Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Barakudaaa, o şimdi asker. 16 Mart 2011 Sivrice

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

16 Mart 2011 Sivrice.

Deniz çok güzel her zaman olduğu gibi beni çağırıyor, dururmuyum.
    Son günlerde Conta kaptan ile balığa çıkıyordum, kendisine o kadar çok alıştımki onu aradım,- nerelerdesin hadi balığa dedim, oda,-şimdi ağaç açıyorum çalışıyorum Necmi kaptanın zeytinliğindeyim.:)dedi.
    Ağaç açmak, yani zeytin ağaçlarını budamak, fakat bu o kadar basit bir iş değil, Conta kaptanda taaa çocukluğundan beri zeytinliklerin içersinde büyümüş bu işi babalarından, dedelerinden öğrenmiş, onu özel olarak ağaç açmak için alırlarmış, esas kendisi Burhaniye'li olduğu için buralarda bu işi yaptığını görmemiştim, zeytin ağacını öyle bir budarmışki tıpkı şemsiye gibi olacak diye bizlere anlattı, ağaç yukarıya doğru değil, yanlara doğru gelişecekmiş onun için üst taraftaki yukarıya giden dallar alınıyor ve sadece sarkan dallar bırakılıyormuş.
    Zeytin ağacı hakkında biraz bilgimizde oldu, buranın bu yörenin zeytinyağı dünya birincilikleri alıyor, dizem olarak yani asiti çok az yağ sızma olarak geçiyor, işte o yağlar burada bizlerin bahçesinden çıkıyor, ilaç niyetine kullananlar var.
    Gelelim denize, Tekneyi zar zor çözdük, bu sefer teknede yalnızım, ilk başta çapari yapmayı planladım sonra vazgeçtim, açıklarda büyük dalgalar var, sırtı çekmeye başladım, takımın üzerinde hazır olan X Rap 12 S yani siyah, rapala ile, fenerin önlarine geldim, kuşlar denize doğru pike yapıyorla, bu denizde küçük yemler olduğuna delalet yani arkasında bütük balıkta olabilir diye başladım o merada tur atmaya, buarada daha evvelde çok palamut ve barakuda avlamıştım, dolaşıyorum ve beklenen geldi hafiften yapıştı hemen güzel bir tasma attım, balık geliyor arada bir geri çekerek kendini hissettiriyorsada ne olduğunu kestiremedim, teknenin yanına geldi aaaa bir barakuda, dünyalar gene benim oldu,:) elime aldım canını acıtmadan iğneyi ağzından çıkardım, balık zaten çok kuvvetli hareket etmeye devam ediyor,
    onu öptüm kokladım ve senin yaşın daha çok genç sen askerlik çağındasın dedim ve:):):) o şimdi asker.:):):)
    Bugün ise başka balık yakalayamadım, akşam yemeği, ne mi,:) ıspanaklı börek, beyaz peynir ve zeytinyağlı pırasa.:)
    Sevgiler, hoşçakaln.:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Aynı anda hem yakalamanın, hem de özgür bırakmanın keyfini yaşamışsın.
    En güzelleri denk gelsin

4. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Çanakkale'ye sevgiler Orhan Abi.
    Teskeresini alınca da resmini gönderirsin.

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler ve teşekkürler Orhan Abi,
    Ah şimdi orda olmak vardı.

6. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrik ederim Orhan Abim. Yaşam hakkı tanıdığın baraküda için ayrıca teşekkürler çok. Zeytinyağlı pırasa en favori yemeklerimdendir. Çok severim.Afiyet olsun. RAsgele.

7. DrEjO

DrEjO Aktif Üye

Tebrikler, büyük centilmenlik örneği

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Orhan abi, çok güzel bir başlık olmuş :)

9. Orhan Küçükbiçmen

Tamam Emre kardeşim, belki sana uğrar, bellimi olur....sevgiler, hoşçakal.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Sevgili Biraol kardeşim, havalar biraz düzelsin, Sivrice' sevenlerini daha çok sever, sevgiler, hoşçakal.:):):)

11. Orhan Küçükbiçmen

Sevgili Ozan kardeşim, soframızda her zaman sevgili dostlarımızın yeri hazır, hoşçakal.:):):)