Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başarılı Genç Türk Yüzücüler

Konu, 'Genel Konular' kısmında TR Angler tarafından paylaşıldı.

1. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Sizler ile güzel bir konuyu paylaşmak istedim.

Şu anda 12 yaşında olan kızım ülkemizdeki öncü bir kulübün yüzme şubesinde 6 yaşında yüzme sporuna kursiyer olarak başlayıp, 2 sene önce de aynı kulüpte altyapıda yüzmeye devam etmeye başladığında doğal olarak yüzme sporu ile daha fazla ilgilenmeye başladım ve ailecek devam ediyoruz. Yarışlarda çocukların yaşadığı heyecanı bir görseniz hayran kalırsınız. Yüzme sporu tenis ve atletizm branşları ile birlikte dünya üzerinde en zor 3 spordan birisi olarak kabul ediliyor. Tabiki diğer sporlarda değerli ve yapılması gereken branşlar.

Yüzme antrenörlerinin yüzücülere hep söyledikleri bir şey var; "Yüzme sporu bir oyun değil yarış" diyorlar. Zor bir spor olmasının nedeni bayrak "yarışları dışında" kendi kulvarınızda her zaman rakipleriniz ile birlikte tek başınıza mücadele etmeniz. Yani hasta veya güçsüz olduğunuz gün durumu telafi etmek için bir takım arkadaşınızın sizin yerinize havuza girememesi. :)

Bugünlerde ülkemiz yüzme branşında ayrı bir gurur ve gelişme yaşıyor. Ülkemizin öncü kulüplerinden birinin beş değerli sporcusu "Doğa Çelik, Alpkan Örnek, Nezir Karap, Kaan Özcan ve Samet Alkan", Michael Phelps ve Bob Bowman ile birlikte 2020 olimpiyatlarına hazırlık için ABD'de Baltimore'da antrenmanlarına devam edecek. Fanatik gazetesinin internet sitesinde haberi okuyabilirsiniz.

Bu çok güzel bir gurur ve başarı. İnşallah tüm çocuklarımıza bir gün nasip olur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Benim oğlanı da bir spora vereceğim umarım bir gün milli sporcu olur. Bende izlerim onu yarışlarda.

4. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Oğlunuza büyük bir iyilik yapmış olursunuz. İnşallah oğlunuzda yüzme sporunu sever ve devam eder.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Oben,
    Umarım çok başarılı olur kızın..
    Yakın bir arkadaşımdan dolayı iyi biliyorum ki ebeveynlerin durumu sporculardan daha meşakkatli. :)

6. frenist

frenist Aktif Üye

Her anne ve babanın bu konuda duyarlı olmasi ve evladını mutlaka bir hobiye veya spora yönlendirmesi gerekli. Iyi sporculara ihtiyacimiz var. Ata sporumuz dedigimiz güreşi bile beceremez olduk. Kiziniza da başarılar diliyorum Oben abi.

7. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Teşekkürler. Tüm gençlere başarılar. Sağlıklı ve dinamik bir nüfusa her şeyden çok ihtiyacımız var.
    Zor ama güzel.... :)

8. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Teşekkürler. Şeref abiye de söylediğim gibi sağlıklı ve dinamik bir nüfusa her şeyden çok ihtiyacımız var. Bir parça katkımız olabilirse ne ala.