Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayram Haftası Denizli Çevresi Tatlı Su avı

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında katipoglu tarafından paylaşıldı.

1. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Merhabalar, Arife günü bayram tatili için İzmirden Denizliye gidiyorum.

Kayınpeder ve kayınbiraderimle birlikte Bayram Haftası Çarşamba/Perşembe günlerinde Denizli Çevresi Tatlı Su avı yapmayı planlıyoruz.

Daha önceleri birkaç farklı yerde avlanmıştık, bu sefer Yapraklıya gidelim diyoruz. Ancak bazı forumlarda ve sosyal guruplarda Yenidere Barajı ve Işıklı gölü gibi yerlerde güzel avlar gördüm. Açıkçası Yapraklıdan daha yakın ve güzel av veren bir yer bulsak daha çok sevineceğiz.

Çavdır tarafındaki Barajda ilgimizi çekiyor ancak son dönemlerde özellikle Denizli çevresinde av yapmış arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacımız var.
    Nokta atışı şeklinde sahil, nokta beklemiyoruz sadece vaktimizi boşa geçirmeyeceğimiz kış gelmeden hoş sohbet ve güzel 3-5 balıkla dönebileceğimiz bir yer arıyorum.

Genelde Sazan için Gezer kurşunlu tek iğneli Boili ve Mısırlı Şamadıralı takımlar kullansamda, yanımda Yayın için hazırladığım birkaç takımda oluyor. Denizde Spin, tatlı suda Akarsu avcılığınada meraklı olduğumdan yanımda çeşitli sahteler ve Kaşıklarda olacak. Her gittiğim tatlısuda bunlarıda denememe rağmen akarsu harici sahte yemlerden pek verim alamadım.

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Bu Pazar 11:00 gibi Denizli içindeki R.Yazıcıoğlu Barajına gittik.
    Malesef İsrail harici hiçbirşey çıkmıyor, birkaçta limitaltı Sarı Sazan.
    İsraillerin boyları genelde 10-25 cm çıkıyor. Daha irisini çekenler varmış.
    İsraileri geri salmadık, gururla alıkoyduk, Fileto köfte yapacağım.
    İsraillerin olduğu yerde en güzel yaylı takımlarımız çalıştı.
    Gümüşler su üstü ve şamandralı takımların hepsine geliyorlar. Ekmek/Hamur
    Aralarda gelen 4-5 tane iri boy Gümüş bana göre lezzetli olduğundan alıkonuldu.
    Cuma-Cumartesi günü Yapraklıda olacağız gelecekler varsa Kamp ateşmize bekleriz.

hakan4117 bunu beğendi.
  4. karatepe

karatepe Aktif Üye

Ya Abi ne yaptınnn, bak nasılda heveslendim şimdi...

Yapraklı'ya gelmeyi çok isterdim Özledim benim ilk gözağrım olan Barajı...

Rastgelsin inşallah.

hakan4117 bunu beğendi.
  5. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Valla abi buyrun gelin ayın 10-11'i gibi orada olacağız bekleriz.
    Bu sefer tamamen sportmen olta avcılığına yönelik yeni nesil takımlarımız ve yemlerimizle orada olacağız.
    Makina ve kamışını alan bize yanaşabilir. 35 plaka siyah bir Punto gören yanaşabilir.

İşte takımlarımız ve ev yapımı Boililer...
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Takımlar: Çelik dövme Çapraz iğneler, 25 lb İp misina, 4 numara Siyah Fırdöndü, Şeffaf hortum, 50-65gr Sazan kurşunları,
    Boili: Mısır Unu, Buğday Unu, Yumurta, Şeker, Balık Yemi, Peynir, Süt, Süt tozu, Kırmızı Biber, Sarımsak, Vanilya-Muz aroması, Çilek Marmelatı

hakan4117 bunu beğendi.
  6. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Yeni nesil sazan takımlarım yüzümü kara çıkarmadı. Avlandığımız guruptaki birçok olta sisteminden sadece bu takımlar kilo üstü Aynalı Sazanları çekmeyi başardı. Diğerleri genelde İsrail temizliğine yardımcı oldular. İsrailler orta/büyük boydaki boili toplarını ağızlarına sığdıramadıkları için vuruş olsada yakalanmadan gidiyorlar. Ancak limit üstü balıklar bu bölgedeki yemlenme çılgınlığını görünce denemeden yapamıyorlar. Parmak şeklinde yaptığım yemleri Kargı ile çok uzak noktalara kadar gönderebiliyorum. Bu yemler parçalanasıya kadar hiçbir balığın ağzına sığmadığından sadece çekim noktası oluşturuyor. Daha küçük topları yemlenme için kullanmama karşılık aralarındaki iri toplardan birisinde iğne oluyor. Büyük balıklar genelde ufaklarla uğraşmak yerine büyüklere vuruş yapıyor.

Yapraklı Barajında 7'ye doğru vardık, anında yemleme yapmaya başladım, oltalarımızı 7 gibi suya salladık. Kamp malzemelerini sonra kurmaya başladım. İlk Aynalı 8'e doğru geldi. Sanki biraz küçükmü dedim, cetvel ölçümü 41 cm herkes üstüme atladı balık Livara girdi. 11'e kadar 6-7 balık daha geldi. 2'si limit altı iade. Sonra balık kesti, bende kıyıdan 2-3 mt mesafede tek iğneli şamandralı göl kamışı ile Kasna ve Gümüş yakalamaya başladım. 2'ye kadar 30-35 civarı yakalayıp yorulunca bıraktım. 3'e doğru ziller tekrar çalmaya başladı. Akşam 9'a kadar 5-6 iade edilen canlı harici aldıklarımızı saydım ve limiti aşdığımızı anlayınca karanlık ve esen sert rüzgarla oltaları topladık. Gelen İsrail sazanlarının hiçbirini salmadık, hemen oracıkta Fileto çıkarıp çöpünü iade ettim. Bana kalan sadece et kısmı mısır unuyla gayet yenilebilir bir hal alıyor. Elbette balığı bütün halde tavaya atarsanız tadı yavan olur.

hakan4117 bunu beğendi.