Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayram Hediyesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mberkay tarafından paylaşıldı.

1. mberkay

mberkay Aktif Üye

Merhaba

Bayram için ananemlerin yanına, tekirdağ tarafına gittik. Daha önceleri de gittiğim buranın yakınlarında bir
    de gölet vardı. At-çek , yemli denemelerim oldu ancak ne bir takip ne de bir vuruş almıştım.Gölde balık tutanlar
    vardı ama onlar kıyıdan yüzüksüz göl kamışlarıyla parmak kadar balık tutuyorlardı. BU gölde balık olmadığına kaanat getirdim .
    Bu sefer giderken olta almıcam dedim. Ama yine de dayanamayıp yer kaplmayan 7-8 senelik paslanmış halkaları çıkmış
    bi teleskobik kamış veeski bi makinemi aldım. Amacım yine dip oltası hazırlayıp 2-3 saat göl başında vakit geçirmekti.Bayramın ikinci
    günü akşam üzeri oltamıda alıp gittim. Mısırları takıp oltayı salladım. Bu sırada birisi daha gelip yanımda at çek yapmaya başladı.
    Burda ilk defa görüyordum at çek yapan birisini. Ben tekrar oltamla ilgilenirken yandan 'hadi olum, hadi koçum' gibi sesler gelmeye başladı :)
    Döndüğümde adamın bi tane ufak bi turna çektiğini gördüm çok şaşırdım. 15 dk sonra 2. ve yaklaşık yarım saat sonra 3. balığını almıştı. Ben yakınmaya
    başladım. At-çek takımını getirmedğimde böyle olur zaten böyle şanşşızlık olmaz gibisinden düşünürken kaşıkların yanımda oldugunu hatırladım. Çıkardım kaşığı
    3.5m kamış 55 lik makinayla başladım at-çek yapmaya. 1 saatten sonra yorulmalar başladı hava da kararmak üzereyken döndüm.Bu arada kamışın en uç kısmı kırıldı
    bende o parçayı çıkardım. Hem kamış kısaldı hem de braz daha sertleşti atış için daha iyi oldu. Ertesi gün aldım oltamı tekrar göle gittim. 2 saat at-çek
    yine bi şey yok. Bende şanş yok diye düşünürken oltada hafif bi ağırlık oldu. Çok fazla zorlayamıyordu su üstüne çıkınca bunun ilk turnam olduğunu gördüm.
    sudan çıkardımda hemen iğneden kurtuldu çırpınarak kaçmak üzereyken onu tuttum biraz onu izledikten sonra geri saldım. Artık tamamdı amacıma ulaşmıştım.
    İlk turnamı yakalamıştım. Tek üzüntüm yanımda telefoum dahi olmadığı için ilk turnamın fotoğrafını çekememiş olmamdı. Atışlara devem ettim. Zaten balık
    yakalamış olmanın verdiği mutlulukla hiç zorlanmadan at-çeke devam ettim. SOnra oltayı ağır sarmalarımdan birinde yine takıldı diye düşündüm hafif asıldığımda
    misinenin oynadığını ve kalama aldığını farkettim. BU bir balıktı :) Makinenin büyük oluşu ve misinanın 0.35 lik oluşu sebiyle çok zorlanmadan kıyıya kadar
    getirdim balık son bir dalışını yaptı ve teslim oldu kıyıya aldığımda gözlerime inanamadım ilk defa bu kadar büyük bi balık yakalamıştım. Daha fazla deneme yapmadan
    evin yolunu tuttuk .Evde ölçtüğümde 66 cm çıktı :)

Burda gördüm ki o kadar inceleyip, paralar verip takımlar alıyorum, bir sürü yere gidip bunlarda o kadar denemeler yapıyorum ama vuruş bile alamazken, burda
    10tl lik kamış 20 tl lik makinayala en iyi balığımı yakalıyorum. Böylece balık işlerinin büyük bir kısmının nasip, kısmet olduğunu tekradan onayladım :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Berkay, daha irileri nasip olsun.

4. bircen

bircen Yeni Üye

Tebrikler çok güzel bir balık . :harika:

5. coredon

coredon Aktif Üye

Maşallah elinede yakışmış kuzu...Rastgelsin....

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrik ediyorum Berkay çok güzel bir turna.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Berkay,
    Güzel bir turna yakalamışsın.
    Balığı en ucuz takımla, hatta el oltasıyla da yakalayabilirsin. Burada önemli olan balığı yakalarken aldığın keyif.
    Eğer spin takımların yanında olsaydı ve bu turnaları onunla yakalasaydın inan alacağın keyif çok daha fazla olurdu.
    Her zaman rastgelsin

8. mberkay

mberkay Aktif Üye

Teşekkürler, sizlere de daha irileri rastgelsin...

Teşekkürler...Bende bu balığı spin takımımla yakalamak isterdim çok daha keyifli olabilirdi. Bi dahakine inşallah.

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler Berkay. Çok güzel turna. Rastgelsin.

10. emir

emir Üye

tebrikler. afiyet olsun.

11. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım herzaman neşeli ve bereketli olsun.