Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BaRaKuDa PeŞiNDe 2

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Abdullah SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Dün akşam yine düştüm BaRaKuDa PeŞiNe... Yine 4 paket boru kurdu ve bir miktarda sülünez aldım...
    At çek yapmadığım zamanlarda onlarla oyalanacaktım... Saat 22:00 gibi dipler su ile buluştu... Bir yandan da at çek yapıyorum... Ama daha atar atmaz benim ziller ötmeye başladı... Beklentim o ki balıklar kendi kendine yakalansın... Öyle tasamalamayla uğraşamam... Benim aklım başkalarında... Ama yineden zil ısrarla çalınca kamışı yokladım... Balık yoktu ama yemim kalmadığından emindim... Yemleri tazeledim yeniden attım,,, Birkaç dakika elimde tutayım belki yine hemen vuruş olur dedim... Dememle balığın vurması bir oldu... Tasmaladım gelen 2 kaba lidaki... Belliki balık bol... Yemi tazeledim attım yine kamış elimde atar atmaz yine vuruş gelen yine lidaki... Bu şekilde arka arkada 4 balık aldım... Bu sırada yaklaşık 60-70 metre karşıma ağlarını temizlemek için tekne yanaştı... Bir yandan ağları temizliyorlar bir yandanda ağdaki küçük ölü balıkları suya atıyorlar... Eywah dedim bizim balık işi yatar... Dediğim gibi de oldu... Bir sonraki atışımda 1 metreye yakın mığri... İğneden çıkarayım derken misinayı kesti kayaların arasına düştü... Almak mümkün değil... Zaten ellemekten iğrendiğim bir balık... Salacaktım ama intahar etti :) daha sonra 1 lidaki daha aldım... Bir ara balıkların poşetindeki suyu değiştirmeye gittim... Poşeti suya soktum devasa bir yengeç poşete yapıştı... O nasıl bir kıskaç poşetin altına kocaman bir delik açtı... Daha sonra gece bir lidaki daha yakaladım... Zaten uykuda bastırmıştı.... Yarım saat bir kestirmenin ardından zil sesi ile uyadım ama sadece vuruştu balık yoktu... Aslında iyi olmuştu... At çek zamanı gelmişti... Saat 4:55 beklenen an... At çekte tasmalamakta beceriksiz olan ben hayatımın tasmasını attım :) Her zamanki gibi ışığa yaktım ve kamerayı açtım (Açtığmı sanıyordum aslında BiP sesi de gelmişti.) Bu sefer balık daha mücadeleciydi... Zorda olsa kaya üstüne çıkarıp kıyıya aldım... Sevindirici olan silikonumun üst iğnesi de iş yapmıştı... Balığın tam üst damağına girmiş ve balığın kurtulma şansını sıfırlamıştı... Ancak koparsaydı kurtulabilirdi... Sonrasında biraz dinlenecektim ama dönüş saatime çok vardı... Bir saat daha at çek yaptım... Sonra toparlanmaya başladım...Bu arada bir ara kameramdan bir kapanma sinyal sesi geldi... O zaman çekimler konusunda bir sıkıntı yaşadığımı anladım.... (Gece bir ara kamerayı açık unutmuştum... Barakudayı aldığım zaman açtığım sandığım kamerayı aslında kapattığımı farkettim... Kapattığım sandığımda da kamerayı yeni açmıştım :) 4 gb lık bir balığın iğneden çıkarılma görüntüsü bana kaldı... Bir ara videoyu kesmeyi başarabilirsem yaynlmaya çalışacağım... Ama balıkla mücadeyi yayınlamayı çok isterdim...) Balıkları yıkamak için kayaların arasına girdim... Lidakiler sırayla yıkandı... Sonuncusunu yıkıyordum ki bölgenin tek avcısı ben değilmişim :) Gece gördüğüm devasa yengecin kayaların arasından fırlayıp elimdeki lidakiyi bir alışı vardı görülmeye değer... Kıl payı parmağımı kurtarmıştım... Herkese keyifli avlar dilerim...

Makine : Shimano exage 2500
    Kamış: Okuma Vsistem
    Misina : Daiwa Justron 0,28
    Sahte :El yapımı 9cm silikon
    Renk : Neon yeşil Muhabbet odasında dün fotoğrafını yüklemiştim...
    Av saati : 04:55
    Av : Barakuda
    Boy : 68 cm

Son düzenleme: 27 Haziran 2016
    süheyl, Scarovski, vLnc ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Abdullah.
    Çok güzel bir av olmuş..
    O yengeç orayı mesken tutmuş belli ki. Arada gidip besle bari.. :)

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  4. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Tebrikler Abdullah abi.. Yengecinde nasibi kesmeti varmış demek ki.. :) Rastgelsin..

5. trkc

trkc Aktif Üye

Yengeçler fena ya.:) Geçen yaz bende de oldu. Birkaç tanesi yemlere dadandılar. Kapan kaçıyor, yenisi geliyor. Aleme ibret olsun diye birinin hırsızlık yaptığı kolunu düşürdüm. O gün bugündür açıktan alıyorlar.:) Şaka bi yana tebrikler. Gayet güzel olmuş.:)

image.jpeg

Abdullah SÜRÜCÜ ve M.Taha D. bunu beğendi.
  6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Tebrikler Abdullah abi bereketli bir av olmuş

7. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

tebrikler.

8. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Oruçlu oruçlu fena güldüm.. :) İslam ceza hukuk usulüne göre doğru olanı yapmışsın kardeşim.. :)

Abdullah SÜRÜCÜ ve trkc bunu beğendi.
  9. trkc

trkc Aktif Üye

Kısasta hayat vardır.:)

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel balıklar avlamışsınız :)

11. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Teşekkürler Şeref ağabey... Yeni taşıt alana kadar muhtemelen sürekli bu merada olacağım... Yengeci beslemeye devam ederim :)
    Teşekkürler Taha.... Bende zaten hiç mücadeleye girmedim... İstesem kıran kırana kapışırdık :)
    Teşekkürler trkc... Aslında gece ilk gördüğümde bir an aklımdan yenir mi diye düşünmüştüm :) Oda nispet olsun diyesen beni değil, ben senin balığını yerim dedi sanırım :)
    Teşekkürler Fatih... Cuma günü seminerler de bitiyor. 2 ay tatil asıl sen o zaman gör beni :)
    Teşekkürler Tahsin... Daha iyileri sizlere rast gelsin...
    Teşekkürler Hamdi Bey... Sizin profil resminizdekilerin yanında bunlar civciv bile olamaz :)

Hamdi ve trkc bunu beğendi.