Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bandırmada Çapari Olta Takımı

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında serdal7777 tarafından paylaşıldı.

1. serdal7777

serdal7777 Yeni Üye

Herkese selamlar bandırmada yeni yeni balık tutmaya başlıyorum.Bandırmada 25-30 gramlık kurşun ile 7 li veya 10 lu çapari ile iztavrit için kullanılıyor.Tabii doğal olarak bu işe yeni başladığım için çok amatör bi takımla balık tutmaya çalışıyorum ama malesef ne doğru düzgün balık yakalıyorum nede zevk alabiliyorum.Forumda okuduğum kadarıyla kıyı avlanması için surf kamış tavsiyeleri var.ama ben 20-25 gramla atıyorum.Surf pek uygun olmaz diye düşünüyorum.Kendime göre yaptığım takım sizce nasıl? Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden herkese teşekkürler
    OKUMA AVENGER AV-40b MAKİNE
    Shimano Alivio Slim TE GT 300 H olta kamışı veya
    DAIWA MEGAFORCE TELE MH KAMIŞ 3.90m 50-100gr
    0,26 ASSO ultra makara misina 200mt
    SUFIX XL STRONG 0,25 MM 600 MT BEYAZ - YEŞİL

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. serdal7777

serdal7777 Yeni Üye

Kimsenin bi fikri yokmu acaba netten sipariş vericem ya bu takımı yada surf takımı alıcam yardımlartınızı bekliyorum

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Serdal abi merhabalar. Çapari avlarında kamışın hassasiyeti önemli. Forumun ''Sıcak Fırsatlar'' köşesinde hali hazırda satışta olan uygun fiyatlı, temiz şu kamışı önerebilirim: http://www.baliksevdam.com/forum/shimano-alivio-bx-420-120-surf-kamis-14273.html . Makine olarak da 4000 kafa biraz ufak olmaz mı bilmiyorum ama bu konuda kararını verdiysen bu makineyi öneririm: Shimano Catana 4000 FC - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri . Ben olsaydım hem yemli beklemeli avlarda hem çaparide hem de tekne avlarımda kullanmak üzere bir tane Shimano Exage 6000 FC alırdım ve keyfime bakardım ;) Allah gönlüne göre versin abi...

Berke Öztürkmen bunu beğendi.
  5. serdal7777

serdal7777 Yeni Üye

Tavsiyeniz üzerine Berke beyden shimano-alivio-bx-420 kamışı aldım.şimdi yine ucuz yollu güzel bir makina kaldı.Sizce okuma avanger 55B nasıl işimi görürmü.Bu arada tavsiyeni için çok teşekkür ederim.

6. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Makine exage 6000 alirsaniz hem hafif hem guclu bir makineniz olur. Hem beklemeli hem caparide ortak kullanabilirsiniz. 4000 olanini aldim simdi birde 2500 alacagim. Cok guzel makinedir.

Sent from my HTC Desire HD A9191

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Rica ederim Serdal abi :) Gönlünce, güzel avlarda, güle güle kullan Maximum 120 gram atarıyla bence tam da aradığın kamıştı bu senin abi. Makine olarak da Avenger'a göre pahalı olsa da Exage 6000 FC bence de şahane olur. Üzerine de maximum 0.20 ya da biraz daha ince bir Kendo ip misina sardırırsan tadından yenmez ;) Bu makinenin sıfırını bir arkadaşıma Sahibinden.com'da birisinden 150 TL'ye almıştık pazarlıkla. Şöyle bir ilan gördüm az önce: Shimano Exage 6000 FC Makina --- UYGN FİYAT SIFIR ÜRÜN - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 166791117 . Dürüst ve iyi niyetli bir satıcıysa belki fiyatda anlaşabilirsiniz. Exage olmazsa Nexave 6000 FC'de harika makinedir. Ufak birkaç farkı var Exage ile. Mesela yedek kafası yok, 1 bilya daha az gibi... Allah gönlüne göre versin abi

8. serdal7777

serdal7777 Yeni Üye

Teşekkür ederim yalnız bu makina beni aşar :) benim istediğim 100 TL civarı bir makina Bakmayın aslında ben baya bi amatör sayılırım Bazı haftalar hiç balığa gidemem gidersemde en çok 2 saat durabiliyorum bari gidemiyorum olmuşken güzel bir takımım olsun istedim.Makine tavsiyelerini bekliyorum.

9. poyraz

poyraz Aktif Üye

KalamA bunu beğendi.
  10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Abi 100 TL değil ama fiyatının gerçekten gayet uygun olduğunu düşündüğüm şu makineyi bir araştırabilirsin istersen: http://www.baliksevdam.com/forum/daiwa-exceller-14333.html . Fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla makine temiz görünüyor. Piyasada 300 TL'ye satıldığı düşünülünce, kargo dahil 150 TL bu makine için gerçekten güzel fiyat. 6 kg. drag gücü ve 355 gram ağırlığıyla hem çaparide, hem at-çek'te hem de kıyıdan hafif yemli beklemeli avlarda ip misina ile kullanıma uygun olacaktır. Kamış 490 gr. + 355 gr. = 845 gr. toplam ağırlıkla yorulmadan keyifli avlar yapılabileceğini düşünüyorum :)

11. serdal7777

serdal7777 Yeni Üye

Bu makinayı netten inceledim ama ip misina için bişey demiyor.birde makina ikinci el onca para vericez bi sıkıntı çıkarsa çok kötü olur.ip misina bumu
    Kendo 100% Dyneema 250 mt rg olta misinalar (Dyneema - Braided) AVmarketi.com