Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

baraküdalar gelmeye başladı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Haziranda biten baraküda sezonunu bugün açmanın mutluluğunı yaşıyorum. Geçen sezon bereketli geçen baraküda avı bugün avladığım 2 tane baraküda ile yine bereketli geçeceğinin sinyalini verdi.
    Şimdi gelelim avın özetine. Saat 19:10 gibi avlağa vardım. liman girişi olan avlağım baraküdaların en işlek olduğu yerdir. Oltalarımı hazırladım ve at-çeğe başladım. SIrasıyla maria chase, yozuri tobimaru , river denedim ama bir takip alamadım. Akşam ezanı okunmuş hava kararmış hala bir takip alamadım. Geçen sezonun emektar sahtesini takmaya karar verdim. Tabi merak ediyorsunuz hangi marka sahte diye.
    hemen söyleyim sol sıradan alttan 3. sahte

Neyse taktım sahtemi başladım atışlarıma. Saat 19:45 gibi 82 cm'lik baraküda bindi benim sahte balığa. Makinenin kalaması zaten ayarlı, başladım yavaş yavaş çekmeye. Kısa bir mücadeleden sonra aldım balığı kenara. İğnelerden iki tanesi oturmuştu balığın ağzına. Çıkardım iğneleri ellerimi yıkadım, tekrar atış yaptım bir iki tur sardım o da ne. ikinci bir balık binmişti sahteye. Bu öncekine göre daha az kuvvet uyguluyordu. Makineyi yavaş yavaş sardım ve ikinci baraküdamı aldım kenara. ( ikincisi 58 cm geldi )

bir iki atış daha yaptıktan sonra topladım takımları tuttum evimin yolunu. Hanımın tebriklerini kabul ettikten sonra başladım balıkları ameliyat etmeye. Büyük olanın midesinden birşey çıkmadı ama küçük olan baraküdanın midesinden bir adet sardalya çıktı.
    Baraküdanın birini temizledim, tulumunu çıkardım ve yarın pişirmek için doğal zeytinyağı ( delice zeytinden yapılır ) sarımsak sosunun içine bıraktım.

Böylece 2012-2013 baraküda sezonunun açılışını yapmış oldum. Bütün baraküda avcılarına sezonu açmaları ve rekorları yakalamaları dileğiyle

kamış: muhtelif
    makine : ryobi zauber 2000
    misina : asso double streght 0,28
    kullanılar sahteler : pelican propan değişebilir gagalıo, maria chase, yoruzi tobimaru , river

dün aynı avlakta 3 tane baraküda alınmıştır. Sahte yine pelican propan.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Eylül 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mehmet Bey. Baraküdalar bayağı bir azmanmışlar. Sezonu aynı hızla sürdürmeniz dileği ile. Afiyet olsun.

4. nakicagatay

nakicagatay Yeni Üye

Çok keyifli olmuş, nice güzel avlara, rastgelsin
    (Bu arada sarımsak ve yağdan oluşan sosa ben yaparken tuz, karabiber,az miktarda da kekik ekleyip yapıyorum süper oluyor)

5. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Sabahattin Bey. Baraküdalar yılbaşına kadar büyük oluyor daha sonra boyutları küçülüyor :)
    Teşekkürler size de iyi avlar dilerim. Ben de aynı yapıyorum. Birgün sarımsaklı zeytinyağlı sosta bekletiyorum. Pişirirken ilave olarak bir iki defne yaprağı koyuyorum harika oluyor :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet ,
    Güzel av olmuş.
    Her zaman rastgelsin

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Başlamasına sevindim. Umarım bizede gelir. Tebrikler çok güzel balıklar.

8. mberkay

mberkay Aktif Üye

Tebrikler Mehmet abi sezon açılışı güzel olmuş, devamı da gelir inşallah.
    Propanı hangi gagsıyla kullanıyorsunuz yoksa gagasız mı ?

9. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Şeref Bey. Size de rastgele

Teşekkür ederim Akıp Kaptan. İnşallah daha büyükleri size gelir.

Teşekkür ederim, inşallah Berkay Bey.
    Propanı gagasız kullanıyorum, daha verimli oluyor sanki.

10. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

mehmet bey bende turnanın peşinden koşuyorum.dediğiniz gibi bizim memlekettede haziranda kayboldular geçen hafta sezonu bende açtım.güzel turnalarmış.devamını dilerim.sahtelerini çok güzel.sardalya modeli benim en avcı sahtelerimin içinde.bir ay önce yoziri tubimoru yeşili aldım bayağı iş pacağa benziyor şiftahı yaptı.gün hafif aydınlanmaya başladığında kullanıyorum.rastgele

11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tebrikler

Geçen hafta tatilde olduğum Bodrumdaki (Datçaya gitmekten son anda vazgeçtim) sitenin önündeki dalgakırandan kendileriyle bolca haşır neşir olduk :) Raporları yakında yayınlayacağım.

Avı oldukça zevkli fakat sahtelerimin boyasını çize çize canına okudular o dişlerle.