Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BaRaKuDa PeŞiNDe 3

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Abdullah SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Dün Ozan ile gittiğimiz av beklediğimizden daha verimli çıktı :) Aynı avlağa 3 sefer gittik... Havaların rüzgarlı olması barakuda almamıza engel oluyordu... Bu sefer avlağa geldiğimizde hava balığın habercisiydi... At çeke başladıktan sonra ilk 10 dk içinde bir barakudanın sahteyi takip edip geri dönmesi de her şeyi özetliyordu... Ozan'la bu sefer balık alacağız diye söylendik... Beklenen an 20:00 - 20:30 arasında geldi... Video zaten mevcut ayrıca anlatmaya gerek yok :) İlerleyen saatlerde dip bırakmalarının yanına gittim... Benim oltalardan birinin misinası hafif boşalmış ve suyun içindeki keskin kayalara takılmış... Çıkarmak için biraz uğraştıktan sonra misinayı kurtardım ve oltayı tekrar yerine koydum daha koyar koymaz kamış yattı... Muhtemelen daha önce yakalanmış ve yatmıştı... Çekerken yerin çok uygun olmaması dalgalardan mı korunayım balığımı çekeyim derken kamerayı açmayı unuttum... Sonrasında videoyu açtım... Kısa ama balık heyecanını anlatan bir video oldu :) Ozan bu ne? de benim farkında olmadan oluşturduğum bir slogan olmuş :) 2 kişiyiz 2. bir barakuda almadan olmazdı... İkimizde devam ettik... Ozana saat 24:00 01:00 arası da balık yakalama ihtimalinin yüksek olduğunu söylemiştim... (Ayın durumuna göre) O zamana kadar sonuç alamadık... Ozan ertesi gün yolculuk yapacağı için uyumaya gitti... Ozan gittikten 15 dk sonra bir çok sefer başıma gelen şey oldu.. Oturarak yaptığım at çekte balık sahteye saldırdı o kasılma anında yine kolu elimden kaçırıp tasmalama olayını yapamadım... Çok kısa bir kalama sesinden sonra balık 2-3 sn içinde veda etti... Oturarak at çek yaparken çoğu zaman başıma aynı şey geliyor... Sorun otururken kamışı ve makineyi çok gevşek tutuyorum... 03:00'e kadar at çeke devam ettim 4'e kadar olan zamanda dip yemlerini tazeledim ve biraz oyalandım... 04:00 de Ozan'ın gelmesi ile kaldığımız yerden devam ettik... Ozan'a bu sefer 05:00 ile 06:00 arasında sigara molası bile verme demiştim... Saat 5:00 gibi uzun yapılan bir atışa daha 2 sarmadan bir barakuda daha yapıştı... Onunda videosu mevcut ayrıntı anlatmaya gerek kalmadı :) Bir ara Ozan'ın sahteye kalamar yapıştı ama onu kaçırdık... 06:00 gibi ben artık at çeki bırakıyorum diplerin yanında duracağım dedim... Yandan gelen rüzgardan dolayı Ozana benim tarafıma geçip biraz daha uzağa atabileceğini söyledim... Çünkü o solumdaydı ve karşıya doğru atıyorduk... Ozan benim tarafıma geçip kendi at çek yaptığı tarafa doğru daha uzun mesafeli atışlar yapmaya başladı... Bende diplerin yanında geziniyordum... Günün en keyifli anın biri daha gelmişti... Ozan'da at çekte siftahı yapmış bana sesleniyordu... Onunda videosu mevcut :) Beklediğimizden çok daha keyifli bir av olmuştu... 3 sefer geldiğimiz avlak bizi ilk seferinde dipten aldığımız güzel balıklarla geri göndermişti... İkinci gidişimizde kelek yapmıştı... Üçüncü gidişimizde de yüzümüzü güldürmüştü... Herkese RaST GeLSiN...
    1. BaRaKuDa
    Makine : Shimano exage 2500
    Kamış: Okuma Vsistem
    Misina : Daiwa Justron 0,28
    Sahte :Trulinoya DW31
    Renk : Beyaz (Üst neon sarı alt turuncu oje ile boyanmış)
    Av saati : 20:30
    Av : Barakuda
    Boy : 102 cm

ÇuPRa
    Makine : Kobe 4500
    Kamış: D-A-M On-Liner Spin 30 210 10-30 En ucuz ama en uğurlu kamışım :)
    Misina : Daiwa Justron 0,32
    İğne: 1 numara Çin malı
    Av saati : 23:00
    Av : Çupra
    Ağırlık : Tahmini 700 gram

2. BaRaKuDa
    Makine : Shimano exage 2500
    Kamış: Okuma Vsistem
    Misina : Daiwa Justron 0,28
    Sahte :Trulinoya DW31
    Renk : Beyaz (Üst neon sarı alt turuncu oje ile boyanmış)
    Av saati : 05:00
    Av : Barakuda
    Boy : Ozan ölçerse yazacağım

3. BaRaKuDa
    Ozan bilgileri verirse ekleyeceğim...

Son düzenleme: 20 Ağustos 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Bereketli çeşit çeşit olmuş tebrikler.. Rastgelsin..

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  4. simiot

simiot Yeni Üye

Maaşallah, darısı başımıza diyor ve videoları sabırsızlıkla bekliyorum..
    Daha iyilerinin rastgelmesi dileğiyle..

5. Abdullah SÜRÜCÜ

Şu an temizlemekle meşgulüm :) Videolar yüklenirken boş durmayayım dedim... Taşıması dert, temizlemesi dert, bakalım yemesi de dert olacak mı? :)

ayarsiz ve Ethem bunu beğendi.
  6. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Abi süpersiniz. Bende diyordum Abdullah abi ne zamandır paylaşım yapmıyor , arayayım bi rahatsızlığı mı var bişey mi oldu acaba diye :) Sevindim herşeyin yolunda olduğuna.Ellerinize sağlık.

7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Tebrikler Barakuda yakalamak senin için olağan bir hal aldı ama emek büyük tabi gece o saatlerde uğraşmak kolay değil.

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Videolar tamamdır... İyi seyirler :)

9. Duymaz

Duymaz Üye

Tebrikler, güzel av olmuş. Darısı başımıza..

10. kiniklar

kiniklar Aktif Üye

tebrikler abi şu masa başında bile heycanlanıyor insan :) bodruma gidecem tatile oralarda varmıdır bunlardan spin takımı alsammı die düşünüyorum bende.

11. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Herşey 10 numara Abdullah arkadaşım .Avın herdaim olsun rastgele :)