Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BASLANGIC ICIN SET ARIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Emrecixin tarafından paylaşıldı.

1. Emrecixin

Emrecixin Yeni Üye

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Emre abi bende eylül gibi spin seti toplıycam az çok baktım biraz daha bütçe koyup hazır set değilde spin işine gönül vermiş abilerim ve amcalarım markalı kamış ve makine önerebilir bu arada fiyat aralığınız nedir burdan yada özelden yazarsanız cevaplar nokta atışı olur

coner ve hayalet avcısı bunu beğendi.
  4. Emrecixin

Emrecixin Yeni Üye

ACIKCASI YENI BASLIYACAGIM ICIN YUKSEK FIYATLARA TOPLAYIP ACEMILIKTE OLTAMI ZIYAN ETMEK ISTEMIYORUM. ORTA HALLI SAYILABILECEK BI SPIN SETI OLABILIR. BASLANGIC ICIN 200-250 ARASI FIYAT ARALIGIM. DAHA SONRASI ICIN IYI BISEYLER DUSUNUYORUM TABIKI .

coner bunu beğendi.
  5. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

O fiyata shimano catana 240 veya 270 kamış ile 2500lük 3000 lik catana spin makine alırsın . linkteki ürünlere göre daha uzun süre kullanabilirsin.Makine önden kalamalı olmalı.

Emrecixin bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bencede daha uygun ürünler bulabilirsin. Catana 3000 makina kullanıyorum ve tavsiye ederim. Kamış boyu 270 iyidir fakat aracın varsa aracın bagajına göre 240 ta alabilirsin. Ben ilk spin kamışımı 270 alıp bagaja sığmayınca 240 ile değiştirmiştim. Kamış olarakta Catana uygun fiyatlıdır. Bu arada net üzerinden almaktansa görerek almanı ve pazarlık yapmanı tavsiye ederim. Atar aralığı olarak 7-35 10-30 ya da 10-40 civarı birşeyler bak. Catana makinada yedek kafada var. Birine mono diğerine ip sarabilirsin.

Emrecixin bunu beğendi.
  7. coner

coner Daimi Üye

Kıymetli kardeşim Emre merhaba önce aramıza hoş geldin.Şevkini kırmak istemem ama Spin disiplini pahalı bir uğraştır.
    Yani ucuz takım ve 2tl çapari alıp deniz kıyısından olta sallamak değildir.Takımın,misinan,ip misinan tam olsa bile avda kullacağın
    sahte balık setin sana 2-3 takım maliyetine gelir. 3 kamış,2 makine 40 yakın rapala ve silikon.griper,kepçe,takım çantası,vs.

Yusuf007, GRAFTT ve mrt55 bunu beğendi.
  8. Emrecixin

Emrecixin Yeni Üye

Çok teşekkür ederim, öncelikle şunu belirtmeliyim okadar geniş ürün yelpazesi varki kamış makina vs. Bunların içinde kayboldum diyebilirim. En azından hazır set olarak alıp başlasam biraz daha isim kolaylaşır diye düşünmüştüm. O yüzden paylaşıp sizden fikir almak istedim. biyerden başlamak gerekiyor sonuçta. bu saydiklarınız olmazsa olmazmı? Tamam spin disiplini pahalı olabilirde zamanla ihtiyacım dahilinde edinsem olmazmı? Kepçe filan basit şeylerde.takım filan demissiniz.
    Bana başlangıç için ne önerebelirsiniz? Ben spin de başlamak ve geliştirmek istiyorum...

9. coner

coner Daimi Üye

Kıymetli kardeşim işe başlarken temeli sağlam tutman gerek.Yoksa elinde bir sene içinde işe yaramaz malzeme birikir.
    Spin avcılığında giriş seviyesi 400.tl civarıdır.(Kamış,makina)Orta karar 600.tl diğer ekipmanları örnek olarak verdim.
    orta karar bir kamış+makina siz deneyim kazandıkça diğer ekipmalara zaten ihtiyaç duyulur.

10. Emrecixin

Emrecixin Yeni Üye

PEKI ANLADIM USTADIM, BASLAGICICIN OHALDE BANA HANGI MAKINA KAMIS VE DIGER ZARURI OLAN EKIPMANI TAVSIYE EDERSINIZ?

11. muratcool

muratcool Aktif Üye

hoşgeldin Emre shimano catana 2.70 10-30,shimano catana 4000 yada shimano sienna 4000,okuma seabass misina 0.26 veya 0.28 bunlar işini görür,sahteler tavsiyesi için telden görüşebiliriz yardımcı olmaya çalışırım uzun konu,ama o setteki sahteler iş yapmaz şahsen bende 100 yakın sahtee var sahtenin sonu yok

mrt55 bunu beğendi.