Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bandırma Çipuraları : Oltayla Değil Azimle Yakalandılar ! :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Aslıhan TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Üye

Bu hafta boyunca ekibimiz, üyelerin dönüşümlü olarak katılımıyla da olsa neredeyse hergün balıktaydı. Geçtiğimiz hafta Mustafa abi’nin (Bandırmalı) aldığı sağlam vuruşlar ve oltasından azad edip geri saldığı ispendekler, zaten İstanbul’da sınav derdiyle balık hasretini harman eden Murat kardeşimi (Akç@y) adeta mazmuzlamaya gelmiş bir balık gibi derhal buraya çekmişti. Gençliğinin ve balıkçılığa olan tutkusunun verdiği motivasyonla Murat her gün ekipteydi. Bizler Musatafa abi ben ve Bülent abi (Balıkçı Pehlivan) hergün olmasa bile aralıklarla balıkta Murat’a eşlik ediyorduk. Mesai yorgunluğundan ve hava şartlarından dolayı avdan kaytarmak isteyen arkadaşlar olduysa da maalesef başarılı olamadılar.(Ben de dahil) Aşağı yukarı hepimiz gece mesaiden çıkıyor ve Murat’ın bol miktarda azim içeren ısrarlı tavsiyeleri ile kendimizi kıyıda buluyorduk. Öyle ki ‘hava yağacak ,yorgunum’ gibi mazeretler artık ekipte geçersiz hale gelmişti. Tek kurtuluş yolu Murat’ın İstanbul’a geri dönüşünü sabırla beklemekti yoksa hepimiz olta başında yorgunluktan uykuya dalacaktık.

İşte bütün hafta boyunca böyle, azimle kilometrelerce yol yapmakta farklı avlaklarda cirit atmakta ve lakin her Allah’ın günü de eve eli boş gelmekteydik. Balık yoktu…

Bugün Murat kardeşimin Bandırma’da son günüydü öğleden sonraki feribotla geri dönmeye niyetli olduğundan bizler de bugün balıktan yırttık diyorduk. Gelin görün ki yenilen pehlivan güreşe doymuyor. Öğleden önce son bir posta daha gidelim diye (fikir kimden çıktı bilinmez!!) dün akşam ekip arasında yoğun bir telefon trafiği oluyor ve yine sabahın erken sayılabilecek saatlerinde uykulu gözlerle avlakta buluyoruz kendimizi. Av yerine gelirken arabada hoş ve keyifli takılmalarla Murat’ın artık İstanbul’a dönmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk gerekirse Mustafa abinin Murat’ın gerçekten döndüğünden emin olması için feribot iskelesinde takipte bulunmasına bile karar verdik.

Ben, Mustafa abi, Bülent abi ve yakışıklı oğlu Barkın avlakta ikiye ayrıldık. Ben, Dayım ve Barkın tahta iskele de kaldık, Murat ile Bülent abi de sağa doğru açıldılar. İki ekip arasında mesafe biraz uzak olsa da tatlı atışmalar ve takılmalar havamızı şenlendiriyordu. Derhal takımlar açılıp suya gönderildi. Yemlerimiz taze ve iğnede oldukça iyi duruyorlardı. Hava batıdan hafif ve yağmura gebe bir şekilde üzerimizdeydi. Bundan önce katıldığım av girişiminde hayli yağmur yediğimizden artık yağmurdan endişe duymuyordum. Bülent abinin karşıdan Mustafa abiyi kızdırmaya çalıştığı muhabbete kulak kesilirken arada oltanın boşluğun almak için oltaya uzanıyordum ki kamışın ucundaki zilin sesini ve hareketini gördüm, zayıf bir vuruştu. Kısa süre ikinciyi bekledim. Evet ikinci vuruş daha sağlamdı, hemen tasmayı yapıp sarmaya başladım ağırlığı kıyıya gelene dek yok gibiydi. Suda parladığnı gördüğüm an oltada kısa bir direnme ve hooop hemen iskeleye!!!

Güzel bir çipura almıştım…

Tekrar beklemeye başlarken diğer ekipte Bülent abinin telaşla oltayı çektiğini gördüm. Balık vardı oltasında. Telaş, sevinç derken durakladı. Anlaşılan balık taş altı olmuştu… Çektiler olta gelmiyor, yapacak bir şey vardı o da Bülent abinin aklına gelmişti. Soyundu ve oltanın takıldığı yere kadar yüzerek ve yürüyerek ulaştı… Oltayı ve balığı takıldığı yerden kurtardı, olta elinde kıyıda beklemekte olan Murat'da ona yardım ediyordu. Evet Bülent abinin elinde de şimdi güzel bir çipura vardı.

[​IMG]]

Burada Bülent abi balığını bizzat taşın altından aldıktan sonra görülüyor

Koca hafta boyunca ilk kez bugün balık tutabilmiştik. Geldiğimize gerçekten değmişti…

Burada Bülent abi hepimizi kahkahalara boğan askerlik anılarını anlatıyor,gerçekten çok gülmüştük.

Az balıklı bol muhabbetli bir av günü oldu bizim için.Günün güzelliğini anlatmaya satırlarım yetmez,eminim ki Mustafa ve Bülent ağabeylerimin ve Murat kardeşimin de bu rapora ekleyecekleri vardır.

Herkese selamlar ve rasgele…

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Haziran 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler güzel bir rapor ve harika balıklar

4. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

tebrikler...

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Harika bir paylasım güzel bir av dahas iyilerini dilerim.

6. selçuk

selçuk Aktif Üye

Tebrik ederim,güzel bir av,güzel bir paylaşım

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler, kısmetinize balık gelmiş :)

Hafta sonu Bandırma'dayım, çipuraları bitirmeyin :)

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Aslıhan'cım seni ve ekibi tebrik ederim.Raporu okuyunca kendim balığa gitmiş,kendim yakalamışçasına keyif aldım.Ellerine,emeğine sağlık.Şansın,kısmetin daim olsun:)

9. AkÇ@Y

AkÇ@Y Üye

Bu kadar sevildiğimi bilmek güzel:p Benim enrden çıkacağım belli olmaz abi, her an avlaktan çıkabilirim:D

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İyi ki son bir kez denemişsiniz.
    İyi ki biri son bir kez teklif etmiş..
    Ben de olsam misinayı tuta tuta o balığın peşinden giderdim.
    Tebrikler

11. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

GÜZEL BİR AV OLMUŞ.TÜM EKİBİN ELLERİNE SAĞLIK.AFİYET OLSUN