Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bandırma:At-Çek Avlarımdan Son Durumlar

Aslıhan TURAN

Aktif Üye
Adı
Aslıhan TURAN
Herkese selamlar.

Bu aralar mevsimin getirdiği balık çeşitliliğini de hesaba katarak ,elime geçen her fırsatta kendimi sahile atıyorum.Tabii ki ağırlıklı olarak kaşıkla at-çek tarzı avlarla (Metall Spining+Horizontal Jiging :D ) meşgulüm bu günlerde:)

Bazı günler sarıkanatla, bazı günlerde palamutlarla evin yolunu tutuyor yada eve tırıs tırıs boş dönüyoruz.Palamutların kovalardan taştığı günlere de, tek balık olmadan eve dönülen günlere de şahit olduk.Aşağıda son birkaç günde eve götürebildiğim sarıkanat ve palamutlarımın resimlerini paylaşıyorum.

Aşağıda bulunan bu son fotoğraftaki olta makinasının görünüşü herhalde dikkatinizi çekmiştir.Açıklamadan geçmeyelim.
Bu avları yaptığım gün meranın belkide yedi yıldır görmediği bir hareketlilik vardı, oldukça bereketli bir gündü.Ne var ki ben nöbette olduğumdan bu bereketli zaman dilimini kaçırmış ve saat 09:30 gibi ancak balığa gelerek deyim yerindeyse kısmetimi ucundan yakalamıştım.At-çekte kullandığım Trio S 55 Okuma makinem mekik bilyesi arızası için servise gitmişti.Aceleyle eski makinemi alıp gelmiştim sahile.Eski makinenin insafı kurumuş olacak ki öğle saatlerinde balığın tekrar yayılım göstermesi esnasında eski makinemin açılır-kapanır kolunun kendi kendine kapandığına şahit olmuştum.Kol adeta kırık gibi çalışıyordu.Yüksek devir gerektiren bir avda bunun ne demek olduğunu tahmin edersininiz.E o zaman kırılan kola yapılan ilk yardım uygulamalarından birini deneyeyim dedim bende.Orada bulduğum bir tahta parçası ,misina ve iplerle bir çeşit ''atel '' uygulaması yaptım.Resimdeki makine o nedenle tuhaf bir görünüme sahiptir.Herkese sevgiler, saygılar...:)

drasty41

Daimi Üye
Adı
Recep Gölcü
Aslıhan tebrik ederim bereketli olsun.Makinanında bir doktor edasıyla "Atel"lemişsin :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Aslıhan
Bandırma'dan hep güzel balık raporları geliyor.
Her zaman rastgelsin

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Bence kıyıdan bu balıkları tutabilmek çok güzel. Demekki tekne ile çıkılsa ciddi miktarda balık tutulabilir. Tebrikler ve hep rastgelsin.

öncü

Aktif Üye
Adı
Ömer ÖNCÜ
tebrikler bu güzel avları görünce insan yerinde duramıyor afıyet olsun:)

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Tebrik ederim, makinaya yapılan ilk yardım işe yaramış:) Afiyet olsun.

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Tebrikler Aslıhan Bey. Afiyet olsun. Umarım ilkyardım belgeniz vardır, belgeniz yoksa başınız belaya girebilir o atel için. :D

Aslıhan TURAN

Aktif Üye
Adı
Aslıhan TURAN
Aslıhan tebrik ederim bereketli olsun.Makinanında bir doktor edasıyla "Atel"lemişsin :)
Teşekkürler abi, insan o zor durumda kalınca aklına böyle tuhaf icatlar geliyor işte;)

Tebrikler Aslıhan
Bandırma'dan hep güzel balık raporları geliyor.
Her zaman rastgelsin
Çok sağol abi, mevsim güzel geçiyor şimdilik inşallah daha bol raporlar da olacak.

Tebrikler güzel balıklar
Teşekürler, darısı herkese inşallah.

tebrikler bu güzel avları görünce insan yerinde duramıyor afıyet olsun:)
Teşekkürler, hakkınız var haber gelince evden nasıl çıktığımı bile anlamadım değil ki yerinde durmak şöyle dursun.

Tebrik ederim, makinaya yapılan ilk yardım işe yaramış:) Afiyet olsun.
Çok sağolun, evet kısa bir süre de olsa işe yaradı ama bir yere kadar, daha sonra kendisini kapsamlı bir tedaviye aldık:)

Tebrikler Aslıhan Bey. Afiyet olsun. Umarım ilkyardım belgeniz vardır, belgeniz yoksa başınız belaya girebilir o atel için. :D
Teşekkürler, sağolun.Neyseki mesleki olarak ilk yardım eğitimimizin bir parçası:)Şaka bir yana Allah kimseyi ilk yardım gibi zor durumda bırakmasın.Her zaman önce dikkat ve güvenlik.