Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Başlangıç Olta Takımım Hakkında Yorumlarızı Bekliyorum

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cep telefonundan baktim o nedenle karsilastiramiyorum su an. Avenger de kendini kanitlamis bir makine o fiyat grubu icinde. Hatta benim ceymarin yedek kafasi yoktu avenger yedek kafasi verdi cengiz. Bire bir oldu.
Evet sanırım yedek kafada veriyorlar avengerda. Benim ceymara içim ısınmadı hemde fiyat olarak şuan yukarı çıkıyor.
Benim merak ettiğim 3.90 kamışa 55likmi yoksa 40lık kafa yeterli olurmu. Eğer pek bir fark yoksa 40lık alabilirim.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evet sanırım yedek kafada veriyorlar avengerda. Benim ceymara içim ısınmadı hemde fiyat olarak şuan yukarı çıkıyor.
Benim merak ettiğim 3.90 kamışa 55likmi yoksa 40lık kafa yeterli olurmu. Eğer pek bir fark yoksa 40lık alabilirim.
ceymara kanı ısınmayanın avengere kanı ısınmasa ısınmasa fiyat nedeniyle ısınmaz, belki bir de rengi:) onun dışında gayet iyi bir makinedir.
55 kafa makine idealdir 390 kamışa. 40 lık zayıf kalır. Yorar insanı sar babam sar.

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ceymara kanı ısınmayanın avengere kanı ısınmasa ısınmasa fiyat nedeniyle ısınmaz, belki bir de rengi:) onun dışında gayet iyi bir makinedir.
55 kafa makine idealdir 390 kamışa. 40 lık zayıf kalır. Yorar insanı sar babam sar.
Aynen aynen çok doğru. Rengi... :D
Ayrıca 360cm neden yetersiz geliyorki ya. 360cm alıp 55 kafa alsak olmazmı.
Ben öyle arada ileri atarım yere göre değişir. 360lıkla ileri atamazmıyız? Yoksa cidden 390lık almak dahamı iyi olur.
Kusura bakmayın ben biraz takıntılı bir insanım mükemmeliyetcilik var. Rahatsız ediyorsam affola

hlubay

Aktif Üye
Adı
Haluk Baydoğan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bana göre Okuma Carbonite 390, 360 a göre daha dengeli bir kamış, ağırlık merkezi sap uzunlığu vs. Bana göre diye bir daha belirteyim de boşluk kalmasın :D Okuma makineler zaten diğer makinelere göre daha küçük kafadır 40 kafa beklemeli ve benzer disipline uygun gelmez sizi ve makinayı yorar. Spin takımla yani 40 kafa makine ve 251cm kamış ile ile çupra,karagöz,eşkina vs av yapıyorum ve çok keyifli ama 10 ila 30 gr arası kurşun ile. Markası ve modeli size kalmış ama 55 kafa 50/100 gr atarlı 360 ya da 390 bir kamış için idealdir

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bana göre Okuma Carbonite 390, 360 a göre daha dengeli bir kamış, ağırlık merkezi sap uzunlığu vs. Bana göre diye bir daha belirteyim de boşluk kalmasın :D Okuma makineler zaten diğer makinelere göre daha küçük kafadır 40 kafa beklemeli ve benzer disipline uygun gelmez sizi ve makinayı yorar. Spin takımla yani 40 kafa makine ve 251cm kamış ile ile çupra,karagöz,eşkina vs av yapıyorum ve çok keyifli ama 10 ila 30 gr arası kurşun ile. Markası ve modeli size kalmış ama 55 kafa 50/100 gr atarlı 360 ya da 390 bir kamış için idealdir
O zaman ben bunları alıyorum.Misina olarakta bunu seçtim ama bilmiyorum yani. Fiyat olarak ve kendi kafama göre böyle birşey seçtim ama bilmediğinden. Sanırım iş görür.

Okuma Avenger Av-55 FD Surf Olta Makinesi, Fiyatı 207,00 TL Özellikleri ve Yorumları
Okuma Carbonite Tele Surf 13' 390cm 50-100g Surf Kamışı, Fiyatı 318,00 TL Özellikleri ve Yorumları
Okuma Bluefish 300 mt 14,50 lb 6,59 kg 0,28mm Clear Misina, Fiyatı 22,00 TL Özellikleri ve Yorumları

epsodi

Aktif Üye
Adı
Ahmet Vada
Kan Grubu
O Rh Pozitif
390 al pişman olmazsın makina 55 lik sana yeterli olur.

hlubay

Aktif Üye
Adı
Haluk Baydoğan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@onurozdemir Makinayı kullanmadım o yüzden fikrim yok. Kamış konusunda yeterince fikir belirttim sanırım :D Bluefish de beklemeli avlarda epey süre kullandım gayet güzel misina hatta evde yedekte var... bu aralar 3..4 ay önce TRABUCCO S-Force Xps Special Sea Hi-Viz 600 mt misina denk geldi aldım indirimden şu aralar onu kullanıyorum. Size şimdiden keyifli avlar dilerim rast gelsin

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
orkinos çekmeyeceksen yeter de artar ;)
Birgün onuda çekeriz belki hocam :)

@onurozdemir Makinayı kullanmadım o yüzden fikrim yok. Kamış konusunda yeterince fikir belirttim sanırım :D Bluefish de beklemeli avlarda epey süre kullandım gayet güzel misina hatta evde yedekte var... bu aralar 3..4 ay önce TRABUCCO S-Force Xps Special Sea Hi-Viz 600 mt misina denk geldi aldım indirimden şu aralar onu kullanıyorum. Size şimdiden keyifli avlar dilerim rast gelsin
Kıyıdan at çeke is görür ya misina işte canim :)