, Office1, Bauhaus vs.
    Fiyatları da gayet makul.
    Örneğin 2002 yılında 90 cm lik bir levha için o günün parasıyla 140 TL vermiştim.
    Ama şimdi 100 cm lik levhalar 8-9 TL civarında.

5. alesta

alesta Yeni Üye

Özel ve THK Maket uçak satış yerlerinde bulunmaktalar. Ankara Mebusevleri'ndeki THK Sabiha Gökçen Market'te 4-5 yıl önce 1m x 12 cm x 2cm 'ine 14 TL vermiştim. Sahte yapmak için almıştım. Şamandıra, sahte, ölü yemin ağzına sokulan düzenek, bıçak bilemede kılağı alma, sahte boili, boili stoperi, iğne ucu koruyucu gibi bir çok amaç için kullandım. Bereket halen bitmedi.Oyma, yontma işleri için çok uygun. Balsa ağacının damarları ne kadar geniş ise o kadar hafif oluyor. Elinize aldığınızda ağaç olduğuna inanamayacaksınız. Bildiğim kadarıyla dünyanın en hafif ahşabı. Alırken tek tek kontrol edin. Dezavantajı baskı uyguladığınızda strafor gibi çöküyor. Şamandıra yaparken genel hatlarını verdikten sonra oklava gibi yuvarlayıp düzleştiriyor, japon yapıştırıcısıyla sertleştiriyordum. Japon yapıştırıcısı değer değmez yüzeyinde fokurdamalar oluşuyor. Ve bir kaç misli daha mukavimleşiyor. Saygılar.