Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

baraküda beklerken palamut geldi.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Merhaba değerli balıkçı arkadaşlar.
    Bu forumdaki ilk av raporum bir eksiklik görürseniz şimdiden affola ve eleştirmekte serbestsiniz. Şimdi gelelim avın ayrıntılarına. Her zaman gittiğim avlağa bugün de akşam ezanından önce vardım. Kayınpederim bana hediye ettiği makinaları denemek için çok güzel bir fırsattı. Bu avlakta geçtiğimiz kasım-mart döneminde 46 adet bakarüda( ya da ıskarmoz ) 6 tane de kalamar almışlığım vardı. Baraküdalar yumurta ve üreme döneminden yavaş yavaş çıkarken maksadım hem akşam sporu yapmak hem de limit üstü bir baraküda alıp eve dönmekti. Geçen hafta cuma günü yakalamış olduğum 50 cm altı baraküdayı salmıştım. O günden sonra avlak yerine daha sık uğrar olmuştum :) Bugün de baraküda yakalama hevesi ile avlağa geldim , takımlarımı kurdum. Kayınpederin yeni almış olduğu ryobi zauber 2000 'i kullanma fırsatını da buldum. Maksadım ilk olarak su üstü çalışıp daha sonra floating sahtelere geçmekti. BU nedenle pelican sahtemin su üstü aparatını takıp at çek yapmaya başladım. 4-5 atıştan sonra maria chase taktım onu iki kere attım. Sahteye bir saldırı oldu ama balık alamadı. Daha sonra tekrar pelican su üstümü atmaya başladım. Poyrazın ve sahtenin ağırlığının etkisiyle benim sahte yaklaşık 70 metre uzağa gidiyordu. Sahte suyu fışkırtarak geliyor ben de arada bekliyordum. Yine bu beklemelerden birinde makinanın kalaması cırlamaya başladı. Bir yandan makinayı sarıyorum bir yandan düşüyorum acaba baraküda mı yakaladım diye. Balığın misinayı asılışı hiç baraküdaya benzemiyor. Ben kalamayı açtıkça makinanın cırlaması artıyordu. yaklaşık beş dakikalk mücadele sonucunda balık kıyıya yaklaşmıştı. Benim de merakım daha da artıyordu. Baktım baraküda değil. Levrek desen gittiğim avlakta olmaz. Geriye hangi alternatifler var diye düşünürken bi baktım palamudu kıyıya almışım. İğneler o kadar güzel oturmuş ki balığın kaçmasının imkanı yoktu. Neyse iğneleri çıkarttım balıktan. Daha sonra atışlara devam ettim. Sahteleri değiştirerek yaptığım atışlar sonuç vermeyince evin yolunu tuttum. Eve gelir gelmez balığın resimlerini çekip siz değerli dostlarla paylaşma şerefine ulaşıyorum.
    Avda kullanılan ekipmanlar.
    Kamış : 20-40 atarlı muhtelif marka
    Makina: Ryobi zauber 2000
    Misina : asso double streght 0,28 mm
    Sahteler: Pelican propan 125 mm , maria chase 11 cm
    By ekvator1907 at 2012-06-27
    By ekvator1907 at 2012-06-27

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Haziran 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Neye niyet, neye kısmet ama önemli olan oltanın ucundaki balık değil mi zaten.
    Her zaman rastgelsin

4. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım herzaman bereketli ve neşeli olsun

5. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Aynen Şeref Bey. Nasibin ne zaman ne şekilde olacağı belli olmuyor.
    AYrıca teşekkür ederim. Size de rastgelsin

Teşekkür ederim Yasin Bey.

6. beetl38

beetl38 Üye

Tebrikler güzel balık...

7. caberia

caberia Aktif Üye

mehmet öncelikle foruma hoşgeldin bilgilerinden anladığım kadarıyla datçada yaşıyorsun bende her yaz datçaya geliyorum tatil için her geldiğimdede kıyıdan denemeler yapıyorum ama nafile bu suda balık yokmu deyip suya daldığımda ise ıskarmoz , kefal , iskelenin altlarında ufak çupralar ekin beachin ordada sarpa görüyorum ama şöyle aradığım dişli bir balık göremedim senin kısmetin iyiymiş her daim rastgele sevgiler :)

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler çok güzel palamut :D hayallerimin arasında dır kıyıdan bu canavar hızlı sporcu rakip ile oynamak tebrik ederim kısmetiniz açık olsun :D

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler Mehmet, sürpriz bir av olmuş :) Yaşadığın heyecan daim olsun....

10. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkürler Murat Bey.

Evet Mustafa Bey Datça'da yaşıyorum. Suda balık var da datça biraz enterasan :D benim iki üç tane avlak yerim var. Baraküda için liman girişine giderim; orası ekim-mart arasında çok iyi iş yapar. Sarpalar ve kefallar kumluk plaıjnda iş yapar. Bir adet levrek meram var orası da malum neresi olduğu :) Görüşürüz inşallah datçada
    Teşekkürler Hızır Bey. Benim ilk palamudum olduğu için bilemedim ilk önce. Kalamayı açtıkta yol istiyor mübarek. Allahtan misinam güçlü. O asılıyor ben asıluyorum :D Baraküdadan 5 kat daha fazla zevk aldım bunu çekerken.

Teşekkür Ederim Oktay Bey.

11. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Mehmet bereketli olsun.