Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BAŞLIĞIN BULUNAMADIĞI AN ( 60 kg Orkinos 35 kg Lagos )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ahmet ESGİ tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet ESGİ

Ahmet ESGİ Üye

Sevgili arkadaşlarım,
    19 Mayıs ı hafta sonu ile birleştirip,6 aydır denizden uzak olmanın verdiği özlemle gittiğim kaçamakta,hayatta çok az insana nasip olacak 1 karenin içinde buldum kendimi.
    Sağımda 60 kg üzeri buluefin orkinos,solumda 30-35 kg arası Lagos,önümde 2.5 kg torik,1.5 ve 3 kg mercan.

Orkinos canlı istavrit kullanılarak yakaladım.Amacım sinarit yakalamaktı ve takımım buna uygundu,misinam 0.60 mm ve sadece 300mt olmasına rağmen 2.5 saatlik mücadele sonunda bu balığı yakalamış olmam gerçek bir ustalık örneği oldu.

Lagos ve mercanlar ismet hocam tarafından jigging ile yakalandı.

Av esnasında cep telefonu ile kaydetmeye çalıştığım özel anları video olarak yüklemeye çalışacağım.Detayları buradan görebilirsiniz.

Resimdeki orkinos u yakalarken çektiğim görüntüler mefta oldu.1 gün öncesinde yakaladığım tahminen 45 kg civarındaki orkinos avından bir kesit
    Keyifli seğirler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Haziran 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih

Fatih Üye

Çok güzel bir av olmuş gerçekten. Allah yüzünü hep böyle güldürsün:harika:.

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Ahmet bey.İşin aslı böylesine bir ava sadece tebrik yetersiz kaldığının farkındayım.Avlarınızın herbiri hakikaten her avcının hayalerini süsleyen türden avlar.Sanırım uzun zamandır adını duyup,kendisini göremediğimiz devler bunlar olsa gerek.
    Böylesine keyifli avlarınızın daim olmasını dilerim.:)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Böyle avlar her zaman nasip olmaz. Sen şanslılarımızdan birisin :) En azında yüzü gülen bir kaç balıkçı olsun :)

Tebrik ediyorum.

Hiç kıskanmadım :D

6. fursam2000

fursam2000 Yeni Üye

Avınız gerçekten mükemmel olmuş:harika: o gülücükte bu balıklar için az gibi resmen ayaklarınız yerden kesilmiş olması lazım tebrik ederim

7. arikatekime

arikatekime Üye

Muhteşem görünüyorlar gerçekten. Ellerinize sağlık. Keşke denizlerimizde bu tip balıklardan daha çok olsa... Ama gerek sitemizdeki anlatımlarda, gerekse yaptığımız avlarda yasal limitler dahilinde avlanmanın önemi vurgulanıp uygulandıkça bu görüntüler artar umarım.

8. löngöz

löngöz Daimi Üye

ne demeli..,solunda 60 kg,,sağında 35 kg,,gerçekten tebrik etmek kifayetsiz kalır,,avlarınız hep böyle güzel olsun,,başarılar....

9. Volkan

Volkan Daimi Üye

Ahmet Bey, bir çoğumuzun hayalini kurduğu bir karedesiniz. Ben en çok 2.5 saatlik mücadeleye hayran kaldım. Gerçekten o takımla o balığı çekmek usta işi. Kocaman tebrikler.

Yalnız 1-2 fotoğraf daha olsaydı, biraz da yaşadığınız heyecanlı anları yazsaydınız, burada kendi kendimize hayal kurmak zorunda kalmazdık ;)

10. DrEjO

DrEjO Aktif Üye

Çok çok tebrikler, söyleyecek söz bulamıyorum gerçekten, herkese nasip olmayacak bir ava imza atmışsınız, sözün bittiği yer bu olsa gerek.

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

sizin adınıza üzüldüm artık hiçbir balığın mücadelesinden zevk alamıyacaksınız
    :):):):):) şaka bi yana darısı başımıza harika trofeler