Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

barakudalar ve uzun zamandır beklediğim lüfer

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mehmetcelik33 tarafından paylaşıldı.

1. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

merhaba arkadaşlar
    Uzun zamandır balıktan boş gönmekten bıkmıştım hatta cocuklarım bile baba bugunde mi balık tutamadın demeye başlamışlardı ki lüfer ve barukudalar imdadıma yetiştiler.
    arkadaşlar geçen hafta avlağıma vardım birde ne göreyim milyonlarca yavru balık vardı suyun üzerinde.yavru balıklar kuyruğunun üzerinde gidiyorlardı belliki alttan saldıran vardı.acaba neydi yavrulara saldıran?
    hemen takım çantamı açtım ve rapalamı aldım başladım atıp çekmeye..aradan iki saat geçmiş ve birtek vuruş dahi alamamıştım.derken beraber balığa gittiğim arkadaşım geldi.oda başladı atıp çekmeye derken balık onun rapalasına binidi ama kalma nasıl bağırıyor,sudan birçıkardı ada ney 2kg civarında yazılı orkinos.
    ne kadar silikon, tüğ,rapala denediysekte başka vuruş olmadı.akşam ezanı okunmaya başladı artık barukudanın zamanı gelmişti.yeniden başladık atıp çekmeye (rapala xrap sardalyaya benzeyen model)yatsı ezanına kadar atıp çektim ve beklediğim vuruş geldi.sanki kamışımı kıracak makinanın kalamasını biraz daha açtım başladım çekmeye ama vuran barukuda değildi beş dakikalık mucadeleyi ben kazandım sudan çıkardığımda vuran lüfer olduğunu gördüm.bir kg geçkin lüferdi.neyse çantaya koydum ve evin yolunu tuttum.
    cumartesi akşamı takımlarımı hazırladım ver elini denizin kenarına...avlağa vardığımda yine yavru balık sürüsü vardı ama bu sefer kıyıya çok yakınlardı.merak ettim bu yavru balıklar nedir? diye kepçemi açtım hızlıca bir daldırdım oda ney sardalya sürüsü hemen bir bidon buldum koydum içine arayıpta bulamadığım yem.el oltasını çıkarıp hemen canlı saldım denize.aradan epey bir zaman geçmiş hala balık tutamamamıştım.canım sıkıldı tası tarağı toplayım başka avlaga gittim.saat22.30 olmuş ama dolunay çıkmış ve heryer gündüz gibiydi.başladım atıp çekmeye saat 23.00 olmuş hala vuruş yoktu.hava yavaş yavaş kapanmaya başladı 23.30 tam istediğim gibi ayın önüne bulut geldi.çünkü dolunayda bulutlu havada ortam ne çok karanlık nede çok aydınlık oluyor.balıklar rapalayı tam secemiyor.on dakika sonra (orjinal floting gfr)ilk vuruş aldım ama kanca oturmadı kurtuldu.başladım atıp çekmeye yeniden, yeniden küt bindi bu sefer iğneler oturdu kafa atata geliyor sudan çıkardım ve çantaya attım ilk turnamı almıştım.birkaç defa daha attım vuşuş olmayınca rapala orj.floting scf taktım.(bence iddalı bir sahte)bir-iki-üç derken küt vurdu ama yine kurtuldu.sonra hemen hemen her atışımda takip aldı.(avlandığım ortamda ışık var takip edip etmediğini görebiliyorum)yeniden parala değiştirdim (yoziri ok)CRYSTAL MINNOW SUSPENDING R468 110MM Suni yemler - Yozuri suni yemler AVmarketi.com yeşili taktım ilk atışımda daha iki tur sarmamıştım ki öyle bir vuruduki dedim kesin lüfer kalama nasıl ötüyor,arada öyle bir basıyorki misina nasıl boşalıyor makinadan görmeniz lazım,hemen kepçemi aldım başladım mücadeleye kullandığım misinada maxim 0.25mm ama güveniyorum misinama.balık kıyıladı kendini gösterdi iri bir barukuda hemen kepçeledim sudan çıkardım.(heyecen tavan yaptı)çünkü uzun zamandır barukuda alamamıştım)saat gece 01.00 olmuştu benden başka kimse kalmamıştı.eşyalarımı toplayıp evin yolunu tuttum.
    pazar günü öğleden sonra çocuklarımla birlikte balığa gittik.canlı yakaladığım sardalyaları yem olarak kullandım.bir kere güzel vuruş aldım ama yakalanamadı.bol bol kumda oynadık.sağlıcakla kalın...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Güzel ve verimli bir av olmuş.
    Her zaman rastgelsin

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mehmet, kısmetin açık olsun :)

5. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

teşekkür ederim şeref abi

6. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

eyvallah hamdi abi

7. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Elinize emeğinize sağlık güzel avlar. Her daim rast gelsin.

8. ercan1977

ercan1977 Üye

Mehmet Bey tek kelimeyle tebrik ederim.Hani ne derler.Dersini çalışan sınıfı geçer.Sizler bu balıkları çoktan haketmişsiniz zaten.41 kere maşaallah.Sizden bir ricam olacak.Kullanmış olduğunuz rapalanın marka,model,renk nosu ve referans numarasıyla birlikte daha açık şekilde gönderirseniz, beni çok çok memnun etmiş olursunuz.Bu arada rapalayı sandaldan mı yoksa kıyıdan mı at-çek yaparak kullandınız?Mutlu,huzurlu,bereketli,başarılarla ve trofe balıklarla dolu bir hayat dilerim.Herşey gönlünüzce olsun inşaallah.Hoşçakalın,şen kalın.Bursa'dan kucak dolusu selamlar.ERCAN 1977 BURSA

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler Mehmet başarılı avlarının devamını dilerim...:)

10. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

teşekkür ederim inşallah sizin oltanıza vurur.ben kıyıdan avlanıyorum.kullandığım rapaların kodları raporumda var hersini verdim.rapala orjinal floting gfr,scf.xrap sardalya rengi.yozurini linkini verdim zaten.rastgele

11. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

teşekkür ederim bülent abi