Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baraküda ve torik avım 07/09/2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sivriceli tarafından paylaşıldı.

1. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Değerli arkadaşlarım,07 eylül cumartesi sabahı saat 04,45 de uyndım akşamdan hazırladığım sirtı kamışlarımı ve sahte balıklarımı alarak,limanın yolunu tuttum,liman evime 250 mt ama ben arabamla gidebiliyorum,dizlerimdeki rahatsızlık nedeniyle yürüyemiyorum,ama bu sevda'danda vaz geçemiyorum,saat 05.00 ı gösteriyor,atladım tekneme bismillah diyerek bastım marş'a,hava karanlık biraz aydınlansın diye oyalanıyorum,limandan çıkarken sahtemin birini açtım kamışı yuvasına taktım,yavaş yavaş giderken diğerinide açtım, makinalarımın kalama ayarlarını yaparak yuvaya taktım,meraya varırken şafak sökmeye başladı denizin üzeri tabiri caizse çarşaf gibi kıpırtı hiç yok,ben ambarda motor kapağında oturuyorum hemde kamışlarıma bakarak kontrol ediyorum,teknemin aşağı yukarı 50 mt önünde büyük büyük balıklar suyun üzerinde zıplıyor ne olduğunu anlamaya çalışıyordum uzun uzun baraküdeler oynaşıyor,şimdi bunlardan atlayan olur benim sahtelere diyerek yanı başından geçip dümen kırarak sahtelerimi tam üzerlerinden geçmeyi başardım derken kamışımın birisi eğildi,
    ve hemen teknemi boş yaparak başladım sarmaya makaramı az sonra irice bir baraküde gözüktü kepçeleyip tekneme aldım,biraz uğraştan sonra sahtemi ağzından çıkarıp tekrar denizle buluşturdum,ve aynı yerde üzerlerinde gidip gelmeye başladım bir iki döndüm, ikinci veya üçüncü dönüşümdebir vuruş daha aldım başladım makinamı sarmaya tekneme yaklaştı güneşte doğmuştu eyvah balık kurtuldu suyun üzerinde kaldı sahtem tekneye geldi balık baygın suyun üzerinde ben tornistan yapıp alayım derken bir kafa çarpıp allaha ısmarladık diyerek geldiği yere gitti,bir daha döndüm aynı yerlere bir vuruş daha, ikinci balığımıda tekneme aldım,iki yaşındaki en küçük torunum akşamdan telefonla dede bana kocaman,kocaman, balık yakala getir demişti bende tamam koçum diyerek çıktım, onun şansımı olsa gerek dönüş yoluna geçtim,kıyıya doğru yaklaşırken motora biraz yol verdim çabuk gideyim diye,allah kalamam cıııııııırrrrttttt diye takıldı eyvah diyerek hemen dümen kırdım,kopmasın ne olur,ne olmaz, hemen makaramı sarmaya başladım pervaneye sarmasın diyerek aman sararken kafa atmasınmı buda ne öyle sert asılıyorki sarıyorum biraz geliyor tekrar cıııııııııırrrrrrrrrrrtttttt tam onbeş dakika uğraştan sonra göründü teknemin yanında tekneyi görünce tekrar dibe doğru bir pike yaptı ve en sonunda ben galip geldim aldım tekneme,birtane baba torik, iki tane baraküde'yle avımı bitirmiş oldum,en güzelleri sizlerin olsun değerli kardeşlerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler Ramazan abi çok güzel bir av olmuş.

4. poyraz

poyraz Aktif Üye

Tebrikler abi avınızın devamını dilerim rast gelsin.

5. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Eline sağlık Ramazan abi çok güzel ve temiz bir av olmuş, küçük kardeşime selamlar :)

6. radopit

radopit Aktif Üye

maşallah ramazan abim ellerine sağlık balıklarada emeğinede raporunada torununada maşallah.

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Sabah denize açılıp iyot kokusunu içine çekmek nasıl bir duygudur iyi bilirim ramazan abi, haftanın bir kaç günü bende bu durumu yaşıyorum, gün doğarken denizde olmak çok büyük bir keyif, en kötü avınız böyle olsun, Ufaklığında yanaklarından öpüyorum. :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ramazan Abi
    Çok güzel bir av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler çok keyifli bir av olmuş. Bence bir spin takım edinseniz iyi olur diye düşünüyorum.

10. Burak Karadeniz

Burak Karadeniz Aktif Üye

Ramazan Bey tebrik ederim, güzel balıklar yakalamışsınız.

11. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

tebrikler ramazan abi harika bi av olmuş.