Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Barajda kullanılabilecek uygun olta takımı sizce hangisi spinin mi surf mu ?

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında yturann tarafından paylaşıldı.

1. yturann

yturann Yeni Üye

Arkadaşlar hepinize merhaba vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler ben barajda avlanmayı düşünüyorum yanlız hangi takım almaya karar veremedim spinin mi yoksa surf baraj ise malabadi barajı batmana bağlı şabut sazan bide alabalık çıkıyor tahminimce sizce hangi olta takımı almalıyım teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

barajda yayın filen olmasın :D

4. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Kesinlikle spin takım kurmalisiniz..

5. yturann

yturann Yeni Üye

massarti, yayın hiç duymadım oradan çıktığını :)
    Taha bey benim düşüncem o yönde spin takım.

6. zokacı

zokacı Aktif Üye

levrek alabalık turna vs varsa spin olur ama sazan yayın gibi balıklar hedefteyse bu amaçla üretilen carp kamışlara bak derim

7. yturann

yturann Yeni Üye

nejdet abi , levrek ve turna burada yok ama alabalık şabut ve sazan burada var abi onun için hangi kamışı alacağıma karar veremedim çünkü şabut oda balık yiyebilen etobur hala kararsızım

8. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Alabalık ve baraj ??????:confused::confused:

Benim bildiğim Alabalık, eğer ki genleri bozulmamışsa su kaynağının en temiz yerinde olur. Buralar da, kaynağın en başlangıcı ve de en temiz, oksijeni bol olan yerlerdir.

Her neyse, hedef balıkları değerlendirince, bu iş için hem spin, hem de genel kullanıma uygun takım gerekir. Spin için 2500 - 4000 lik arası makina, 240 boy, 10-30 atar aralığında kamış, yemli ve beklemeli avlar için 6000 lik makina, 3.00-3.30 boy ve 80-150 gr atar aralığında bir kamış olmalı diye düşünürüm. Eh, bütçe belirtmeyince cebinin derinliğini bilme şansımız yok; '' şöyle bir takım uygun olur '' diye.:):)

Son düzenleme: 8 Kasım 2015
    muratfb06 bunu beğendi.
  9. yturann

yturann Yeni Üye

tevfik abi şimdi barajda alabalık dedğim alabalık üretim tesisleri çok var ve oradan baya kaçan alabalıklar oluyor onun için dedim alabalık :) ve bütçe en fazla 400 tl ayırabilirim avlanacağım yerler ise malabadi barajı ve dicle nehridir hasankeyf civarı yani bilgilerin içinde çok sağol abi :)

10. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Alabalık için bende öyle olduğunu tahmin etmiştim amma velakin, çiftliklerin çoooookca olduğunu tahmin edemedim. O bölge için güzel şeylerdir bunlar. Yoktu bizim zamanımızda.

Güzel yeğenim, o bölgelerde ( Siirt Botan çayı ) zaman zaman avlanmış biri olarak derim ki, al 6000 lik makina ve 3.00 boy, 70-130 gr. atar aralığında bir kamış ve yemli beklemeli avlan, keyfine bak.

Mesela;

Shimano Exage 6000 FC Olta Makinesi Shimano olta makineleri Shimano AVmarketi.com

11. yturann

yturann Yeni Üye

eyvallah abi çok sağol bende kaç haftadır kararsızdım hangi tür olta alayım diye teşekkür ederimm bilgilerin için abi allah razı olsun .